تتت

 آلرژی یک بیماری اسرار آمیز است ولی می توانید با اجتناب از مصرف خوراکی هایی که با شما سازگار نیست، علایمش را به حداقل برسانید

 عوامل تشدید آلرژی بهاره

فصل بهار از راه رسیده و تمام افرادی که آلرژی فصلی دارند می دانند که فصل بهار اوج وجود گرده گل ها در هواست که باعث آبریزش چشم، بینی و سایر علایم ناخوشایند آلرژی می شوند

آلرژی یک بیماری اسرار آمیز است ولی می توانید با اجتناب از مصرف خوراکی هایی که با شما سازگار نیست، علایمش را به حداقل برسانید. خوراکی های خاصی هستند که باعث ایجاد واکنش های الرژی در برخی افراد می شوند.

اگر شما هم دچار آلرژی فصلی هستید برای این که اطمینان حاصل کنید این مشکل به خصوص در فصل بهار شما را کمتر آزار دهد از مصرف خوراکی هایی که در ادامه معرفی میکنیم باید اجتاب کنید.

احتمال این که به تمام این خوراکی ها آلرژی داشته باشید بسیار کم است ولی باید تمامشان را کنار بگذارید و بعد از بهبود علایم آلرژی یکی یکی امتحانشان کنید تا متوجه شوید کدامیک علایم آلرژی شما را تشدید می کند.


میوه های هسته دار و استوایی آلرژی زا

مراقب باشید شما ممکن است به برخی از میوه های هسته دار مانند زردآلو، سیب، آلو، گیلاس و هلو یا حتی گوجه فرنگی و انگور و خربزه و انجیر آلرژی داشته باشید به علاوه برخی از میوه های استوایی مانند کیوی و آناناس میتواند آلرژی بهاره شما را تشدید کند.


سبزیجات خاص آلرژی زا

Spring Allergies Worse1.jpg

آب کرفس بسیار پرطرفدار است ولی ممکن است برای شما حساسیت زاد باشد بنابراین بهتر است در مصرف آن تجدید نظر کنید. علاوه بر آن ، هویج، کدو سبز، فلفل تند ، بادنجان و فلفل دلمه و حتی سرکه انگور هم می تواند آلرژی زا باشد.


سبزیجات تازه آلرژی زا

سیر، جعفری و گشنیز جزو سبزیجات الرژی زا هستند.


حبوبات آلرژی زا

بادام زمینی و سویا می توانند باعث خارش دهان شوند که نشان دهنده حساسیت غذایی است.


آجیل ها

بادام ، فندق و گردو هم می توانند در شما ایجاد حساسیت کنند.


مواد خوراکی بدون  گرده

برخی خوراکی ها بدون گرده هستند ولی آلرژی بهاری را تشدید می کنند. به خصوص نوشیدنی های الکلی که حاوی هیستامین ( ماده شیمیایی آلرژی زا ) هستند. این نوشیدننی ها گاهی حاوی سولفیت هستند که می تواند منجر به آبریزش بینی در افرادی آلرژیک شود.

خوراکی های تند هم منجر به پر شدن حفرات بینی و آبریزش خواهند شد.


بیشتر بدانید : درمان طبیعی آلرژی بهاری و تابستان با 15 خوراکی

بیشتر بدانید : آلرژی یا حساسیت چیست؟

بیشتر بدانید : مبتلایان به آلرژی چه غذاهایی بخورند و چه غذاهایی نخورند؟

بیشتر بدانید : باورهای غلط درباره آلرژی را بخوانیدتهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ

    

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X