تقویت سیستم ایمنی مسئله مهمی است که همه با باید به آن توجه کنیم، مهم ترین عاملی که به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند تغذیه سالم است

گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی

یکی از خوردنی‌هایی که به منظور تقویت سیستم ایمنی گنجاندن آن در رژیم غذایی توصیه می‌شود، گیاه "علف لیمو" است. در دوران همه گیری بیماری کووید-۱۹ بیش از گذشته بر اهمیت تقویت سیستم ایمنی تاکید شده است.

یکی از بهترین روشها برای حفظ سلامتی، مصرف غذاهای سالم و داشتن رژیم غذایی مفید است که سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن باشد. مصرف مواد غذایی سالم و مغذی نه تنها به بدن کمک می کند تا بهترین عملکرد را داشته باشد بلکه از خطر ابتلا به بیماری ها نیز می‌کاهد.

بیشتر بدانید : تقویت سیستم ایمنی بدن با 8 راه طبیعی

بیشتر بدانید : دمنوش های گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی

چرا بدن برای تقویت سیستم ایمنی به گیاه علف لیمو نیاز دارد؟
علف لیمو

علف لیمو گیاهی است که اغلب از برگها و روغن آن برای تولید دارو استفاده می شود. این گیاه به دلیل دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی شناخته شده است که هر دوی این خواص به حفظ سلامت بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها کمک می‌کند.

نتایج برخی از مطالعاتی که در گذشته انجام گرفته نشان می دهد این گیاه می تواند باکتری های عامل پوسیدگی دندان را از بین برده و مانع از خرابی دندان شود.

به گزارش مدیکال دیلی، علاوه بر این، بررسیها حاکی از آن است که این گیاه باعث بهبود هضم غذا می شود و همچنین به تحریک میزان متابولیسم بدن کمک می‌کند.

بیشتر بدانید : شایعات و باورهای غلط درباره سیستم ایمنی

بیشتر بدانید : سیستم ایمنی بدن تحت تاثیر عوامل عجیبی آسیب می بیند!

بیشتر بدانید : مواد غذایی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir

 
 
 

X