شربت شاه تره و کاسنی یک نوشیدنی مناسب برای روزه داران
شربت شاه تره و کاسنی یک نوشیدنی مناسب برای روزه داران محسوب می شود که در ادامه به مهم ترین خواص شربت شاه تره و کاسنی اشاره می کنیم.

 خواص شربت شاه تره و کاسنی

 شربت شاه‌تره وکاسنی حاوی انواع ویتامین‌های A ، C ، E ، گروه ویتامین‌های B مانند B1،B2،B3،B5،B6، کلسیم، منیزیم، آهن، منگنز، سدیم، پتاسیم، روی، پروتئین، فسفر، فیبر و قند است.

مصرف برخی از شربت‌ها به علت طبع سردی که دارد، برای روزه‌داران مناسب است.


مهم‌ترین خواص شربت شاه‌تره و کاسنی

شربت شاه تره و کاسنی یک نوشیدنی مناسب برای روزه داران

شربت شاه‌تره و کاسنی طبع سردی دارد و صفرابر است؛ بنابراین موجب رفع عطش روزه‌داران می‌شود. شربت شاه‌تره و کاسنی خون را هم تصفیه می‌کند. در بین اندام‌های بدن کبد از خواص شربت شاه‌تره و کاسنی بیشترین سود را می‌برد؛ کبد بیش از ۵۰۰ نوع کار حیاتی در بدن مانند تفکیک مواد مغذی از ترکیبات زاید، سم‌زدایی، تجزیه مواد شیمیایی، نابودی میکروب‌ها، ترشح آنزیم‌های مختلف، تنظیم هورمون‌ها و قند‌ها و دفع اوره را انجام می‌دهد. این شربت ملین و ادرارآور است و یرقان و زردی ناشی از گرمای کبد را هم از بین می‌برد؛ شربت شاه‌تره و کاسنی، کیسه صفرا را پاک سازی و سنگ کیسه صفرا را هم دفع می‌کند.

این شربت برای مبتلایان به فشار، قند و چربی خون بالا مفید است و در تقویت معده، کبد و کلیه‌ها نقش مؤثری دارد.

شربت شاه‌تره و کاسنی برای مبتلایان به نقرس و اسید اوریک بالا مفید است و به رفع مشکلات پوستی مانند اگزما، کهیر، خارش و جوش کمک شایانی می‌کند.
 
این شربت علاوه بر این که در روشن شدن پوست، باز شدن رنگ چهره و برطرف شدن لک‌ها نقش موثری دارد، بسیار آرام‌بخش است و موجب رفع اضطراب و استرس در افراد می‌شود.گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: shafaonline.ir