احتمال بارداری در رابطه مقعدی چقدر است؟
حتما با خودتان فکر می کنیم دخول آلت مردانه به واژن مساوی با باردار شدن است. ولی چنین احتمالی در رابطه از پشت وجود ندارد. متاسفانه اشتباه می کنید.

آیا در رابطه مقعدی احتمال بارداری وجود دارد؟

حتما با خودتان فکر می کنیم دخول آلت مردانه به واژن مساوی با باردار شدن است. ولی چنین احتمالی در رابطه از پشت وجود ندارد.

متاسفانه در مورد درصد احتمال بارداری در رابطه جنسی مقعدی آموزشی داده نمی شود. بنابراین برای خیلی از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که امکان دارد در رابطه مقعدی باردار شد؟

از لحاظ فنی مقعد به اندام تولید مثل متصل نینست و بنابراین رابطه مقعدی به طور مستقیم منجر به بارداری نمی شود.

ولی نمی توان این احتمال را به فر رساند.

به گفته دکتر مری جین مینکین Mary Jane Minkin ، استاد کلینیک زنان و زایمان دانشکده پزشکی ییل  Yale School of Medicine : دهانه واژن و مقعد فاصله کمی از هم دارند بنابراین بنابراین اگر منی داخل مقعد ریخته شود احتمال این که مقداری از آن سر خورده و به واژن برسد وجود دارد.

شما برای بارداری نیازی به مقدار زیادی منی ندارید و حتی یک عدد اسپرم هم برای باردار شدن کافیست. بنابراین با وجودی که احتمال باردری از رابطه مقعدی محافظت نشده  بسیار کم است ولی یک روش پیشگیری 100 درصد از بارداری محسوب نمی شود.

زن متعجب

بهترین روش پرای پیشگیری از بارداری در رابطه مقعدی استفاده است کاندوم است. ضمن این که استفاده از کاندوم احتمال انتقال عفونت و بیماری های جنسی در رابطه از پشت را از بین می برد. و در صورت خروج مدفوع از ایجاد عفونت در آلت تناسلی مردان پیشگیری می کند.

مهم ترین نکته بهداشتی برای پیشگیری از ایجاد عفونت در زنان این است که بعد از رابطه مقعدی به هیچ عنوان رابطه واژینال نداشته باشید یا حتما کاندوم خود را عوض کنید. این کار باعث انتقال باکتری های مقعد به واژن شده و احتمال عفونت واژن در زنان را بالا می برد.

بیشتر بدانید : اگر رابطه جنسی بهتری می خواهید، هر شب این کار را انجام دهید

بیشتر بدانید : عوارض رابطه مقعدی برای زنان و دلیل مخالفت زنان با رابطه مقعدی

بیشتر بدانید : فواید رابطه جنسی برای بدن خانم هاتهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ