تنگ کردن واژن و تقویت عضلات لگن با ورزش کگل چقدر طول می کشد
صبر، تمرین و مداومت برای اثرگذاری ورزش کگل برای تنگ کردن واژن و جمع کردن و سفت کردن عضلات لگن ضروری است البته مطمئن باشید به خوبی جواب صبرتان را خواهید گرفت و نتیجه کار شما را شگفت زده می کند.

اثر ورزش کگل بر تنگ شدن واژن و تقویت عضلات کف لگن چه مدت زمان می خواهد

صبر، تمرین و مداومت برای اثرگذاری ورزش کگل برای تنگ کردن واژن و جمع کردن و سفت کردن عضلات لگن ضروری است البته مطمئن باشید به خوبی جواب صبرتان را خواهید گرفت و نتیجه کار شما را شگفت زده می کند.

صبر در انجام تمرینات ورزشی یک اصل مهم است به خصوص وقتی حرف از ورزش کگل برای کف لگن می شود. نه تنها اثر گذاری ورزش کگل نیاز به زمان دارد بلکه آموزش و یادگیری صحیح انجام حرکت هم برای بسیاری از افراد زمان بر است. اگر شما بتوانید ورزش کگل را به صورت صحیح انجام دهید و صبر و مدوامت لازم را داشته باشید می توانید از مزایای بی نظیر ورزش کگل برای تقویت عضلات کف لگن بهره مند شوید.

متخصصین زنان و زایمان معمولا انجام ورزش های کگل را به خصوص برای زنانی که زایمان طبیعی داشته اند توصیه یم کنند ولی قبل از شروغع ورزش کگل، نکاتی وجود دارد که برای بهترین نتیجه باید بیاموزید.

بیشتر بدانید : چند روز پس از سزارین می توان رابطه جنسی داشت


ورزش کگل را باید به درستی انجام دهید

انجام نادرست ورزش کگل هیچ فایده ای ندارد. به گفته دکتر آلیسا دوک Alyssa Dweck، متخصص زنان و زایمان  در وستچستر و معاونت بخش زنان و زایمان موسسه مونت سینای، ااگر ورزش کگل را به درستی و مداومت انجام دهید باعث تقویت عضلات کف لگن می شود.

برای انجام صحیح ورزش کگل باید محل عضلاتی که با انقباضشان جلوی ادرار را می گیرند پیدا کنید. می توانید برای پیدا کردن این عضلات در دستشویی هنگام ادرار کردن یک بار جلوی ادرار را بگیرید تا محل عضلات را پیدا کنید البته نباید این کار زیاد تکرار شود چون منجر به عفونت مجاری ادراری خواهد شد، شما فقط برای پیدا کردن محل عضلاتی که باید ورزش کگل را رویشان انجام دهید یک بار این کار را امتحان کنید.

برای انجام تمرین کگل برای چند ثانیه این عضلات را مننقبض کرده سپس رها کنید. استراحت دادن به عضلات بین تمرین بسیار ضروری است.

برخی زنان به دلیل این که توانایی ریلکس کردن این عضلات را ندارند هنگام رابطه جنسی دخولی دچار درد می شوند. هدف ما همیشه تقویت عضلات کف لگن است ولی نباید فراموش کنید که ریلکس کردن این عضلات در مواقع لازم به همان اندازه ضروری است و بخش مهمی از ورزش کگل را تشکیل می دهد.

بیشتر بدانید : ورزش کگل | آموزش ورزش کگل برای تقویت ماهیچه های لگنی

بیشتر بدانید : آیا ورزش کگل باعث تنگ شدن واژن می شود؟


تایید آنلاین انجام صحیح ورزش کگل

PelvicFloorDiagram_2048x2048.jpg

قرار دادن دستگاه های مخصوص داخل واژن است با قرار دادن این توپک داخل واژن می توانید احساس فشار در اثر انقباض صحیح عضلات را داخل واژن حس کنید. این دستگاه را داخل واژن قرار می دهید و زمانی که عضلات کف لگن را منقبض کنید و این دستگاه که از طریق بلوتوث به گوشی متصل است سیگنال درست انجام دادن حرکت را به گوشیتان ارسال می کند ضمن این که می تواند در گوشی خود یادآور برای تکرار مداوم ورزش کگل ثبت کنید.

می توانید از یک فیزیوتراپ برای آموزش صحیح ورزش کگل برای تقویت عضلات کف لگن و تنگ شدن واژن کمک بگیرید. گاهی فیزیوتراپ ها کگل را با سایر ورزش ها ترکیب می کنند که البته برای رسیدن به نتیجه صحیح این ترکیب ها نیاز ضروری است ندارند شما می توانید در حالت نشسته ، دراز کشیده ، حین کار و در هر زمانی بدون این که کسی متوجه شود ورزش کگل را انجام دید.

توصیه می شود که ورزش کگل را 30 بار در روز انجام دهید و هر بار چند ثانیه عضلات را منقبض کنید. می توانید در طول روز دو تا 3 ست 10 تایی این ورزش را انجام دهید.


اثر گذاری ورزش کگل برای تنگ شدن  واژن و تقویت عضلات کف لگن چقدر طول می کشد.

Kegel-Exercises-for-Urinary-Incontinence.jpg

به گفته دکتر دوک اگر ورزش کگل را درست و به صورت مداوم انجام دهید باید در عرض دو تا سه هفته نتیجه آن را مشاهده کنید. برای این که این اثر دائمی باشد باید به صورت مدوام ورزش کگل را انجام دهید. ورزش کگل فقط در صورتی اثر گذار است که به صورت صحیح و به طور مدوام انجام شود.

تقویت عضلات کف لگن با ورزش کگل باعث کنترل بهتر مثانه، بهبو عملکرد جنسی و بهبود ارگاسم در زنان و کنترل نعوظ و کاهش زودانزالی در مردان می شود.

بیشتر بدانید : اختلالات عملكردی در مجموعه كف لگن

بیشتر بدانید : درمان اختلالات کف لگن + آموزش حرکات ورزشیتهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ