اسموتی یکی از نوشیدنی های محبوب در فصل تابستان است که طرفداران بسیاری دارد. برای تهیه یک اسموتی خوش طعم حتما باید از میوه های تازه استفاده کنید.

طرز تهیه 5 اسموتی تابستانی 

با گرم تر شدن هوا، شاهد ورود میوه های تازه و رنگارنگ خواهیم بود. اسموتی و نوشیدنی ها یکی از راه های مورد علاقه بسیاری از ما، برای استفاده از این میوه ها است. در ادامه دستور تهیه 5 نوشیدنی تابستانی را ارائه می دهیم .

بیشتر بدانید : اسموتی تابستانی توت فرنگی + طرز تهیه 3 مدل اسموتی توت فرنگی

اسموتی اسفناج و هلو

شاید سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که ترکیب میوه و سبزیجات، نوشیدنی خوش طعمی خواهد شد؟ البته. این نوشیدنی با طعم متفاوتی که دارد  حتی طعم سبزیجات را هم در این ترکیب شیرین و تند نخواهید چشید. برای تهیه این اسموتی، 2 عدد اسفناج کوچک را با یک قاشق زنجبیل پوست کنده شده تازه، 2 فنجان هلو یخ زده، 2 قاشق عسل و 1 و 4/1 فنجان آب مخلوط کنید.

اسموتی توت فرنگی و موز با ماست

معمولا اسموتی ها نمی توانند جایگزینی برای وعده غذایی محسوب شوند، ولی این اسموتی قابلیت جایگزینی برای یک وعده غذیی را دارد. برای تهیه این اسموتی، 1/4 فنجان توت فرنگی، 1 قطعه موز، 1/4 فنجان بادام خام، 1/2 فنجان جو دو سر و یک فنجان ماست وانیلی کم چرب را مخلوط کنید. برای غنی تر کردن این وعده، می توانید از 1/4 مغز های مختلف ( مثل گردو و بادام ) استفاده کنید.

اسموتی انبه و لیمو ترش با ماست

طعم ماست و مزه ترش لیمو، این اسموتی انبه را واقعا دلپذیر می کند. برای تهیه آن، 1/4 قاشق دارچین، 1 و 1/2 فنجان ماست کم چرب بدون طعم، 2 و 1/2 فنجان تکه های انبه، 1 قاشق غذا خوری عسل و نیمی از آب یک لیمو ترش لازم است.

اسموتی مرکبات و توت

طعم آناناس و مرکبات می تواند به اسموتی توت، طعمی فوق العاده و استوایی بخشد. برای تهیه این اسموتی می توانید 2 قاشق غذا خوری شکر، 1 فنجان تکه های آناناس، 1و 1/2 فنجان بلوبری یخ زده، 1/2 لیوان آب پرتقال و 1/2 فنجان آب، را با یکدیگر مخلوط کنید.

اسموتی انبه و توت فرنگی

این اسموتی را می توانید با هر طعمی که خودتان دوست دارید، درست کنید. برای تهیه این اسموتی با طعمی که ما در نظر گرفتیم، باید 1 و 1/4 فنجان آب میوه سیب، 1 فنجان ماست کم چرب بدون طعم، 1 فنجان توت فرنگی تازه و یخ زده و 2 فنجان قطعه های تازه و یخ زده انبه، را با یکدیگر مخلوط کنید.

نکته مهم در تهیه یک اسموتی خوب، نسبت میوه های استفاده شده در تهیه اسموتی است.

بیشتر بدانید : اسموتی زنجبیل و اسفناج، یک اسموتی خوش طعم و پرفایده


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ


 
 
 

 
X