بهبود سریعتر علایم سرماخوردگی و آنفلوآنزا با این نوشیدنی ها
مصرف برخی از نوشیدنی ها در زمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا مواد مغذی ضروری را به بدنتان رسانده و در بهبود بیماری به شما کمک می کند

بهترین نوشیدنی ها برای بهبود سرماخوردگی و آنفلوآنزا

سیستم ایمنی بدن شما دائما فعال است و به دوزی سالم از ویتامین ها و مواد معدنی برای حفظ انرژی خود نیاز دارد.


این در حالی است که مصرف برخی نوشیدنی ها در فصل سرما مواد مغذی ضروری را برای مقابله با بیماری های این فصول تامین کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می نمایند:


آب سیب، هویج و پرتقال برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا

هر سه میوه ترکیبی سالم برای کمک به بدن در برابر عفونت های رایج فصل سرد هستند. ترکیب آب این سه میوه مواد مغذی از جمله ویتامین های ب 6، آ و سی به همراه پتاسیم، اسید فوریک و ... را به بدن می رساند.


پرتقال و گریپ فروت برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا

ویتامین سی و آنتی اکسیدان های موجود در این ترکیب به بهبود زخم، کاهش ابتلا به عفونت ها و افزایش پاسخ ایمنی بدن کمک می کند. شما با مصرف یک لیوان آب پرتقال و گریپ فروت کل نیاز بدن به ویتامین سی را در یک روز تامین می کنید ضمن این که مقادیر زیادی ویتامین های ب 6، آ، اسید فولیک و زینک به بدن می رسانید.


آب گوجه فرنگی برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا

آب گوجه فرنگی

بهترین راه برای جلوگیری از بیماری های فصل سرد، مصرف آب گوجه فرنگی طبیعی بدون ترکیبات اضافی است. شما می توانید این نوشیدنی را در خانه تهیه کنید و مقادیر زیادی ویتامین های آ و سی، آهن و فولات به بدن برسانید.


آب کلم، گوجه فرنگی و کرفس برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا

آب میوه های سبز سرشار از ویتامین آ هستند و اثرات ضد التهابی دارند. ضمن اینکه مواد مغذی ضروری از جمله ویتامین های آ و سی، منیزیم و پتاسیم را به همراه آهن و اسیدهای چرب امگا 3 در خود جای داده اند.


آب چغندر، هویج، زنجبیل و زردچوبه

این ترکیب ضمن این که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، راهی برای کاهش علائم التهابی بدن است. الدهاب نوعی پاسخ ایمنی به عفونت ها است و می تواند علائمی مانند آنفلوآنزا، سرماخوردگی، آبریزش بینی، سرفه و درد در بدن ایجاد کند. افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید می توانند از مزایای بی شمار نوشیدن این آب میوه استفاده کنند و مقادیر زیادی کلسیم و آهن به همراه ویتامین ای به بدن برسانند.


آب توت فرنگی و انبه

ویتامین سی موجود در توت فرنگی به همراه ویتامین ای موجود در انبه برای تقویت سیستم ایمنی بدن بخصوص در افراد مسن ضروری هستند.


آب هندوانه برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا

نه تنها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند بلکه منجر به کاهش درد عضلانی می شود. این نوع درد یک علائم رایج ابتلا به آنفلوآنزا است. محتوای آب هندوانه میزان زیادی ویتامین آ، منیزیم، روی و ... نیز به بدن می رساند.


آب نعناع، توت فرنگی و کیوی برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا

توت فرنگی و کیوی هر دو، گزینه های سرشار از ویتامین سی هستند و به همراه اضافه شدن به ماست یونانی، منبع خوبی از منیزیم و پروبیوتیک نیز فراهم می کنند. پروبیوتیک ها منجر به کاهش تجمع باکتری های مضر در بدن می شوند.


بیشتر بدانید : 14 توصیه برای درمان سرما خوردگی کودکان

بیشتر بدانید : پیشگیری و درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با 8 مکمل موثر

بیشتر بدانید : درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با این برنامه های غذایی روزانهگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : iec.behdasht.gov.ir