چند نکته راجع به مصرف خوراکی‌های شیرین
شکر و قند برای بدن مضراتی به همراه دارد که محققان می گویند با رعایت برخی نکات می توان این مضرات را کاهش داد

این نکات را در مورد خوراکی های شیرین بدانید

کارشناسان تغذیه می گویند که حذف  وعده غذایی اصلی، هوس شما برای خوردن شیرینی و مواد شیرین را بیشتر می‌کند. بنابراین بهتر است از وعده‌های اصلی استفاده  کنید و به این نکته توجه داشته باشید که استفاده مکرر از خوراکی هایی که حاوی قند هستند برای بدن و سلامت انسان مضر است و باید از این نوع خوراکی ها برای همیشه دور بمانیم اما جالب است بدانید برخی متخصصان به راه هایی دست یافته اند که با خوردن شیرینی و انواع خوراکی هایی که حاوی قند هستند، کمترین آسیب به بدن وارد می شود. ادامه مطلب را مطالعه کنید:

 در چه شرایطی می‌توان شکر استفاده کرد

هیچ دلیلی وجود ندارد که شکر را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید چرا که تا حدودی برای بدن نیاز است. متخصصان تغذیه معتقدند که بهترین رژیم غذایی رژیمی است که تمام نیازهای بدن به مواد معدنی در آن رعایت شده باشد؛ شکر و انواع خوراکی هایی که با شکر تهیه می‌شوند هم جزو این موارد هستند.

 شکر با این مواد ترکیب خوبی تشکیل نمی‌دهد

یکی از مهم ترین دلایلی که شکر به بدن انسان آسیب می رساند این است که با برخی خوراکی ها ترکیب ناسالمی را ایجاد می‌کند و هضم آن برای سیستم گوارشی بدن تقریبا غیر ممکن است مانند نوشابه و آب نبات ها که با مصرف آن ها عملا حجم زیادی از شکر پخته نشده را وارد بدن خود می‌کنیم.به هر حال راه‌هایی وجود دارد که بدن ما با مصرف شکر متضرر نمی شود مانند خوراکی هایی که علاوه بر شکر، حجم زیادی از پروتئین دارند. ترکیب پروتئین و شکر در بدن باعث می شود تا سطح انسولین در خون از حالت طبیعی و معمول خود خارج نشود، به نوعی پروتئین و شکر مکمل های مناسبی برای یکدیگر هستند تا بدن در جذب و هضم آن ها به خوبی عمل کند.

 از جایگزین استفاده کنید

یک راه دیگر برای این‌که بتوان از خطرات شکر در امان ماند این است که مواد غذایی دیگری را جایگزین آن کنیم، برای مثال بسیاری از افراد به قهوه و دیگر نوشیدنی‌های تلخ شکر اضافه می‌کنند در حالی که این ترکیب می‌تواند با شیر یا خامه انجام شود.

 به زمان مصرف شکر توجه کنید

زمان مصرف شکر تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد بدن انسان در مقابله با شکر دارد به طوری که بدن در برخی ساعات روز به خصوص پیش از خواب هیچ واکنشی به شکر نشان نمی دهد و تمام حجم شکری که وارد بدن شده است به بدترین نوع ممکن جذب می شود. این تفاوت در ساعات شبانه روز برای مصرف شکر باید تا حد زیادی قابل توجه قرار گیرد چراکه متخصصان گوارش معتقدند که این مورد و رعایت آن حتی بیشتر از مصرف داروهایی که انسولین خون را تنظیم می کنند، در هضم شکر در بدن موثر است.

بیشتر بدانید : چگونه تمایلم به خوراکی های شیرین را کنترل کنم؟

بیشتر بدانید :  بعد از زیاده روی در مصرف شکر چه باید خورد؟

بیشتر بدانید : هوس خوردن هر خوراکی, از مشکلی در بدن شما خبر می دهد!

بیشتر بدانید : مصرف قند زیاد با بدن شما چه می کند؟

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com