خوردن میوه و سبزیجات خام چه تاثیری بر سلامت روح و روان دارد؟
 میوه و سبزیجات دارای خواص زیادی ههستند، به ویژه اگر به صورت خام مصرف شوند، یکی از مزیت های میوه ها و سبزیجات خام تاثیر آنها بر سلامت روح و روان است

 سلامت روان با مصرف میوه و سبزیجات خام

دکتر تاملین کونر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: "میزان مصرف میوه و سبزیجات بسیار برای حفظ سلامت روان موثر هستند."

وی در ادامه می افزاید: "تحقیق ما نشان می دهد مصرف میوه و سبزیجات به شکل دست نخورده و خام ارتباط قوی تری با سلامت بهتر روان دارد." وی معتقد است پختن و فراوری میوه و سبزیجات احتمالا موجب نابودی میزان مواد مغذی آنها می شود.

در این مطالعه از بیش از 400 فرد بزرگسال در رده سنی 18 تا 25 سال از نیوزیلند و آمریکا نظرسنجی به عمل آمد. میزان مصرف میوه و سبزیجات خام و همچنین میوه و سبزیجات پخته و فراوری شده در این گروه از افراد و همچنین سلامت روان منفی و مثبت شان ارزیابی شد.

دکتر کونر در ادامه می افزاید: "بررسی های ما نشان داد مصرف میوه و سبزیجات خام می تواند پیش بینی کننده میزان کمتر علائم بیماری های روانی نظیر افسردگی، و بهبود میزان سلامت روانی نظیر روحیات مثبت، رضایتمندی از زندگی و شادابی باشد. این فواید سلامت روان در زمان مصرف میوه ها و سبزیجات پخته، کنسروشده و فراوری شده به شکل قابل توجهی کاهش می یابد."


بیشتر بدانید : سبزی ها را چطور مصرف کنیم که خواص خود را از دست ندهند؟

بیشتر بدانید : سبزیجات پخته، نیم پز یا خام؟ کدام مدل کمتر ویتامین ها را از دست می دهد؟

بیشتر بدانید : چه سبزی هایی را پخته مصرف کنیم؟ 


 گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrnews.com