کاهش وزن یکی از مهم ترین دغدغه های برخی افراد است که ممکن است روش های زیادی را امتحان کرده و به نتیجه مطلوب نرسیده باشند، در اینجا چند میانبر برای کاهش وزن معرفی می شوند

 میانبرهایی برای کاهش وزن

از نگاه‌کردن به آینه نترسید. تقصیر شما نیست! چربی‌هایی که شما را از نگاه‌کردن به تصویر خودتان منصرف می‌کنند، زانوهایتان را به درد می‌آورند و شیک‌پوشی را برایتان دشوار می‌کنند، حاصل بی‌ارادگی شما نیستند.

اگر پُرخور هستید، نمی‌توانید اشتهایتان را کنترل کنید یا اینکه بدون زیاد غذاخوردن مدام وزن اضافه می‌کنید، خودتان را به ضعیف‌بودن و بی‌ارادگی متهم نکنید. شاید به دلیل وجود این کمبودها در بدنتان است که نمی‌توانید تناسب‌اندام خود را حفظ کنید.


کاهش وزن با ید

اگر به اندازه کافی ید به بدنتان نرسانید، وضعیت سوخت‌وساز بدنتان به‌هم می‌ریزد و نمی‌توانید وزنتان را کنترل کنید. کمبود یُد، می‌تواند شما را به اختلالات غده تیروئید دچار کند. اما خوشبختانه در سال‌های اخیر با مصرف نمک‌های یددار، افراد کمتری به این مشکل دچار می‌شوند.

بیشتر بدانید : منابع غذایی سرشار از ید


کم کردن وزن با ویتامین D

اضطراب و افسردگی، تنها عارضه کمبود ویتامینD در بدن نیست. اگر به اندازه کافی این ویتامین به بدنتان نرسد، اضافه وزن پیدا می‌کنید. کسانی که در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندارند و در غذاهایشان هم به میزان کافی ویتامینD وجود ندارد، بیشتر از دیگران گرفتار چاقی یا اضافه‌وزن می‌شوند. به باور متخصصان، تامین نیاز بدن به ویتامینD، به سلامت روان شما کمک می‌کند و اگر روان سالمی داشته باشید، با پرخوری بی‌دلیل، به جنگ با بدن خود نمی‌روید.


آهن برای کاهش وزن

کمبود آهن، مشکل شایعی در میان خانم‌هاست و با توجه به بررسی‌های انجام‌شده، کسانی که از این کمبود رنج می‌برند، چربی‌های بیشتری در اطراف کمرشان انباشته می‌شود و بیشتر گرفتار چاقی و عوارض ناشی از آن می‌شوند. به همین دلیل، متخصصان توصیه می‌کنند، خانم‌ها به‌طور مرتب میزان این ماده را در بدنشان بررسی کنند و در صورت کمبود آن، حتما از مکمل‌های دارویی کمک بگیرند.

بیشتر بدانید : منابع گیاهی آهن : 10 منبع گیاهی که بیشتر از گوشت آهن دارند

کافئین

همین لیوان چایی که می‌نوشید یا فنجان قهوه‌ای که دم می‌کنید، می‌توانند به شما در متعادل نگه‌داشتن وزنتان کمک کنند. محققان می‌گویند، مصرف کافئین باعث آزاد شدن اپینفرین و آدرنالین می‌شود و همین اتفاق چربی‌های ذخیره‌شده در بدنتان را تخریب می‌کند. از نظر آن‌ها کسانی که سوخت‌وساز پایینی دارند، می‌توانند با مصرف کافئین، وضعیت بدنشان را به تعادل برسانند.


بیشتر بدانید : کنترل اشتها و کاهش وزن با این ویتامین ها و مواد معدنی

بیشتر بدانید : کاهش وزن و تناسب اندام با ورزش چه مدت طول می کشد

بیشتر بدانید : بهترین غذا های کاهش دهنده وزن، لیست کامل


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: asriran.com


 
 

پربیننده های این بخش

 
X