تکنیک های ساده برای درمان انزال زودرس
سعی کنید زمانی که به آستانه انزال نزدیک می شوید کاری کنید تا برانگیختگی شما کمتر شود.
بسیاری از مردان برای صحبت درباره مشکلات جنسی خود حتی با مشاوران هم احساس خجالت می‌کنند با این حال، انزال زودرس اگرچه وضعیتی شایع در میان مردان، بویژه جوانان تازه ازدواج کرده به شمار می‌رود، اختلالی قابل درمان است. دارو‌ها، مشاوره روانی و اطلاع از تکنیک‌های جنسی برای به تاخیر انداختن انزال می‌تواند اثربخش باشد و همسران جوان را از اضطراب و احساسات ناخوشایند نجات دهد.

دو عامل روانی (مانند تجربه جنسی زود هنگام) و بیولوژیکی (مانند مشکلات تیروئید، سطح غیر طبیعی هورمونها، سطح غیر طبیعی مواد شیمیایی مغز به نام انتقال دهنده های عصبی، فعالیت های غیر طبیعی رفلکس سیستم انزال، التهاب و عفونت پروستات و مجرای ادرار، صفات به ارث رسیده، آسیب به سیستم عصبی ناشی از عمل جراحی، برخی از داروهای مورد استفاده در درمان مشکلات روحی و روانی) در ایجاد زود انزالی نقش دارد. معمولا این هیجانات و استرس‌ها باعث می‌شوند تا فرد در حین نزدیکی توانایی خود را در راحتی و تمرکز روی رابطه جنسی از دست داده و انزال زودرس رخ دهد.

یکی دیگر از مسایلی که از طریق ایجاد مشکل روانی باعث بروز انزال زودرس می‌شود، ترس از بروز اختلا‌ل نعوظ است. در واقع ترسی که فرد به از دست دادن نعوظ دارد باعث می‌شود تا به صورت ناخودآگاه انزال زودتر از موعد رخ دهد. البته در موارد نادری هم مصرف برخی داروها مثل بعضی از داروهای اعصاب باعث بروز انزال زودرس می‌شود.

با این حال، ادامه عدم کنترل در زمان انزال ممکن است باعث شود یک یا هر دو طرف از احساس جنسی ناراضی شود و این ممکن است به تنش یا سایر مشکلات در زندگی زناشویی منجر شود.

انزال زودرس اولیه که اغلب با اضطراب و تحریک بیش از حد ایجاد می شود و با احساس گناه و دیگر عوامل روانی در ارتباط است معمولا بدون درمان بهبود می یابد. اما آنچه مسلم است، این است که زنان معمولا دیرتر از مردان ارضا می‌شوند و عدم آگاهی زوجین از چگونگی ایجاد تطابق، زمان طولانی ارضا شدن زوجه و زمان کوتاه‌تر زوج، باعث نمود بیشتر و عذاب آورتر این مشکل می‌شود. در حالی که می‌توان با یک آموزش درست در این زمینه از احساس نارضایتی زوجین جلوگیری کرد.

برای درمان زودانزالی مردان رعایت موارد زیر توصیه می شود:
قبل از هرچیز باید توجه داشته باشید که محیط و فضا و اتاقی که در آن استراحت می کنید فضای آرام و امنی داشته باشد زیرا فضای امن و آرام زمینه کافی را برای عمل زناشویی فراهم می کند و آرامش روانی محیط زمینه ساز عجله نکردن برای تمام شدن کار لازم و ضروری است. اگر احساس میکنید ممکن است در معرض مشاهده دیگران حتی کودک شیرخوار هستید توصیه می شود در اتاق اختصاصی و با در قفل شده اعمال زناشویی را انجام دهید.

اگر از مطلب خاصی دچار اضطراب می شوید بهتر است قبل از هر کاری به رفع علت اضطراب بپردازید زیرا اضطراب از هر موضوعی به از دست دادن کنترل و تسلط بر اعصاب و وضیت روانی منجر می شود.

پیش از ارتباط جنسی، مرد حتما باید با تحریک بدنی همسرش، زن را آماده کند زیرا زنها برای رسیدن به اوج لذت به مدت زمان بیشتری نیاز دارند. این کار باعث کاهش زودانزالی نیز خواهد شد.

یکی از تکنیکهای مؤثر این است که به محض احساس نزدیک شدن لحظه انزال، اندکی دست نگاه دارید و با دهان باز و پرت کردن حواستان به موضوعی دیگر، لحظاتی نفس آرام و عمیق بکشید.


هنگام ادرار کردن، 2 تا 3 بار و حتی بیشتر جریان ادرار خود را برای یکی دو ثانیه قطع کنید و سپس مجددا ادرار کردن را از سر گیرید. تکرار این عمل به عنوان یک ورزش سبب افزایش مدت فرا رسیدن زمان انزال میشود.

در شبانه روز به طور مرتب ورزش کنید و به تقویت عضلات بدنی خود بپردازید. ورزشها و تکنیکهایی وجود دارد که در مشاوره با پزشکان و مشاوران میتوانید نحوه انجامشان را فرا بگیرید و با انجام گاه و بیگاه این تمرینات بر زودانزالی خود مسلط شوید. با تمرین و تکرار سعی کنید آستانه انزال را در خودتان معین کنید و سپس تلاش کنید تا بر روی کنترل آن تسلط کامل پیدا کنید تا بواسطه آن قادر شوید مدت زمان رابطه جنسی را افزایش دهید.

با مراجعه به پزشک میتوانید از داروهای مناسبی در این زمینه نیز استفاده کنید.

سعی کنید زمانی که به آستانه انزال نزدیک می شوید کاری کنید تا برانگیختگی شما کمتر شود. مثلا هرگاه احساس کردید در حال نزدیک شدن به مرحله انزالید، حرکت دادن بدنتان را متوقف کنید، چند ثانیه به خود فرصت بدهید تا آرام شوید و زمانی که شدت تحریک اندکی کمتر شد، مجدداً ادامه دهید.

اگر دچار زودانزالی هستید، به خاطر داشته باشید که هیچ راهی بهتر از مشاوره با پزشکان آگاه و مجرب نمیتواند زندگی زناشویی شما را نجات دهد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : جام جم سرا

مطالب پیشنهادی:
علائم مشکلات جنسی در مردان چیست؟
اختلالات شایع در زندگی جنسی مردان (1)
اختلالات شایع در زندگی جنسی مردان (2)
از اختلالات آلت جنسی مردانه چه می دانید؟
این عوامل تحریک جنسی مردان را کاهش می دهند