فنگ شویی و اشتباهات رایج در دکوراسیون که بهتر است بدانید!
اصول فنگ شویی در دکوراسیون به ما کمک می کند هر وسیله را در جای صحیح خود قرار دهیم. این ترتیب انرژی های مثبت وارد منزل شده و باعث موفقیت می شوند. در این مطلب اشتباهات رایجی که در چیدمان و طراحی دکوراسیون انجام می شود را طبق اصول فنگ شویی بررسی می نماییم.

فنگ شویی خانه و نکته هایی که باید بدانید

فنگ شویی یعنی چه؟

فنگ شویی یعنی ایجاد هارمونی و تعادل در فضای خانه. اگر می خواهید خانه ای پر از انرژی مثبت و احساس آرامش داشته باشید تغییراتی را بر اساس راهنمای فنگ شویی اجرا کنید و تمام چیزهایی که بر خلاف قوانین فنگ شویی در خانه به کار برده اید را حذف کنید. شاید نتوانید عناصر ساختاری خانه که مخالف قوانین فنگ شویی هستند را تغییر دهید اما بدون شک می توانید یکسری اشتباهات دکوراسیونی را اصلاح کنید. در اینجا با اشتباهات فنگ شویی که معمولا مردم در خانه مرتکب می شوند آشنا شوید.

فنگ شویی و محل قرار گیری آینه

بیشتر مردم در راهروی ورودی خانه را با یک میز کنسول و آینه تزئین می کنند و آینه را در مقابل درب قرار می دهند. این کار در فنگ شویی منع شده است زیرا انرژی مثبتی که وارد خانه می شود با آینه به بیرون از خانه منعکس می شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : قانون جالب فنگ شویی در مورد آینه ها در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی خانه و رنگ کف پوش اتاق ها

در فنگ شویی کف پوش به منزله بنیان خانه هاست. اگر کف پوش های هر اتاقی متفاوت باشد یعنی در تداوم و استحکام بنیان خانه خللی ایجاد شده است. پس بهتر است از کف پوش های یک شکل در اتاق های خانه استفاده کنید.

قانون فنگ شویی خانه و محل قرارگیری آکواریوم

درست است که آب یکی از عناصر مثبت در فنگ شویی است اما می توانید آن را در هر اتاقی به جز آشپزخانه یا اتاق خواب به کار ببرید. در فنگ شویی در فضای آشپزخانه و اتاق باید عناصر آتش و زمین به کار برده شود.

فنگ شویی و اشتباهات رایج در دکوراسیون که بهتر است بدانید!
فنگ شویی و اشتباهات رایج در دکوراسیون که بهتر است بدانید!

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون طبق قوانین فنگ شویی

در فنگ شویی رنگ های خنثی برای ایجاد آرامش به کار برده می شوند. نکته دیگر این است که نباید فضا کاملا سفید یا کاملا بژ باشد. در فنگ شویی معمولا بین رنگ های خنثی با ترکیب رنگ های آتشین تعادل ایجاد می شود.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : انتخاب رنگ اتاق بر اساس اصول فنگ شویی

محل قرارگیری عکس های خانوادگی در فنگ شویی خانه

اتاق خواب یک فضای کاملا خصوصی است که فقط به شما و همسرتان اختصاص دارد. پس بهتر است عکس های خانوادگی را در هر اتاق دیگری به جز اتاق خواب آویزان کنید.

قانون فنگ شویی برای مکان تلویزیون

خیلی ها در اتاق خواب تلویزیون دارند و با تماشای برنامه مورد علاقه خود به خواب می روند. اما در فنگ شویی تاکید شده است که هیچ ابزار الکترونیکی را با خود به اتاق خواب نبرید. اتاق خواب فضایی آرام بخش است و تلویزیون و موبایل آرامش را از شما می گیرند.

فنگ شویی بیشتری را به خانه بیاورید

درست است که نمی توان تمام تغییرات دکوراسیونی بر طبق فنگ شویی را درخانه اعمال کرد. مثلا عوض کردن کف پوش ها ممکن است هزینه زیادی داشته باشد اما وقتی وارد خانه جدیدی می شوید حتما این قوانین را در نظر بگیرید. اما بعضی تغییرات مثل تغییر جای آینه یا تلویزیون و یا عکس ها هزینه ای ندارند و هر جا که باشید می توانید آن ها را اعمال کنید.


بیشتر بدانید : 8 اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی و نحوه رفع آنها

اگر می خواهید بیشتر بدانید : روش های فنگ شویی برای دور کردن بدشانسی از خانه!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : فنگ شویی اتاق خواب با 8 اصل ساده

اگر می خواهید بیشتر بدانید : فنگ‌شویی در اتاق خواب ، آشپزخانه و حمام


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع :bedunim.ir