تقویت حافظه کوتاه مدت با چند گام موثر
 تقویت حافظه کوتاه مدت به روش های مختلفی امکانپدیر است که در اینجا چند غذای موثر برای تقویت حافظه کوتاه مدت معرفی می کنیم.

تقویت حافظه کوتاه مدت با چند ماده غذایی

کاهش سطح حافظه کوتاه مدت حتی می تواند هنگام انجام کارهای روزانه ایجاد خطر کند. با این حال گام های طبیعی برای بهبود سطح این نوع حافظه وجد دارد:


تقویت حافظه کوتاه مدت با نوشیدن قهوه

یكی از بهترین سوخت‌ها برای مغز، نوشیدن یک فنجان قهوه تازه دم است. تحقیقات نشان می دهد كافئین موجود در قهوه می تواند فرآیند پیری مغز را كاهش داده و سبب تقویت حافظه كوتاه‌مدت گردد. محققان انگلیسی دریافتند نوشیدن تنها یک فنجان قهوه می تواند سبب بهبود تمركز و مهارت‌ های ذهنی مغز شود.


تقویت حافظه کوتاه مدت با مصرف انواع توت ها

آنتی اكسیدان موجود در توت، مغز را در برابر حملات رادیكالهای آزاد محافظت كرده و خطر ابتلا به بیماری های پاركینسون و آلزایمر را كاهش می دهد. آنتی اكسیدان‌ همچنین می تواند فرآیندهای فكری و ذهنی مغز را تقویت كند.


تقویت حافظه کوتاه مدت با خوردن زنجبیل

تحقیقات نشان می دهد که زنجبیل می تواند از کاهش حافظه کوتاه مدت و زوال عقل پیشگیری کند. مطالعات در مورد زنان سالمند حاکی از آن است که مکمل های زنجبیل منجر به بهبود سطح حافظه کوتاه مدت می شوند.


تقویت حافظه کوتاه مدت با بهبود وضعیت خواب

تقویت حافظه کوتاه مدت با چند گام موثر

دلایل اثبات شده ای وجود دارند که نشان می دهند خواب یکی از مهمترین عناصر برای تقویت حافظه است. از آنجایی که بیشترین مقدار تثبیت حافظه در خواب صورت می گیرد، مشخص می شود که مغز ما بدون داشتن خواب کافی به دردسر می افتد. حتی یک چرت کوتاه می تواند بازیابی شما را بهبود ببخشد.


تقویت حافظه کوتاه مدت با اجتناب از شکر فرآوری شده

محققان می گویند شکر می تواند حافظه کوتاه مدت را خراب کند. شکر با افزایش سطح قند خون منجر به کاهش سطح تمرکز و خلق و خوی می شود. شکر تقریبا در تمام غذاهای فراوری شده وجود دارد بنابراین مصرف آنها را به حداقل برسانید.


تقویت حافظه کوتاه مدت با مصرف زردچوبه

تحقیقاتی که در دانشگاه تکنولوژی سوینبرن در ملبورن استرالیا انجام شد، نشان داد که مصرف کورکومین موجود در زردچوبه پس از یک ساعت اثرات خود را روی حافظه می ‌گذارد. کورکومین در خلق و خو، خون و مهارت ‌های شناختی اثرات سریع و بلندمدتی می ‌گذارد. بیماران آلزایمری با علائم شدید از جمله زوال عقل، تحریک‌ پذیری، بی‌ قراری، اضطراب با مصرف مکمل کورکومین می توانند به بهبودهای قابل توجهی دست یابند.


تقویت حافظه کوتاه مدت با مصرف شکلات تیره

شکلات تیره نه تنها سرکوب کننده اشتها است بلکه باعث بهبود حافظه می شود. ترکیبات شکلات تیره منجر به بهبود جریان خون در مغز می شود. همچنین خوردن این ماده مغذی ضد افسردگی است و باعث کاهش اختلالات ذهنی در افراد مسن می ‌شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : خوراکی های موثر برای تقویت حافظه

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ورزش و تقویت حافظهگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: avayesalamati.com