نکاتی راجع به مصرف قهوه که بهتر است بدانید
نوشیدن قهوه اگر بیش از حد نباشد خواص متعددی می تواند برای سلامت افراد داشته باشد

با رعایت این نکات قهوه بنوشید

شواهد کلی و متقاعد کننده نشان می دهند که قهوه بیشتر از آن که مضر باشد، مفید بوده است و مصرف متعادل و به اندازه این نوشیدنی می تواند برای اکثر افراد در یک رژیم غذایی سالم قرار گیرد.

مصرف متعادل ​​قهوه - حدود دو تا پنج فنجان در روز بسته به شرایط جسمی افراد - با احتمال کمتر خطر ابتلا به دیابت نوع دو، بیماری قلبی، سرطان کبد و سرطان مخاط رحم، بیماری پارکینسون و افسردگی مرتبط است و حتی ممکن است نوشیدن قهوه خطر مرگ زودهنگام در افراد را نیز کاهش دهد.

تحقیقات اولیه ای که در مورد فواید و مضرات مصرف قهوه انجام گرفت، مصرف این نوشیدنی را با بیماری قلبی و آسم مرتبط می‌دانست با این حال  بسیاری از شرکت‌کنندگان در آن مطالعات سیگار می‌کشیدند که ممکن است باعث شود محققان فکر کنند نوشیدن قهوه باعث ایجاد اثرات نامطلوبی است که اکنون با سیگار کشیدن مرتبط است.

با این حال بر اساس داده های این مطالعه جدید، گروه های خاصی از افراد می بایست در نوشیدن قهوه محتاط باشند. همچنین در مورد تاثیرات قهوه بر کودکان نیز تاکنون اطلاعات زیادی در دست نیست. کافئین همچنین می تواند در دوران بارداری نیز مضر باشد. مصرف بیش از اندازه کافئین می تواند باعث ایجاد اضطراب در افراد مبتلا به هراس یا اختلالات اضطرابی نیز شود.

متخصصان همچنین استفاده از کاغذ صافی برای دم کردن قهوه (به اصطلاح قهوه فیلتر شده) را توصیه می کنند، چرا که قهوه بدون فیلتر با افزایش خطر مرگ زودهنگام مرتبط است و می تواند حاوی ترکیباتی باشد که سطح LDL یا کلسترول "بد" را در بدن افزایش می دهند. آن ها همچنین تاکید می کنند که افراد در هنگام نوشیدن قهوه باید از مصرف بیش از اندازه خامه یا شکر نیز خودداری کنند.

بیشتر بدانید : چه کسانی قهوه بخورند و چه کسانی نخورند!

بیشتر بدانید : خوردن روزی چند فنجان قهوه مجاز است؟

بیشتر بدانید : قهوه را با این خوراکی ها بخورید تا موثرتر باشد

بیشتر بدانید : فواید قهوه تلخ برای سلامتی و همچنین لاغری

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir