راه رفتن هنگام غذا خوردن چه مشکلاتی ایجاد می کند؟
در زمان خوردن غذا نباید راه بروید زیرا می تواند برای شما مشکلاتی مانند سو هاضمه،حالت تهوع و... ایجاد کند

راه رفتن در زمان غذا خوردن می تواند مضر باشد

بسیاری از مردم عادت دارند زمانی که راه می‌روند، غذا بخورند. این عادت برای سلامت بدن بسیار نامناسب است.نشستن و خوردن غذا نه تنها باعث می‌شود از خوردن وعده غذایی بیشتر لذت ببرید، بلکه فواید بی شماری هم برای سلامت دارد. غذا خوردن در زمان راه رفتن مشکلاتی برای بدن به وجود می آورد از جمله :

1- ریفلاکس معده

زمانی که لقمه غذا را  می جوید و عمل بلع را انجام می‌دهید مواد غذایی از طریق مری برای طی فرایند هضم غذا، وارد معده می‌شود. با این حال، اگر به طور مداوم در هنگام غذا خوردن حرکت کنید این موضوع می‌تواند باعث اختلال در فرایند هضم غذا و بازگشت محتویات اسیدی معده به مری، سوزش سر معده، ریفلاکس معده و حالت تهوع شود.

2- سوء هاضمه

سوء هاضمه یکی از رایج‌ترین مسائلی است که در زمان راه رفتن و غذا خوردن  رخ می دهد. این موضوع به ‌دلیل آن است که محتویات غذایی بدون آن‌که درست هضم شود، وارد روده می‌شود.

3- اتساع شکم

تورم در ناحیه شکم را اتساع شکم می‌گویند که ناشی از نفخ است  و می‌تواند با حالت تهوع، استفراغ و یبوست خود را نشان دهد. همچنین این افراد از ناخوشی و درد شکم گلایه دارند. به همین دلیل ، برای جلوگیری از بروز اتساع شکم بهتر است زمانی که راه می‌روید، غذا نخورید.

4- افزایش فعالیت مثانه

زمانی که راه می‌روید و غذا می‌خورید، فعالیت مثانه بیشتر می شود.

5- بروز حالت تهوع

در صورتی که معده زمان کافی برای استراحت و هضم غذا در اختیار نداشته باشد، این موضوع می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی مانند حالت تهوع شود.

6- تشکیل گاز معده

اتساع شکم و سوء هاضمه هر دو باعث تشدید تولید گاز در دستگاه گوارش می‌شود. در موارد شدید درد سینه و سکته‌های خفیف ممکن است در فرد رخ دهد.

7- زیاده روی در غذا خوردن

از جنبه روانی زمانی که فرد همزمان اقدام به فعالیت و خوردن غذا می‌کند، بیشتر از حالت عادی غذا می‌خورد.

بیشتر بدانید : علت عرق کردن زیاد در هنگام غذا خوردن چیست؟

بیشتر بدانید :  تند تند غذا خوردن باعث بروز این بیماری ها می شود!

بیشتر بدانید :  آیا تکراری غذا خوردن ضرر دارد؟

بیشتر بدانید :  با غذا خوردن در این ساعت ها کاهش وزن را تجربه کنید

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com