اسموتیی را معمولا با مخلوط کن درست می کنیم ولی اگر شما هم مخلوط کن ندارید و عاشق اسموتی های خانگی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم از غذاساز استفاده کنید.

آموزش درست کردن اسموتی با غذاساز

اگر هر زمانی هوس نوشیدنی کردید ولی مخلوط کن در اختیار نداشتید می توانید به جای آن از غذا ساز استفاده کنید. اما نکته مهم این است که به جای استفاده از یخ از میوه های یخ زده استفاده کنید چرا که غذا ساز میوه های یخ زده را راحت تر خرد می کند. برای یک نوشیدنی سبز و کم کالری استوایی و میوه ای می توانید از میوه ها و طعم های دلخواهتان استفاده کنید.

_ اگر از سبزیجات در نوشیدنی خود استفاده می کنید بهتر است اول آنها را در غذا ساز بریزید تا نزدیک به ته ظرف غذا ساز باشند

مواد سنگین تر مثل میوه های یخ زده کمک می کند تا سبزیجات شما سنگین تر شده و راحت تر به ته ظرف بروند. برگهای کوچک اسفناج، کاهو ، سبزیجات ریشه ای و ... نمونه های عالی از سبزیجاتی هستند که می توانید در نوشیدنی خود از آنها استفاده کنید.

_ میوه را اضافه کنید

در مرحله بعد میوه را روی سبزیجات خود بریزید. میوه های یخ زده برای داشتن نوشیدنی غلیظ تر و نرم تر مناسب تر هستند. موز یخ زده ، آناناس، انبه و توتها میوه های متداول برای این کار هستند اما در انتخاب هر نوع میوه دلخواهتان آزاد هستید.

_ مکملهای سلامتی خود را اضافه کنید

اثرات سلامت بخش نوشیدنی خود را با افزودن یک یا چند نوع مکمل افزایش دهید در اینجام مواردی از این مکمل ها را برای شما مثال می زنیم.
پروتئین : پودرهای پروتئین، تخم شربتی، شاه دانه
فیبر : تخم کتان، جو ، نارگیل رنده شده
چربیهای سالم : کره بادام، روغن نارگیل، آووکادو
انرژی دهنده ها : ژل رویال، کاکائو خام
آنتی اکسیدان : پودر میوه آکایی، جلبک اسپیرولینا و زرشک یا گوجی بری

_ مایعات را اضافه کنید

در نهایت مایعات مورد نظر را به غذا ساز اضافه کنید. اگر مواد غیر لبنی را ترجیح می دهید شیر بادام، شیر نارگیل یا شیر سویا جایگزینهای مناسبی برای شیر معمولی هستندد. کفیر یا ماست نیز حالت نیمه مایع دارند و برای کسانی که نوشیدنیهای غلیظ تر را ترجیح می دهند مناسب هستند.

اگر از مایعات غیر شیرین استفاده می کنید اما ترجیح می دهید که نوشیدنیتان کمی شیرین باشد، می توانید کمی مواد شیرین کننده مثل عسل، شیره افرا ، شیره خرما یا آگاوه به آن اضافه کنید.

درست کردن اسموتی خانگی با غذاساز

درست کردن اسموتی خانگی با غذاساز

توصیه : در ابتدا با یک پیمانه مایعات شروع کنید اگر به مقدار بیشتری نیاز دارید آن را به میزان کم به غذا ساز استفاده کنید چون برخی از غذا سازها با اضافه کردن مایعات زیاد نشت می کنند.

_ مواد لازم را با هم مخلوط کنید

در غذا ساز را گذاشته و مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. ممکن است مجبور شوید در میانه کار غذا ساز را خاموش کرده در آن را بردارید و مواد جمع شده در کناره های ظرف را جمع کرده سپس به مخلوط کردن ادامه دهید.

_ تیغه را برداشته و مواد را خالی کنید

قبل از ریختن نوشیدنی تیغه غذا ساز را بردارید تا هنگام ریختن نوشیدنی مواد به اطراف پاشده نشود پس با دقت نوشیدنی را داخل یک لیوان کوچک یا یک شیشه مربا بریزید. ممکن است نیاز باشد با یک قاشق مواد اطراف ظرف را پاک کرده و به ریختن مواد داخل لیوان کمک کنید خصوصاً در مواردیکه نوشیدنی شما غلیظ تر است. سپس فوراً آن را میل کنید.


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ


 
 
 

 
X