ففف

مینیمالیسم یکی از سبک های دکوراسیون داخلی است که طرفداران بسیار وخاص خودش را دارد. از خصوصیات اصلی این سبک، ساده گرایی آن است.

تاریخ سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم (ساده گرایی)

ساده گرایی یا ساده پسندی یا مینیمالیسم ( Minimalism ) یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیان گذاشته است.

ساده گرایی پس از جنگ جهانی دوم، در هنر غرب به وجود آمد و بیشتر از سوی هنرمندان هنرهای تجسمی آمریکایی در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 میلادی، گسترش پیدا کرد. ساده گرایان بر این باورند که با زدودن حضور فریبنده ترکیب بندی و کاربرد موارد ساده و اغلب صنعتی که به شکلی هندسی و بسیار ساده شده قرار گرفته باشند، می توان به کیفیت ناب رنگ، فرم، فضا و ماده دست یافت. از هنرمندان این سبک می توان به دیوید اسمیت، دونالد جاد، ارنست تروا، سول لویت، کارل آندره، دن فلاوین، رابرت رایمن، رونالد بلادن و ریچارد سِرا اشاره کرد.

آثار هنرمندان مینیمالیست گاه کاملاً تصادفی پدید می آمد و گاه زاده شکل های هندسی ساده و مکرر بود. ساده گرایی نمونه ای از ایجاز و سادگی را در خود دارد و بیانگر سخن میس ون دروهه است: Less is more (کمتر غنی تر است).شاید بتوان گفت که هنر مینیمال دو ویژگی عمده دارد :
استفاده از قوانین فیزیک در خلق آثار
استفاده از استعاره ها و نشانه ها

ویژگی های سبک طراحی و دکوراسیون مینیمالیسم

این سبک دکوراسیون داخلی در نهایت دقت است و هیچ چیزی بیش از حد و زیادی نیست، بدون زمینه ای گزاف و مجلل. همین طور که از اسم این استایل مشخص  است، تاکید این سبک بر سادگی و بی آلایشی است. رنگ های مورد استفاده در این سبک ممکن است خیلی تیره و خسته کننده یا روشن باشند، یا در برخی موارد ممکن است از رنگ های درخشان و نمایشی استفاده شود. اجزا و وسایل مورد استفاده در یک مکان با طراحی داخلی مینیمالیست همین طور با اشکال هندسی مثل مربع، مستطیل و دایره می باشند، اما سطوح و ظواهر همه چیز صاف و ساده ، بدون جزئیات و بی آلایش است. علتی که طرح های مینیمال به سرعت به معروفیت و محبوبیت رسید استفاده طراحان از ابزارهای مدرن مانند شیشه،استیل و بتون در کارهایشان بود .

در ادامه مدل هایی از سبک مینیالیسم در دکوراسیون داخلی قسمت هی مختلف خانه اعم از آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی سرویس بهداشتی را برای شما گردآوری کرده ایم.

دکوراسیون اتاق ناهار خوری به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون اتاق ناهار خوریبه سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون ورودی خانه به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون ورودی خانه به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون اتاق نشیمن شماره 1 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون اتاق نشیمن شماره 1 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون اتاق نشیمن شماره 2 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون اتاق نشیمن شماره 2 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون اتاق نشیمن شماره 3 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون اتاق نشیمن شماره 3 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه شماره 2 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه شماره 2 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون حمام به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون حمام به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه شماره 3 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه شماره 3 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه شماره 4 به سبک مینیمالیسم

دکوراسیون آشپزخانه شماره 4 به سبک مینیمالیسم

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : psnirvana.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
  1. ٧ سین
  2. تخم مرغ
  3. شیرینی
  4. خانه تکانی
آیا ماهی قرمز هفت سین ناقل ویروس کروناست؟ آیا ماهی قرمز هفت سین ناقل ویروس کروناست؟

خرید ماهی قرمز برای سفره هفت سین رسمی است که هرسال تمام ایرانیان انجام می دهند، علاوه بر اینکه خرید این ماهی ها به دلایل مختلف توصیه نمی شود، امسال…

تزیین تخم مرغ هفت سین با ایده های فانتزی و جذاب تزیین تخم مرغ هفت سین با ایده های فانتزی و جذاب

تزیین تخم مرغ هفت سین یکی از کارهای هنری خانم های خانه قبل از شروع سال نو است. این بار با ایده های فانتزی تخم مرغ های سفره هفت سین تان را تزیین کنید.

تزیین شب یلدا، این بار با کاپ کیک هندوانه ای خانگی!! تزیین شب یلدا، این بار با کاپ کیک هندوانه ای خانگی!!

کاپ کیک یکی از شیرینی های خوشمزه ای است که این روزها طرفداران بسیاری دارد. اگر می خواهید برای شب چله امسال تان یک دسر متفاوت و خوش طعم درست کنید به…

خانه‌ تکانی سریع برای مردان و زنان شاغل خانه‌ تکانی سریع برای مردان و زنان شاغل

خانه تکانی یکی از کارهای اصلی است که قبل از شروع سال نو باید انجام دهید. در این مقاله شما را با روش های خانه تکانی سریع مخصوص خانم ها و آقایان شاغل…

 
X