با خوراکی هایی که کالریشان صفر است تضمینی لاغر شوید
کالری مورد نیاز بدن برای سوزاندن برخی خوراکی ها بیشتر از کالری خودشان است وبه راحتی با مصرف این خوراکی ها می توانید تضمینی لاغر شوید

لاغری تضمینی با خوراکی هایی که کالری شان صفر است

برخی از موادغذایی که به‌صورت روانه مصرف می‌کنیم با حجم زیادی از کالری باعث افزایش وزن شما می‌شود، در مقابل برخی از موادغذایی هم هستند که با کالری‌ تقریبی صفر تاثیری در افزایش وزن شما نخواهد داشت.

در اینجا به معرفی برخی از مواد غذایی که هیچ کالری ندارند و به سلامت بدن شما کمک می‌کنند می‌پردازیم.


لاغری تضمینی با هندوانه

هندوانه

هندوانه از جمله میوه‌های مفیدی است که در تابستان مصرف می‌شود، این میوه به‌طورتقریبی هیچ کالری اضافه‌ای ندارد و می‌تواند ویتامین C مورد نظر بدن شما را تامین کند.

بیشتر بدانید : برترین فواید مصرف هندوانه در تابستان برای سلامت بدن


لاغری تضمینی با شلغم

شلغم

شلغم یکی از سبزیجات سفیدی است که هنگام سرماخوردگی به کمک همه ما می‌آید؛ در ۱۳۰ گرم از این میوه تنها ۳۷ کالری وجود دارد.


لاغری تضمینی با گوجه فرنگی

گوجه فرنگی در دسترس‌ترین و بیشترین میوه‌ای است که در جهان دیده می‌شود، خوردن این میوه چه به صورت پخته شده و چه به صورت خام و کبابی، حجم زیادی از مواد معدنی بدنتان را تامین کرده و از ابتلا به سرطان‌های مختلف و بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند، در یک فنجان گوجه فرنگی معادل ۱۵۰ گرم،‌ تنها ۲۷ کالری وجود دارد.

بیشتر بدانید : گوجه فرنگی، معجزه ای برای درمان کبد چرب

لاغری تضمینی با اسفناج

اسفناج از سبزیجات برگ سبزی است که به‌طور تقریبی صفر کالری دارد؛ اسفناج می‌تواند ویتامین K، ویتامین A، پروتئین و آهن بدن را تامین کند در هر ۳۰ گرم اسفناج تنها هفت کالری وجود دارد.


لاغری تضمینی با توت فرنگی

توت فرنگی

توت فرنگی هم از میوه‌های خوشمزه و بسیار محبوب است؛ این میوه که به صورت پخته شده در قالب مربا و یا به صورت خام مورد استفاده می‌شود شما را از ابتلا به انواع بیماری‌های قلبی و سرطان‌ها در امان نگه می‌دارد؛ در هر ۱۵۰ گرم توت فرنگی تنها ۵۰ کالری وجود دارد.

بیشتر بدانید : خواص توت فرنگی، چطور از توت فرنگی برای پوست استفاده کنیم؟


لاغری تضمینی با تربچه

تربچه

تربچه که در ظرف سبزی خوردن همه ما دیده می‌شود علاوه بر خواصی متعدد که دارد می‌تواند به بهبود سلامتی بدن شما کمک کند. تربچه از جمله سبزی‌هایی است که می‌توان آن را به راحتی و بدون هیچگونه دغدغه از جهت افزایش وزن مصرف کرد.


لاغری تضمینی با قارچ

قارچ

قارچ در دسته صیفی‌‌ها قرار دارد و علاوه بر دارا بودن ویتامین‌های مختلف هیچ کالری ندارد؛ در ۷۰ گرم قارچ تنها ۱۵ کالری وجود دارد و از این جهت می‌توان به راحتی هر چقدر که می‌خواهید قارچ بخورید.

بیشتر بدانید : تشخیص قارچ سمی لطفا قارچ مشکوک نخرید


لاغری تضمینی با لیمو

لیمو ترش

بخش اعظمی از این میوه را آب تشکیل داده است و به همین دلیل حجم کالری آن بسیار کم است؛ بر اساس تحقیقات مختلف لیمو ترش با حجم بالایی از آنتی اکسیدان با اغلب بیماری‌های قلبی مبارزه می‌کند؛ در یک لیوان آب لیمو تنها هشت کالری وجود دارد.


لاغری تضمینی با کلم

کلم برگ

کلم نه تنها دارای ویتامین K بسیار زیادی است بلکه به بهبود سلامت پوست صورت هم کمک بسیاری می‌کند؛ در هر ۶۷ گرم کلم تنها ۳۴ کالری وجود دارد از این رو اغلب پزشکان تغذیه به افراد توصیه می‌کنند تا این سبزی را در سبد غذایی خود قرار دهند.

بیشتر بدانید : کلم بروکلی، کلم برگ یا گل کلم؟


لاغری تضمینی با گریپ فروت

گریپ فروت

گریپ فروت از جمله مرکباتی است که به کاهش فشار خون بدن کمک می‌کند؛ این میوه پر خاصیت و خوشمزه علاوه بر آن که به کاهش کلسترول بدن کمک می‌کند متابولیسم بدن را هم بالا می‌برد در هر ۱۲۳ گرم گریپ فروت ۵۲ کالری وجود دارد.لاغری تضمینی با هویج

آب هویج

هویج از جمله سبزی‌های رایج در جهان است؛ این سبزی سبب می‌شود تا ویتامین A بدن به صورت قابل توجهی تامین شود و علاوه بر آن که به سلامت بینایی منجر می‌شود، کالری زیادی را هم در خود جای نداده است؛ در هر ۱۲۸ گرم هویج تنها ۵۳ کالری وجود دارد.

بیشتر بدانید : چرا آب هویج را با بستنی می خوریم؟گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir