میوه ها و سبزی های آبرسان و موثرتر از آب
میوه ها و سبزی های آبرسان بهترین گزینه برای تابستان هستند که می توانید برای آبرسانی به بدن از آنها استفاده کنید.

 میوه ها و سبزی های آبرسان

اگر زیاد تمایلی به نوشیدن آب ندارید، نگران نباشید. بررسی ها نشان داده اند که خوردن برخی میوه ها و سبزی ها می تواند به اندازه نوشیدن آب به بدن آبرسانی کند. به نظر می رسد که الکترولیت، مواد مغذی و مواد معدنی به بدن کمک می کنند تا آب را حفظ کرده و از آن استفاده کنند.
خواندن مطلب را ادامه دهید تا میوه ها و سبزی هایی را که بیشترین آبرسانی را به بدن می کنند، بشناسید. موارد معرفی شده را در تابستان در یخچال خود نگهداری کنید.


میوه ها و سبزی های آبرسان : گل کلم

میوه ها و سبزی های آبرسان و موثرتر از آب

گل کلم دارای کربوهیدرات کم است که می توانید آن را به اسموتی خود اضافه کنید تا غلظت آن را افزایش دهید یا می توانید خرد شده آن را با یک تخم مرغ ترکیب کنید تا یک خمیر پیتزای بدون گلوتن تهیه کنید. گل کلم دارای طعم کمی است، بنابراین به راحتی با ادویه های مختلف طعم دار می شود. یکی دیگر از مهم ترین خواص گل کلم میزان بالای آب در این سبزی است، بنابراین سعی کنید گل کلم را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید تا آبرسانی به بدن به بهترین نحو انجام شود.


میوه ها و سبزی های آبرسان : هندوانه

میوه ها و سبزی های آبرسان و موثرتر از آب

تقریبا 92 درصد هندوانه را آب تشکیل می دهد و حاوی الکترولیت هایی مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم است. این میوه آبدار، شیرین و کاملا آبرسان است، به علاوه سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، بتاکاروتن beta-carotene و لیکوپن lycopene است.


میوه ها و سبزی های آبرسان : گریپفروت

میوه ها و سبزی های آبرسان و موثرتر از آب

گریپفروت یک میوه تلخ و کمی شیرین است که یک انتخاب فوق العاده برای تابستان محسوب می شود. گریپفروت حاوی مقدار زیادی آب و فیبر است و در نتیجه یک میان وعده کم کالری فوق العاده محسوب می شود.


میوه ها و سبزی های آبرسان : خیار

میوه ها و سبزی های آبرسان و موثرتر از آب

آب خیار آخرین انتخاب برای فرونشاندن تشنگی است. خیار دارای طعم تازه ای است که با ترکیبات ضد التهابی اسید کافئیک همراه است و بدن را از داخل آبرسانی می کند.


میوه ها و سبزی های آبرسان : توت فرنگی

میوه ها و سبزی های آبرسان و موثرتر از آب

توت فرنگی میوه آبدار و زیبایی است که در تابستان تقریبا در همه جا یافت می شود. می توانید توت فرنگی را همراه با خوردنی های مختلف و به اشکال مختلف مصرف کنید. حدود 92 درصد توت فرنگی را آب تشکیل می دهد و علاوه بر آن آنتی اکسیدان هایی دارد که برای پوست فوق العاده است.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : پیشگیری از کم آبی بدن در هوای گرم با این خوراکی ها

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تاثیرات وحشتناک کم آبی بر مغزتهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ