مرغ سوخاری یکی از غذاهای آماده ای است که طرفدار زیادی هم دارد، اما به گفته متخصصین تغذیه این غذا زیاد سالم نیست. در ادامه به علت این مسئله اشاره می کنیم.

مرغ سوخاری در تابستان

مرتصی صفوی، متخصص تغذیه ،‌در ارتباط با عوارض مصرف مرغ سوخاری اظهار داشت: به دلیل اینکه این مرغ‌ها با پوست سرخ می‌شوند حاوی چربی زیادی بوده و البته برخی از مراکز فست فودی علاوه بر این مسئله برای خوشمزده شدن بیشتر مرغ‌های سوخاری مقداری روغن به آن تزریق می‌کند.

استفاده از مرغ سوخاری به ویژه‌در فصول گرم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود چرا که علاوه بر مشکل در هضم آن اثرات سوء‌دیگری همچون مشکلات قلبی به همراه دارد.


این متخصص تغذیه نسبت به استفاده از غذاهای آب پز و کبابی در فصل تابستان گفت: روغن‌های جامد حاوی اسیدهای چرب اشباع بوده که ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را مضاعف می‌کنند.

مرغ سوخاری,مرغ سوخاری با سالاد

بهتر است هنگام سرخ کردن مواد غذایی از روغن‌های مخصوص سرخ کردنی استفاده شود تا این روغن هنگام حرارت مشکلی در آن ایجاد نشود و سلامت غذا بیشتر باشد.

خانواده‌ها باید جهت پیشگیری از اضافه وزن، چاقی و ابتلا به بیماری‌های متابولیکی مقدار مصرف روغن را کاهش داده و بیشتر روغن‌های زیتون و کنجد را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

بیشتر بدانید : کالری و پروتئین قسمت های مختلف مرغ

بیشتر بدانید : سینه مرغ بخوریم یا ران مرغ؟

بیشتر بدانید : آیا گوشت بلدرچین با گوشت مرغ خیلی فرق دارد

بیشتر بدانید : مرغ و ماهی را با استخوان بخورید!


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : farsnews.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X