درمان خانگی دندان درد با چند داروی گیاهی
دندان درد مشکلی است که بسیاری از ما دچار آن شده ایم. درمان خانگی دندان درد در شرایطی که به دندان پزشک دسترسی ندارید اهمیت زیادی دارد.

درمان خانگی دندان درد

دندان درد گاهی اوقات بسیار شدید و تحمل ناپذیر است. بدتر از همه زمانی است که نیمه شب درد شروع شود و به دندان پزشک دسترسی نداشته باشیم. در چنین لحظاتی بهترین کار درمان‌های خانگی و گیاهی دم دست است. اگر دچار دندان درد شدید، با این گیاهان دردتان را آرام کنید.


درمان خانگی دندان درد با لیموترش

بنابر تحقیقات، لیموترش به دلیل این که حاوی ویتامین ث و اسید سیتریک قوی است، می‎تواند در تسکین درد دندان موثر باشد. یک لایه لیموترش را روی محل دردناک قرار دهید یا آب آن را بگیرید و با نمک مخلوط کنید و در دهان بچرخانید.


درمان خانگی دندان درد با پیاز

با قرار دادن یک تکه پیاز خام روی دندانی که درد می‌کند، می‎توانید از درد آن تا حدی بکاهید. پیاز ویژگی ضدمیکروبی دارد که می‏تواند در کنترل دندان درد موثر باشد. برخی از مردم معتقدند پیاز حتی از مسکن‎های قوی هم موثرتر است. پیاز آبسه دندان را هم درمان می‎کند.


درمان خانگی دندان درد با زردچوبه

درمان خانگی دندان درد با چند داروی گیاهی

آیا کاری هست که زردچوبه نتواند انجام دهد؟ به تازگی محققان متوجه شده اند که زردچوبه برای مشکلات لثه و دندان بسیار مفید است. این گیاه می‌تواند از عفونت‎های لثه بکاهد و درد دندان را تخفیف دهد.


درمان خانگی دندان درد با کلم

مسلما انتظار این یکی را نداشتید! آیا می‌دانستید کلم می‎تواند برای تخفیف دندان درد عالی باشد؟ وقتی از کلم به طور موضعی استفاده شود، سم‏زدا و درمان کننده فوق‎العاده ای است.


درمان خانگی دندان درد با بومادران*

هر وقت دندان درد داشتید، برگ‏های بومادران را بجوید و آن را روی محل دردناک قرار دهید. خیلی سریع اثرش را می‎بینید و کمی از شر درد رها می‎شوید.

* بومادران : گیاهی است علفی و یکساله، دارای ساقه و شاخه‌های راست که در نواحی مدیترانه و غالب نقاط ایران می‌روید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : درمان دندان درد با مسکن های طبیعی!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : درمان فوری دندان درد با چند روش خانگی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : درمان دندان درد با 10 روش خانگیگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com