تازه های تکنیک های خانه داری

هفت سین یکی از سنت های قشنگ و زیبای ایرانیان است. برای امسال به جای خرید هفت سین های حاضری، با هنر پتینه یک هفت سین زیبا به رنگ سال درست کنید.

آموزش تزیین هفت سین به رنگ سال با پتینه کاری

موج خرید از الان آغاز شده  تا شب عید؛ تا همان لحظه که آدم‌ها شتابان طول و عرض خیابان‌ها را طی می‌کنند تا آخرین جامانده‌ها را بخرند و خودشان را برای تحویل سال آماده کنند. این هیاهو آنچنان جذاب است که همه دوست دارند، سهمی در آن داشته باشند. حتما شما هم وسوسه شده‌اید که از همین امروز به خرید عید بروید. یکی از این خریدها تهیه وسایل سفره هفت‌سین است که معمولا از آن دسته از خریدهاست که چند روز مانده به عید هول‌هولکی انجام می‌شود. 

بعد از خرید سین‌ها، نوبت به چیدن می‌رسد که همیشه سردرگم می‌شوید در چه ظرفی سین‌های‌تان را بچینید تا سفره زیباتر شود. گاهی هم پیش می‌آید که احساس می‌کنید سفره هفت‌سین سال‌های پیش برای‌تان تکراری شده و حالت یکنواختی پیدا کرده است. خبر خوب اینکه اگر در میان انبوه کارهای آخر سال و دور تند آن روزها، فکری برای سفره هفت‌سین خود نداشتید، نگاهی به مجموعه‌ای بیندازید که می‌توانید با آموزش دیگری از هنر پتینه در کمتر از یک روز یکی از سفره‌های زیبا برای آغاز سال جدید را آماده کنید.

 

وسایل موردنیاز برای تزیین هفت سین با پتینه

وسایل موردنیاز برای تزیین هفت سین با پتینه

مجسمه خام و قلم‌مو
ورق طلای مایع
واکس انگشتی طلایی  و رنگ‌های آکریلیک vintage.  (سری رنگ‌های vintage پوشش‌دهی مناسب‌تری نسبت به رنگ‌های دیگر دارد و رد قلم را بر جا نمی‌گذارد.)

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آموزش تصویری تزئین تخم مرغ سفره هفت سین

 

روش کار تزیین هفت سین با پتینه

پبرای آموزش این تکنیک، مجسمه خام بدون رنگ با اشکال مختلف انتخاب کنید. به یاد داشته باشید قبل از شروع کار سطح روی مجسمه را تمیز کرده و در صورت نیاز سمباده بکشید.

 

مرحله اول تزیین هفت سین با پتینه

مرحله اول تزیین هفت سین با پتینه

در مرحله اول رنگ سفید را به کمک یک قلم‌مو روی سطح کار  پوشش دهید تا رنگ آمیزی بهتری داشته باشد و بگذارید کاملا خشک شود.

 

 

مرحله دوم تزیین سفره هفت سین با سینه

مرحله دوم تزیین سفره هفت سین با سینه

در مرحله بعد به سلیقه خودتان رنگ ها را انتخاب کنید.  با توجه به اینکه رنگ سال آبی و صورتی کمرنگ است برای درست کردن این سفره هفت سین از این رنگ های آرامش بخش می توانید استفاده کنید.

 

 

مرحله سوم تزیین سفره هفت سین با سینه

مرحله سوم تزیین سفره هفت سین با سینه

در مرحله بعد، برای لباس مجسمه‌ها از رنگ سفید و مابقی قسمت‌ها از رنگ آبی فیروزه‌ای و صورتی استفاده کنید. برای زیباتر شدن این مجسمه‌ها و اینکه جلوه بیشتری داشته باشند از ورق طلای مایع استفاده شود. 

 

 

مرحله چهارم تزیین سفره هفت سین با سینه

مرحله چهارم تزیین سفره هفت سین با سینه

و در آخر لبه‌های کار را واکس انگشتی  طلایی بزنید تا نتیجه بهتر و زیباتری داشته باشد. 

 

آموزش تزیین هفت سین با پتینه

آموزش تزیین هفت سین با پتینه

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
Seemorgh.com/lifestyle
منبع : زندگی ایده آل

 

Save
 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


 

X