تخم مرغ کامل یا سفیده تخم مرغ، کدامیک بعد از ورزش مفید است؟
 تخم مرغ حاوی پروتئین زیادی است که ورزشکاران معمولا به خاطر وجود چربی در زرده تخم مرغ، زرده آن را نمی خورند. آیا واقعا زرده تخم مرغ باید دور ریخته شود؟

 ورزشکاران سفیده تخم مرغ را بخورند یا تخم مرغ کامل؟

بررسی‌های اخیر نشان داد که خوردن تخم مرغ کامل بعد از ورزش استقامتی و قدرتی بیشتر از خوردن سفیده تخم مرغ به پرورش عضلات و ریکاوری آن‌ها کمک می‌کند.

مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه نشان داده است افرادی که بعد از ورزش استقامتی ۱۸ گرم پروتئین از کل تخم مرغ دریافت می‌کنند بیشتر از کسانی که تنها سفیده تخم مرغ را می‌خورند شاهد پرورش و ریکاوری عضلات خواهند بود. افرادی که کل تخم مرغ را بعد از ورزش استقامتی و قدرتی می‌خورند ۴۰ درصد بیشتر شاهد پرورش عضلات خواهند بود.

بیشتر افرادی که پرورش اندام انجام می‌دهند، غالبا بعد از ورزش تخم مرغ مصرف می‌کنند اما زرده آن را دور می‌ریزند و تصور می‌کنند که پروتئین تخم مرغ تنها در سفیده آن است. بررسی‌ها نشان داده که زرده تخم مرغ نیز حاوی پروتئین است. در زرده تخم‌مرغ ماده‌ای موجوداست که باعث می‌شود پروتئین موجود در تخم مرغ بهتر جذب عضلات شود.

تخم مرغ کامل یا سفیده تخم مرغ، کدامیک بعد از ورزش مفید است؟

این مطالعات بر روی ۱۰ مرد انجام شد. زرده تخم مرغ حاوی ۱۸ گرم پروتئین و ۱۷ گرم چربی است و بسیاری از ورزشکاران برای دریافت نکردن چربی زرده را دور می‌ریزند اما خوردن تخم مرغ به صورت کامل تاثیر بیشتری در جذب پروتئین توسط عضلات دارد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : همه خواص تخم مرغ

اگر می خواهید بیشتر بدانید : سفیده یا زده تخم مرغ؟ پاسخی جدید به سوالی قدیمی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تخم مرغ محلی بخوریم یا نه؟گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: isna.ir