خوراکی هایی که مانع بروز خستگی تابستانی می شود
 شما با خوردن برخی خوراکی ها می توانید از شر خستگی و کسالت فصل تابستان خلاص شوید

 خستگی تابستانی را با این خوراکی ها از بین ببرید

در این مطلب خوراکی‌های سالمی که کسالت را از شما دور می‌کنند به شما معرفی می کنیم.

جو دو سر بخورید

جو دوسر به عنوان یک کربوهیدرات با ضریب GI پایین شناخته می‌شود که قندها را در یک دوره کندتر از کربوهیدرات‌های تصفیه شده مانند نان سفید و بسیاری از غلات صبحانه وارد سیستم شما می‌کند. در نتیجه سطح انرژی بهتر از طریق صبحانه است. اگر از شیر گاو اجتناب می‌کنید، سویا بهترین گزینه برای ترکیب با جو است، زیرا دارای مقدار مشابهی پروتئین سیر کننده است، بیشتر گزینه‌های شیر پروتئین کافی ندارند.

مصرف همه نوع میوه‌ و سبزیجات

پر کردن یک سوم بشقاب با میوه و سبزیجات یک قانون خوب است. دکتر هلن باند، متخصص تغذیه می‌گوید: برای تقویت نشاط، قدرت میوه‌ها و سبزیجات را دست‌کم نگیرید. آن‌ها سطح انرژی بالاتر را از طریق تأمین میزانی از ویتامین‌ها و مواد معدنی که سلامتی را تقویت می‌کنند، تسهیل می‌کنند.

خوراکی‌های غنی از ویتامین C را یادتان نرود

ویتامین C از چند جهت دوست ضد خستگی شماست. این ماده به بهبود جذب آهن محافظت‌کننده از کم‌خونی از رژیم غذایی شما کمک می‌کند، در متابولیسم طبیعی آزادکننده انرژی نقش دارد و به سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند بنابراین احتمال اینکه قربانی بی‌حالی‌های فصلی شوید که انرژی شما را از بین می‌برد، کمتر می‌شود. سطح ویتامین C خود را با فلفل دلمه‌ای خوشمزه افزایش دهید، فقط نیمی از فلفل قرمز یا سبز تمام نیاز روزانه شما به ۸۰ میلی‌گرم را تأمین می‌کند.

کافئین بخورید

اگر می‌توانید ۲۰ دقیقه بعد از ظهر دراز بکشید، یک مطالعه در مقیاس کوچک نشان می‌دهد که یک چرت پس خوردن کافئین می‌تواند در هوشیاری شما تفاوت زیادی ایجاد کند و به شما کمک کند تا اواخر شب جنب و جوش بیشتری داشته باشید. برای چرت زدن با کافئین، بلافاصله قبل از ۲۰ دقیقه چشم بستن، یک قهوه غلیظ بنوشید. وقتی از خواب بیدار می‌شوید، کافئین وارد بدن می‌شود و احساس شادابی بیشتری می‌کنید.

 بیشتر بدانید : علت چرب شدن کبد در تابستان + چطور در تابستان سالم بمانیم؟

بیشتر بدانید : بهترین نوشیدنی های تابستان برای کاهش وزن

 بیشتر بدانید : بهترین نوشیدنی های تابستانی برای پیشگیری از گرمازدگی

بیشتر بدانید : خوراکی های مفیدی که در تابستان مضر می شوند

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : entekhab.ir