مسواک نزدن و عوارض خطرناک آن
مسواک نزدن عوارض زیادی برای سلامتی شما می تواند به همراه داشته باشد حتی ممکن است باعث بروز سکته قلبی شود

مسواک نزدن چه عوارضی دارد؟

یکی از شایع‌ترین علائم بیماری‌های لثه، خونریزی از لثه است و اگر افراد در هنگام مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان دچار خونریزی لثه می‌شوند باید به پزشک مراجعه کنند. در برخی موارد اگر فرد بیمار به موقع به پزشک مراجعه کند، با یک جرمگیری ساده خونریزی متوقف و درمان می‌شود، اما اگر برای درمان خونریزی لثه دیر به پزشک مراجعه شود باعث عفونت لثه‌ها شده و در نهایت فرد بیمار دندان‌های خود را از دست می‌دهد.

 بسیاری از افراد تصور می‌کنند که استفاده از جرمگیر برای درمان این بیماری به دندان‌ها آسیب می‌رساند که این امر درست نیست. فرد مراجعه کننده برای عمل جرمگیری با استفاده از دستگاه‌های مخصوص این کار برای آن انجام می‌شود که هیچ آسیبی به مینای دندای نخواهد زد. این دستگاه‌ها تنها توسط متخصصین دندان پزشکی قابل استفاده است.

بعد از هر وعده غذایی باید از مسواک و نخ دندان استفاده شود تا افراد دچار خونریزی لثه و بیماری های دندان و دهان نشوند.

 عوارض مسواک نزدن علاوه بر اینکه خونریزی لثه‌ها را به دنبال دارد باعث بروز سکته قلبی، درد‌های مفصلی، افزایش قند خون در دیابت ها، آرتروز و سرطان را به دنبال می‌شود. با انجام کار‌های بسیار ساده مانند مسواک زدن در روز، محدود کردن استفاده از نوشیدنی‌های شیرین، سیگار نکشیدن و مراجعه به دندانپزشک هر دو سال یک بار تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری‌ها جلوگیری خواهد شد.

بیشتر بدانید : قبل از خواب مسواک بزنیم یا صبح؟ چندبار در روز مسواک بزنیم؟

بیشتر بدانید : آیا مسواک زدن برای پیشگیری از پوسیدگی دندان کافی است؟

بیشتر بدانید :  چرا با وجود مسواک زدن دندان هایم می پوسند و خراب می شوند؟

بیشتر بدانید : مسواک زدن زبان را فراموش نکنید

بیشتر بدانید : 10 اشتباه رایج در مسواک زدن

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :yjc.news