اجاق گاز تان را بدون مواد شیمیایی برق بیاندازید!!
اجاق گاز یکی از لوازم آشپزخانه است که تمیز کردن آن جزو سخت ترین کارها است. اما نگران نباشید، به راحتی با دو روش زیر می توانید بدون مواد شیمیایی اجاق گاز تان را برق بیاندازید

تمیز کردن اجاق گاز بدون مواد شیمیایی

برق انداختن و تمیز کردن اجاق گاز برای خانم‎های خانه یکی از سخت‎ترین کارهاست. شما هم برای تمیز کردن اجاق گازتان به جای استفاده از مواد شیمیایی از محلول‎های خانگی استفاده کنید و اجاق گازتان را مانند روز اول برق بیندازید.  استفاده از شوینده‎های شیمیایی و آنتی باکتریال، خطرات و مضرات بسیاری برای سلامتی و بدنتان دارد؛ به همین دلیل یک سری راهکارهای طبیعی برای استفاده از جایگزین این مواد برای شما داریم. با استفاده از این مواد علاوه بر حفظ سلامت خود و خانواده، می‎توانید نقشی در حفظ سلامت محیط زیست و سیاره زمین هم داشته باشید.

بیشتر بدانید : برق انداختن اجاق گاز با چند ترفند ساده خانگی!!

با نمک اجاق گازتان را برق بیندازید

نمک در کابینت آشپزخانه همه افراد پیدا می شود و می‎توان از آن برای تمیز کردن اجاق استفاده کرد. وقتی که اجاق هنوز گرم است، لایه‎ای نمک روی سطح آن بپاشید. برای مدتی صبر کنید و سپس در حالی که دستکش به دست کرده‏اید، با پارچه یا دستمالی کهنه، روغن و آلودگی‎ها را پاک کنید. وقتی اجاق کاملا سرد شد، می توانید نمک بیشتری اضافه کنید و باقی مانده آلودگی ها را پاک کنید. استفاده از نمک راه خوبی برای تمیز کردن اجاق است، به علاوه زمان بعدی که اجاق را روشن می کنید، در آشپزخانه تان بوی سوختنی حس نمی کنید.

جوش‎ شیرین و سرکه اجاق گازتان را مانند روز اول برق می ‎اندازد

اگر غذایتان سوخته است و اجاق گازتان کاملا کثیف شده است، از جوش ‏شیرین استفاده کنید. روی اجاقتان جوش شیرین بپاشید و سپس روی آن قطرات آب بریزید. بگذارید تمام شب همان طور بماند و صبح با یک اسفنج آن را تمیز کنید. بیشتر آلودگی‎ها باید رفع شده باشد اما اگر موادی باقی ماند فقط کمی جوش شیرین بیشتر و اندکی سرکه سفید اضافه کنید. این ترکیب شروع به حباب زدن می کند اما برای 30 دقیقه آن را رها کنید. سپس می توانید باقی مانده آلودگی را از بین ببرید.بیشتر بدانید : گاز شیشه ای را چگونه تمیز کنیم؟


 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com