خوراکی هایی که بهتر است با معده خالی بخورید
متخصصان می گویند برخی خوراکی ها مانند هندوانه، عسل و... اگر با معده خالی مصرف شود می تواند مفید باشد

این خوراکی ها را با معده خالی میل کنید

کارشناسان می‌گویند ممکن است ایده خوبی نباشد که بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب مقدار زیادی غذا بخورید. برای بهبود میزان متابولیسم، سطح انرژی و جذب مواد مغذی افراد باید نسبت به مصرف وعده صبحگاهی خود آگاه باشند.

کارشناسان تاکید می‌کنند، شما همان چیزی هستید که می‌خورید، به خصوص صبح‌ها سیستم ما به نوع تغذیه مناسب نیاز دارد تا به ما کمک کند برای روز آینده آماده شویم، سطح انرژی را افزایش دهیم و سموم را دفع کنیم. از سوی دیگر، یک صبحانه با ترکیبات غذایی اشتباه می‌تواند سیستم گوارشی ما را مختل کند و سطح انرژی ما را خراب کند.

صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز است و افراد معمولا صبح‌ها از خواب بیدار می‌شوند و وعده صبح خود را مصرف می‌کنند؛ اما متاسفانه حتی کسانی که برای صبحانه نان، مرکبات و یک فنجان قهوه می‌خورند در محل کار احساس خستگی می‌کنند.

برای تقویت سلامت روده، سطح انرژی، افزایش متابولیسم و ​​بهبود جذب مواد مغذی، غذاهای خاصی وجود دارد که باید به جای وعده‌های غذایی سنگین با معده خالی مصرف شوند.

 هندوانه یک گزینه عالی برای مصرف در زمان صبح با معده خالی است زیرا تعادل الکترولیت‌ها را بهبود می‌بخشد و بدن شما را هیدراته می‌کند. این میوه از ۹۰ درصد آب تشکیل شده است که آن را به انتخاب بهتری برای مصرف آب در صبح‌ها به خصوص در تابستان تبدیل می‌کند. همچنین منبع قند طبیعی و کالری  آن کم است و همین ویژگی‌ها آن را بسیار سالم می‌کند. نوشیدن آب گرم و آب نارگیل نیز برای حرکات روده خوب هستند و راهی ایده آل برای شروع روز شما هستند. علاوه بر این، آنها می‌توانند جایگزینی سالم برای دز صبحگاهی شما از کافئین باشند.

عسل حاوی مواد معدنی، ویتامین‌ها و آنزیم هایی است که برای حفظ سلامت معده شما حیاتی هستند. نوشیدن آب گرم همراه با عسل با معده خالی در اوایل صبح، بدن شما را از سموم پاک می‌کند و با کمک به کاهش وزن، متابولیسم شما را افزایش می‌دهد.

بیشتر بدانید : داروهایی که باید با معده پر و یا خالی خورد

بیشتر بدانید : میوه را با معده خالی بخورید!

بیشتر بدانید : خوردن این نوشیدنی با معده خالی ممنوع!

بیشتر بدانید : خواص آب زنجبیل وقتی با معده خالی مصرف می شود فوق العاده است

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:farsnews.ir