جلوگیری از پیری زودرس با این آبیموه های سرشار از آنتی اکسیدان
جلوگیری از پیری یکی از مهم ترین خواسته های ماست، در این مقاله چند نوشیدنی معرفی می شوند که به خاطر محتوای بالای آنتی اکسیدان به جلوگیری از پیری زودرس کمک می کنند.

جلوگیری از پیری زودرس با این آبیموه ها

برای جلوگیری از روند پیری هیچ گام قطعی وجود ندارد ولی نوشیدن ۶ نوع آب میوه یا سبزی به شما برای کاهش سرعت پیری و حفظ سلامت کلی پیشنهاد شده است.


جلوگیری از پیری زودرس با آب هندوانه

نوشیدن آب هندوانه یک راه عالی برای تامین آب بدن و حفظ سلامت پوست است. هندوانه غنی از ویتامین آ برای بازسازی پوست، مرطوب نگه داشتن پوست و مبارزه با خشکی و چین و چروک پوست است.


جلوگیری از پیری زودرس با آب کیوی

آنتی اکسیدان های موجود در کیوی از قبیل ویتامین ث و ویتامین ای، برای کاهش آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد بسیار مفید است. ویتامین ث موجود در کیوی به تولید کلاژن کمک می کند؛ کلاژن نوعی پروتئین بافت همبند است که سبب استحکام پوست انسان می شود. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش یافته و خاصیت ارتجاعی پوست از دست می رود. مواد تحریک کننده کلاژن مانند عصاره کیوی به محصولات مراقبت از پوست اضافه می شوند تا با استحکام بخشیدن به بافت پوست، ظواهر و نشانه های پیری پوست را به تعویق بیندازند.


جلوگیری از پیری زودرس با آب کلم

برگ های کلم غنی از ویتامین کا هستند؛ یک ماده مغذی مفید برای جلوگیری از بیماری های قلبی و پوکی استخوان. آب کلم همچنین حاوی مواد معدنی از جمله منگنز، مس، کلسیم، آهن و منیزیم به همراه ویتامین های ب ۶، ب ۱، ب ۲، ویتامین ای، فیبر و اسیدهای چرب غیر اشباع است.


جلوگیری از پیری زودرس با آب انگور

پوست و دانه های انگور برای سالها در محصولات زیبایی ضد پیری استفاده شده است. انگور حاوی رسوراترول Resveratrol است؛ آنتی اکسیدانی که به مبارزه با نشانه های پیری می رود.


جلوگیری از پیری زودرس با آب انار

جلوگیری از پیری زودرس با این آبیموه های سرشار از آنتی اکسیدان

این نوشیدنی به کاهش کلسترول بد یا همان ال دی ال کمک می کند ضمن این که راه مفیدی برای مبارزه با چین و چروک های صورت است. نوشیدن آب انار یک راه سالم برای حفظ سلامت مثانه و کلیه ها نیز هست.


جلوگیری از پیری زودرس با آب گوجه فرنگی

آب گوجه فرنگی حاوی بیشترین میزان آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است. رنگدانه کاروتنوئید و مواد شیمیایی گیاهی موجود در این نوشیدنی منجر به مبارزه با اثرات رادیکال های آزاد می رود. رادیکال های آزاد از عوامل اصلی آسیب به سلول ها و افزایش سرعت پیری هستند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آنتی اکسیدان ها چطور باعث سلامت ما می شوند

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 6 مـنـبـع آنـتـی اکـسـیـدان هـا

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آنتی اکسیدان چیست؟ و منابع آنتی اکسیدان و مکمل های ضدپیری کدامند؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ادویه هایی که آنتی اکسیدان های طبیعی هستند



گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : avayesalamat.com