بهترین موقعیت های جنسی برای شرایط گوناگون (لذت، بارداری و ...)
رابطه جنسی یکی از بخش های مهم زندگی مشترک است که داشتن رابطه جنسی بهتر به تداوم پیوند زناشویی کمک می کند، در ادامه چند موقعیت جنسی یا پوزیشن جنسی معرفی می شوند که در داشتن رابطه بهتر موثر هستند

پوزیشن های زناشویی برای داشتن رابطه جنسی بهتر

در هنگام برقراری رابطه جنسی احساس درد می کنید؟ قصد باردار شدن دارید؟ مشکل اعتماد به نفس دارید؟ پوزیشن های جنسی برای هر یک از این موارد متفاوت است. در این مطلب یک متخصص سلامت جنسی در مورد بهترین پوزیشن های زناشویی توصیه هایی ارائه می دهد تا به این ترتیب رابطه جنسی سالمتر و بهتری داشته باشید.

بیشتر بدانید : رابطه جنسی بهتری را با این حرکات بدنی تجربی کنید


بهترین پوزیشن جنسی برای باردار شدن
sexual-position01.jpg

در هر پوزیشنی احتمال حاملگی وجود دارد، اما یکی از این پوزیشن ها توسط متخصص بیشتر از سایر آنها توصیه می شود چرا که احتمال بارداری را افزایش می دهد. در این موقعیت جنسی مرد روی زن قرار می گیرد، در حالیکه شیب کمی در ناحیه لگن زن وجود دارد. دکتر امی لوین Amy Levine  متخصص سلامت جنسی در نیویورک در این باره می گوید: خانم می تواند یک بالشت کوچک زیر باسن خود قرار دهد تا شیب مورد نظر ایجاد شود و به این ترتیب آلت تناسلی مرد راحت تر مسیر خود را به داخل واژن پیدا می کند.

به گفته دکتر لوین معمولا در این حالت زن بیشترین لذت جنسی را می برد و راحت تر ارضا می شود، چرا که آلت مدت بیشتری در بدن وی قرار می گیرد؛ به علاوه به یاد داشته باشید ارضا شدن و ارگاسم احتمال بارداری را در زن افزایش می دهد.


بهترین موقعیت جنسی برای بهبود اعتماد به نفس زن در زمان برقراری رابطه جنسی
sexual-position06.jpg

برخی خانم ها در زمان برقراری رابطه جنسی احساس راحتی و اعتماد به نفس ندارند و این مسئله باعث می شود لذت زیادی از رابطه جنسی خود نبرند.

در این شرایط پیشنهاد متخصصین سلامت جنسی به خانم ها این است که در زمان برقراری رابطه زناشویی روی مرد قرار بگیرند، این وضعیت به زن کمک می کند وضعیت را تحت کنترل خود بگیرد. به این ترتیب زن می تواند در حالت زانو زده یا چمباتمه زده، رو به مرد یا پشت به وی قرار بگیرد.


بهترین پوزیشن ها در رابطه جنسی برای لذت بردن بیشتر زن
sexual-position04.jpg

در این وضعیت جنسی هم مرد روی زن قرار می گیرد، شبیه به پوزیشنی که برای باردار شدن زن بیان شد، با این تفاوت که در این پوزیشن مرد به جلو خم می شود  در حالیکه شانه های وی جلوتر از شانه های زن قرار می گیرد و پاهای زن نیز به یکدیگر نزدیک است (زن تا حد امکان پاهایش را به یکدیگر می چسباند). این وضعیت کلیتوریس زن را بیشتر تحریک می کند و در نتیجه زن راحت تر به ارگاسم می رسد.


پوزیشن جنسی مناسب برای طولانی شدن رابطه جنسی
sexual-position02.jpg

انزال زودرس یک مشکل پزشکی است که مردان به آن مبتلا می شوند و نیاز به درمان دارد، اما برخی پوزیشن های جنسی می توانند در برطرف شدن این مشکل به مرد کمک کنند و رابطه جنسی را برای وی طولانی کنند.

به این منظور مرد باید در حالتی قرار بگیرد که بتواند امور را تحت کنترل قرار دهد و زمانی که تحریک جنسی وی افزایش پیدا کرده رابطه را شروع کند و زمانی که احساس می کند دچار کاهش در این احساس شده آن را متوقف کند.

به این منظور مرد روی زن قرار می گیرد و پاهای زن باید کاملا بالا و روی شانه های مرد قرار بگیرند. در این شرایط دخول به طور کامل انجام می شود، در نتیجه مرد تحریک شده و این امر مدت بیشتری ادامه پیدا می کند.


موقعیت جنسی مناسب برای خانم هایی که در زمان رابطه جنسی احساس درد می کنند
sexual-position05.jpg

گاهی رابطه جنسی همراه با درد برای خانم دلایلی خاصی دارد که با رفع این علت های زمینه ای درد برطرف می شود. با این حال برای به حداقل رساندن درد در زمان رابطه جنسی می توانید پوزیشن های پیشنهادی را امتحان کنید.

در این شرایط توصیه می شود زن روی مرد قرار بگیرد تا به این ترتیب وضعیت مناسب را برای خود مشخص کند و کنترل رابطه را در دست داشته باشد.

بیشتر بدانید : 10 علت رابطه جنسی دردناک در زنان


بهترین پوزیشن زناشویی در شرایطی که مرد دارای آلت تناسلی بزرگ است
sexual-position03.jpg

در این شرایط برای اینکه خانم احساس درد کمتری داشته باشد، بهتر است این پوزیشن را امتحان کنید: مرد به پهلو بخوابد و زن در کنار مرد دراز کشیده و بدن خود را به وی بچسباند. زن می تواند رو به مرد یا پشت به او دراز بکشد. این وضعیت به زن اجازه می دهد میزان دخول را کنترل کند و به این ترتیب لذت بیشتری از رابطه خود داشته باشد.


بهترین موقعیت زناشویی در شرایطی که مرد دارای آلت تناسلی کوچک است
sexual-position07.jpg

برخی متخصصین معتقدند اندازه آلت تناسلی نقش مهمی در میزان لذت رابطه جنسی دارد، با این حال برخی پوزیشن های جنسی کمک می کنند که مردانی که دارای آلت کوچک هستند، رابطه جنسی بهتری برقرار کنند.

در این شرایط بهتر است زن روی مرد قرار بگیرد، اما به جای حرکت بالا و پایین روی مرد، بهتر است حرکت دورانی یا چرخشی داشته باشد. پوزیشن دیگری که در این شرایط موثر است به این شکل است که مرد روی زن قرار بگیرد و پاهای زن کاملا به سمت بالا و روی شانه های مرد باشد تا دخول به بیشتری شکل ممکن انجام شود.


بیشتر بدانید : افزایش امکان بارداری با کدام پوزیشن ها در رابطه جنسی افزایش می یابد؟

بیشتر بدانید : 6 روش ایجاد تنوع در ارتباط جنسی

بیشتر بدانید : عدد رابطه جنسی شما و همسرتان چند است؟

بیشتر بدانید : 13 فایده رابطه جنسی بیشتر برای سلامت بدن!


تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ