شما با قرار دادن موادغذایی مانند هویج،پسته و... در برنامه غذایی خود می توانید فشارخونتان را کنترل کنید

 فشارخون را طبیعی کاهش دهید

بیماری فشار خون، شایع‌ترین عامل خطر قابل پیشگیری برای بیماری‌های قلبی است، به طوری که بیش از ۱ میلیارد نفر با آن درگیر هستند.

برای کاهش فشار خون، از داروهای مختلفی استفاده می‌شود، اگرچه تغییر سبک‌زندگی و رژیم غذایی می‌تواند فشار خون را کاهش داده و خطر درگیری افراد با بیماری‌های مختلف قلبی را کمتر کند. در همین راستا با برخی از مواد غذایی که به کاهش فشار خون کمک می‌کند، آشنا شوید:

1-مرکبات

میوه‌های خانواده مرکبات مثل لیمو، پرتقال و گریپ فروت، می‌توانند تاثیر قوی در کاهش فشار خون داشته باشند. آن‌ها سرشار ویتامین‌ها و مواد غذایی هستند که می‌تواند قلب شما را سالم نگه‌دارد.

2-ماهی‌های چرب سالمون

ماهی‌های چرب یک منبع سرشار از امگا-۳ هستند، ماده عذایی که تاثیر قابل توجهی در سلامت قلب دارد و این نوع چربی‌ها می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

3-پسته

پسته سرشار مواد غذایی مختلف است و تغذیه آن می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند. مطالعه ۲۱ تحقیق مختلف نشان داده است که در میان تمام آجیل‌ها، پسته بیشترین تاثیر را در فشار خون دارد.

4-هویج

اگرچه هویج را می‌توان به شکل‌های معمولی و پخته مصرف کرد، اما یک مطالعه روی ۲۱۹۵ نفر از سن ۴۰ تا ۵۹ نشان می‌دهد که مصرف هویج نپخته تاثیر زیادی در کاهش فشار خون دارد.

5-بروکلی

بروکلی مملو از آنتی‌اکسیدان‌ است، ماده غذایی که به کاهش فشار خون کمک می‌کند. یک مطالعه روی ۱۸۷۴۵۳ نفر نشان می‌دهد کسانی که هفته‌ای چهار بروکلی می‌خورند، به احتمال کمتری با خطر فشار خون درگیر می‌شوند.

بیشتر بدانید : تاثیر فشار خون بر چشم ها

بیشتر بدانید : بالا و پایین رفتن فشار خون خطرناک است؟

بیشتر بدانید : فشار خون بالا و عواملی که باعث فشار خون بالا می شوند

بیشتر بدانید : فشار خون در هر سنی چند است و برای درمان فشار خون چه کنیم؟

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :khabaronline.ir

 
 
 

X