در استفاده از چاقوی آشپزخانه تان این  نکته را بدانید.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که چاقوهای آشپزخانه تان حسابی کند شده باشد و با این که مدت کمی از تیز کردن آن ها گذشته، باز هم کارآیی لازم را نداشته باشند. نگران نباشید ما در ادامه 4 باور غلط درباره استفاده صحیح از چاقوهای آشپزخانه را به شما گوشزد می کنیم:

بیشتر بدانید : چاقو آشپزخانه را با چند روش خانگی مانند روز اول تیز کنید

1 - نوع تخته هایی که برای برش گوشت به کار می برید مهم نیست

این تخته ها می تواند چوبی از جنس بامبو و پلاستیکی باشد؛ تخته های پلاستیکی برای چاقوهای شما تخته های مناسب تری است. تخته های سفتی مانند شیشه ای، آهنی و فلزی و سرامیک به سرعت چاقوهای شما را خراب می کنند. اگر هم تخته ای با این جنس ها از کسی هدیه گرفتید آن را به دیوار آویزان کنید اما از آن برای آماده سازی غذاهایتان استفاده نکنید.

 

2 - برای تیز کردن چاقو ها حتما نباید از سطوح استیل استفاده کرد

اگر برای تیز کردن چاقو ها از سطوح استیل استفاده کنید ممکن است لبه چاقوها بیش از حد خورده شود. تیز کردن چاقو باید 10 تا 15 بار صورت گیرد. درست تیز کردن به معنای آن است که لبه قدیمی چاقو می رود و لبه های جدید با قدرت برش بیشتر ظاهر می شود. شما برای این کار باید به حرفه ای ها مراجعه کنید و هر چاقو را بیش از 2-1 بار در سال تیز نکنید. از سطح استیل بین دو لبه چاقو استفاده کنید.

 

3 – می توانید چاقوها را در ظرفشویی تان بشویید

وسایل آشپزخانه زیادی است که با شستن در ظرفشویی با چاقوی شما آسیب می بینند. از خود چاقو گرفته تا بقیه ظروف. حتی ممکن است دست کسی به واسطه ندانستن اینکه چاقو در میان ظرف ها قرار دارد بریده شود. لبه پلاستیکی ظرفشویی شما نیز ممکن است به وسیله چاقو سوراخ شود. همیشه چاقوهایتان را خودتان با دست و با دقت بشویید.

 

4 - چاقوی گران قیمت همیشه بهتر از نوع ارزان آن است

یک چاقوی تیز همیشه بهترین نوع چاقو است . اگر شما به ندرت چاقویتان را تیز می کنید ، پس امکان دارد که خودتان از این بابت آسیب ببینید. بهترین راه نگهداری از چاقو ها حتی گران ترین نوع آن ها، درست استفاده کردن و تیز کردن به موقع آنهاست.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com

 

 

 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X