کدام میوه های لاغرتان می کنند؟
میوه ها دارای خواص زیادی هستند، علاوه بر خواص تغذیه ای میوه ها به کاهش وزن نیز کمک می کنند که در ادامه چند میوه موثر بر لاغری معرفی می شوند

تأثیر برخی از میوه ها در جلوگیری از چاقی

مطالعات انجام شده  نشان داده اند که ماده ای به نام آنتوسیانین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و در برخی از میوه ها وجود دارد و  می تواند به پیشگیری از اضافه وزن کمک کند.

بیشتر بدانید : بهترین غذا های کاهش دهنده وزن، لیست کامل

بیشتر بدانید : لاغری و کاهش وزن با 10 میوه خشک

در ادامه تعدادی از میوه هایی که مصرف آن ها به طور روزانه، باعث پیشگیری از اضافه وزن می شود، معرفی شده اند:

سیب ها

سیب سرشار از فلاونوئیدها و غنی از فیبر است. مصرف روزانه سیب برای کاهش وزن اهمیت زیادی دارد. برای بهره بردن از مزایای سلامتی سیب، آن را با پوست بخورید چون بیشترین میزان

آنتی اکسیدان و فیبر این میوه در پوستش گنجانده شده است. مصرف سیب به بهبود کنترل قند خون منجر می شود و در نتیجه شما کمتر هوس مصرف غذاهایی را می کنید که خاصیت چندانی ندارند.

بیشتر بدانید : کدام نوع سیب خواص درمانی بیشتری دارد؟

 توت فرنگی

توت فرنگی نیز سرشار از آنتوسیانین است و مصرف یک فنجان از آن در روز به همراه ماست کم چرب یا بلغور جو، پیشنهاد می شود. وقتی صحبت از مصرف زیاد میوه می شود، نگرانی از اضافه وزن ناشی از فروکتوز موجود در آن ها وجود دارد اما میوه هایی مانند سیب سبز، گلابی، انواع توت مانند تمشک، توت فرنگی و بلوبری بهترین میوه ها برای کاهش وزن هستند ضمن این که قند کمتری نسبت به دیگر میوه ها دارند.

بیشتر بدانید : خواص توت فرنگی را بدانید

زغال اخته

سرشار از آنتوسیانین ها و فلاونوئید است، به طوری که یک چهارم فنجان از این میوه، ۱۰ میلی گرم آنتوسیانین به بدن می رساند. هنوز مشخص نیست که چرا فلاونوئیدها باعث کاهش وزن می شود اما به گفته محققان، ثابت شده مصرف روزانه این میوه، شما را دچار احساس سیری و از پرخوری جلوگیری می کند.

گلابی

این میوه نیز دوز سالمی از پلیمرهای فلاونوئید را دارد و فیبر بالای موجود در آن به احساس سیری طولانی مدت منجر می شود. درست مانند سیب، گلابی را نیز باید با پوست بخورید تا از بیشترین منافع سلامت آن سود ببرید.

بیشتر بدانید : خواص گلابی و آب گلابی چیست؟

فلفل

تعجب نکنید چون فلفل ها هم جزو میوه ها هستند و البته جزو سالم ترین آن ها که می توانند نقش مهمی هم در کاهش وزن داشته باشند. ترکیبی به نام کپسایسین موجود در فلفل به تبدیل چربی های سفید به چربی های قهوه ای انرژی سوز در بدن منجر می شود.

بیشتر بدانید : خوراکی های ممنوعه در رژیم غذایی کاهش وزن

بیشتر بدانید : میوه های چربی سوز را بشناسید تا راحت لاغر شوید

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com