خوردن ترشی در زمان سرماخوردگی ممنوع
بسیاری از مردم تصور می کنند در زمان سرماخوردگی حتما باید لیمو ترش یا پرتقال بخورند. اما این تفکر تا حدی اشتباه است و خوردن این میوه ها نیز اصولی دارد.

چرا وقتی سرما می خوریم نباید مواد غذایی ترش بخوریم؟

خوردن ترشی در زمان سرماخوردگی ممنوع

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ترفندهای طب سنتی برای دور زدن سرماخوردگی پاییزی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : جلوگیری از سرماخوردگی پاییزی با چند نکته

نعمت‌الله مسعودی متخصص طب ایرانی، در خصوص ابتلا به بیماری سرماخوردگی در فصل پاییز و زمستان توضیح داد: بیماری‌های سرد از جمله بیماری‌های سرماخوردگی و مجاری تنفسی با شروع فصل پاییز و زمستان در جامعه شیوع پیدا می‌کند.

 لازم است به این نکته توجه کنیم که زمانی که به بیماری سرماخوردگی مبتلا می‌شویم نباید بلافاصله مصرف مرکباتی مانند پرتقال و لیموشیرین را شروع کنیم، زیرا این موضوع باعث تشدید سرماخوردگی و عفونت بدن می‌شود.

در فصل زمستان بهتر است از استفاده میوه‌های آبدار پرهیز شود، همچنین برخی افراد با عناوینی نظیر رژیم پرتقال و یا لیموشرین اقدام به خوددرمانی می‌کنند که زیاده‌روی در مصرف این دو میوه نیز باعث می‌شود بدن در مواجهه با سرماخوردگی ضعیف عمل کند. در ابتدای ابتلا به سرماخوردگی بهترین گزینه استراحت است، همچنین در ابتدای بروز این بیماری مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها هم توصیه نمی‌شود.

سوپ سبزیجات می‌تواند در بهبود این بیماری نقش به سزایی داشته باشد، بهتر است در این غذا از گوشت و چربی استفاده نشود. همچنین در صورت کم شدن اشتهای افراد توصیه می‌شود از مصرف مکمل‌های اشتهاآور پرهیز کنند.


روش‌های پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی

استفاده از شال‌گردن، پوشش سر و همچنین پوشش داخل گوش‌ها می‌تواند به کاهش ابتلا به سرماخوردگی کمک کند.


درمان خانگی سرماخوردگی

این دمنوش ها به درمان سرماخوردگی و کم شدن عفونت کمک می کنند.

  • - دمنوش به‌لیمو
    - گل‌گاوزبان
    - دمنوش پونه
    - دمنوش آویشن
    - شربت عسل و آبلیموی شیرین

 توصیه می‌شود اما باید توجه کنیم بیمار باید از مصرف غذاها و دمنوش‌های ترش در زمان سرماخوردگی پرهیز کند زیرا این موضوع باعث تشدید عفونت بدن خواهد شد.گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: farsnews.com