از بین بردن بوی سیگار از روی پرده و لوازم خانه
بوی سیگار و تنباکو جزو بو هایی هستند که وقتی در خانه تان پخش شود، روی پرده و پارچه ها می نشیند و به این زودی از بین نمی رود. در این جا 7 راه برای از بین بردن بوی سیگار و تنباکو برای شما می گوییم

چگونه بوی سیگار را از روی پرده و پارچه از بین ببریم؟

پرده، ملحفه، فرش، موکت و....! دلتان می‌خواهد از بوی سیگار و تنباکوی سرد شده و باقی‌مانده در محیط که همه جا را پوشانده است خلاص شوید؟ متاسفانه امروزه افراد زیادی دخانیات مصرف می‌کنند. علاوه بر اینکه سیگار برای سلامتی مضر است، بوی ناخوشایند آن هم در همه جای منزل از جمله ملحفه‌ها، پرده‌ها و کوسن‌ها نفوذ می‌کند. بوی نامطبوع سیگار و تنباکو مخصوصا موقعی بیشتر ناخوشایند است که مهمانان غیر سیگاری به منزل شما می‌آیند. در اینجا ۷ روش ساده با استفاده از موادی که همیشه در منزل دارید به شما آموزش می‌دهیم تا از شر این بوی ناخوشایند خلاص شوید و دوباره صاحب خانه‌ای مطبوع و آرامش‌بخش شوید.
 

بیشتر بدانید : روشهایی ساده و ارزان برای خوش بو کردن منزل!

برای از بین بردن بوی سیگار، هر روز حداقل ۱۵ دقیقه پنجره‌ها را باز بگذارید

اولین روش بدیهی، تهویه منزل است. هر روز صبح به محض بیدار شدن از خواب، حدود پانزده دقیقه پنجره‌ها را باز کنید تا هوای اتاق تهویه شود. می‌توانید حین حاضرشدن برای خروج از منزل پنجره‌ها را باز نگه دارید.

برای از بین بردن بوی سیگار، قبل از جارو برقی کشیدن، مقداری جوش شیرین روی فرش و موکت بپاشید

جوش شیرین، علاوه بر مصرف خوراکی در موارد بسیاری برای نظافت و رفع بوهای ناخوشایند از جمله بوی سیگار و تنباکو به کار می‌رود. بعد از شستن زیرسیگاری، یک قاشق چایخوری جوش شیرین کف زیرسیگاری بپاشید. به همین صورت، روی مبل‌ها، صندلی‌ها، فرش و موکت هم مقداری جوش شیرین بپاشید و بعد از یک ساعت با دقت جاروبرقی بکشید.

برای از بین بردن بوی سیگار، از محلول عصاره اسطوخدوس در آب جوش استفاده نمایید

دوست ندارید از محصولات شیمیایی برای دفع بوهای نامطبوع در منزل استفاده کنید؟ از عصاره گیاه اسطوخدوس استفاده کنید. در یک قابلمه بزرگ، آب را به جوش بیاورید و سپس چند قطره عصاره گیاه اسطوخدوس در آن بچکانید. درب آشپزخانه را باز بگذارید تا بخار آب به همراه عطر دلپذیر گل‌ها در کل محیط منزل پخش شود.

از بین بردن بوی سیگار از روی پرده و لوازم خانه
از بین بردن بوی سیگار از روی پرده و لوازم خانه,از بین بردن بوی سیگار,بوی سیگار

برای از بین بردن بوی سیگار، هر شب قبل از خواب زیرسیگاری را خالی کنید

هیچ چیز به اندازه بوی تنباکو و سیگار سرد شده در یک خانه ناخوشایند نیست. برای آنکه هر روز صبح با ورود بوی تهوع‌آور سیگار به بینی‌تان از خواب بیدار نشوید، آخرین کار هر شبتان قبل از رفتن به رختخواب، این باشد که زیرسیگاری را خالی و هوای اتاق خواب را تهویه کنید. با این کار، دیگر بوی سیگار فرصت نخواهد داشت که در طول شب به پارچه‌ها نفوذ کرده و در اتاق خواب ماندگار شود.

برای از بین بردن بوی سیگار، از مخلوط ماسه و گیاهان معطر استفاده کنید

بوی نامطبوع سیگار و تنباکو را در مبدا انتشار آن یعنی زیرسیگاری از بین ببرید. مقداری ماسه مرطوب را با پودر گیاهان معطر از جمله مرزه، مرزنجوش، رزماری، آویشن، پونه کوهی و اسطوخدوس مخلوط کنید و در جاسیگاری خالی بریزید، به این ترتیب بوی نامطبوع خاکستر سیگار خنثی خواهد شد.

برای از بین بردن بوی سیگار، پارچه‌ها را به‌طور منظم شستشو کنید

ذرات تنباکو نه‌ تنها در پرده‌ها و ملحفه‌ها و سایر پارچه‌ها در منزل نفوذ می‌کنند، بلکه با نفوذ به ریه‌ها باعث مسمومیت شما و کسانی که به خانه شما می‌آیند می‌شوند. برای سم‌زدایی و جلوگیری از بوی نامطلوب، ملحفه، پرده، فرش، موکت و... را زود به زود شستشو کنید.

برای از بین بردن بوی سیگار، یک اسپری ضدبو تهیه کنید

سرکه سفید یک ماده معجزه‌ کننده برای نظافت منزل به شمار می‌رود. سرکه سفید علاوه بر اینکه به خوبی تمیز و جرمگیری می‌کند، بوهای نامطلوب را هم به خود جذب می‌کند مخصوصا وقتی با غنچه‌های خشک شده میخک صدپر مخلوط شود. مطابق روش زیر یک اسپری ضدبوی غیرشیمیایی برای منزل تهیه کنید.
در یک لیتر آب، پنج قاشق سوپ‌خوری سرکه سفید و شش عدد میخک شش‌پر خشک شده بریزید و بگذارید ده روز خیس بخورد. سپس مایع را در آبپاش بریزید و هر زمان که نیاز بود در محیط اسپری کنید.
 

بیشتر بدانید : بوی بد ماهی را چگونه در آشپزخانه ام از بین ببرم؟

بیشتر بدانید : از بین بردن بوی بد توالت با چند راه موثر

بیشتر بدانید : راه حلی برای از بین بردن بوی بد غذا

بیشتر بدانید : بوی بد یخچال تان را با قهوه و وانیل از بین ببرید


گردآوری : گروه بک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamatism.com