خواص چای سبز و هویج برای کاهش علائم آلزایمر
 آلزایمر یک بیماری ناخوشایند و ناراحت کننده است که اغلب تصور می شود به خاطر افزایش سن بروز می کند، اما می توان با راه حل هایی از بروز آن پیشگیری کرد

خواص هویج و چای سبز برای مقابله با آلزایمر

 ترکیبات محافظ موجود در هویج اسید فرولیک یا FA نام دارد که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. این ترکیب علاوه بر هویج در برنج و گوجه فرنگی نیز دیده می‌شود. ترکیبات موجود در چای سبز که در مقابل بیماری آلزایمر نقش بازدارنده دارد،‌ اپی‌گالوستاچین گالت یا EGCG نام دارد که علاوه بر خواص مقابله با زوال عقل، می‌تواند در محافظت از دندان‌ها، و توسعه داروهای بهبوددهنده حملات قلبی و سرطان موثر باشد.

بیشتر بدانید : بیماری آلزایمر به این دلایل عجیب به سراغ تان خواهد آمد

به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس،تحقیقات قبلی تاثیر این دو ترکیب را بر کاهش علائم آلزایمر در موش‌های مهندسی شده نشان داد و محققان پژوهش های جدیدی را در مورد ترکیب این دو ماده انجام دادند. در این مطالعه 32 موش که به صورت ژنتیکی به آلزایمر مبتلا شده‌ بودند بررسی شدند و گروهی طی یک دوره سه ماه با ترکیب EGCG و FA تغذیه شدند، در گروه دیگر از FA یا EGCG به تنهایی استفاده شد و گروه آخر از دارونما استفاده کردند.

چای سبز

در این مدت گروه های کنترل تحت آزمون‌های شناختی قرار گرفتند. نتایج نشان داد گروهی که با ترکیب دو ماده تغذیه شدند، پیشرفت بهتری داشتند و علایم آلزایمر در آنان کاهش یافته بود.

محققان دلیل قطعی این امر را نمی‌دانند ولی احتمال می‌دهند ترکیب این دو ماده طبیعی از انباشت پلاک بتا آمیلوئید که عامل اصلی آلزایمر است در مغز جلوگیری می‌کند.

محققان بر این باورند مواد طبیعی نقش مهمی در جلوگیری و کاهش روند آلزایمر دارند و در تلاشند با استفاده از این ترکیبات روش‌های درمانی موثری توسعه دهند. نتایج این مطالعه در نشریه Biological Chemistry منتشر شده است.


بیشتر بدانید : چگونه با آلزایمر مبارزه کنیم؟

بیشتر بدانید : درمان آلزایمر با استفاده از سرکه بلوبری!!!

بیشتر بدانید : خواص هویج

بیشتر بدانید : چای سبز برای چه افرادی مضر است ؟

بیشتر بدانید : چرا چای سبز بنوشیم؟ چه زمانی و چه مقدار چای سبز بنوشیم؟


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/ealth
منبع : irna.ir