تشک قدیمی تان را به این 7 علت حتما عوض کنید!
باورتان می شود تشک های قدیمی ای که در خانه تان دارید یکی از مشکلات اصلی شما است. در این مقاله به شما 7 دلیل را می گوییم که باید تشک قدیمی تان را دور بریزید و دیگر استفاده نکنید

7 مشکلی که با خوابیدن روی تشک قدیمی برایتان اتفاق می افتد

در اینجا دلایل خوبی آمده است که چرا باید با تشک قدیمی خود خداحافظی کنید و به فکر خریدن تشک جدید باشید.

ابتلا به آلرژی در اثر گرد و غبار تشک قدیمی

ما یک سوم کل زندگیمان را بر روی تخت خواب می گذرانیم، این بدین معناست که ما حدود 7 تا 9 ساعت از زمان خود را در خواب هستیم. با این وجود، بدن ما پوست مرده و روغن دارد که تشک آن را جذب می کند که اینها می تواند باعث خطر جذب گرد و غبار توسط تشک شوند. این گرد و غبار می تواند مسئله ای مشکل ساز برای تشک باشد، اما هر چقدر که تشک قدیمی تر باشد شما می توانید گرد و غبار بیشتری را بر روی آن تصور کنید که مسئله ای جدی برای ایجاد آلرژی و مشکلاتی برای افراد دارای آسم باشد.

بیشتر بدانید : درمان آلرژی با 5 اسانس طبیعی

آسم شما بدتر می شود

افرادی که از آلرژی گرد و غبار و یا آسم رنج می برند با خواب در یک تشک قدیمی مشکلات تنفسی و گرفتگی بینی بیشتری را تجربه خواهند کرد. خواب بر روی یک تشک قدیمی به طور مستقیم موجب آسم شبانه نمی شود، اما موجب وخیم تر شدن علائم افراد مبتلا به آسم می شود.

خوابیدن روی کپک

بعد از 8 سال تشک شما به دلیل گرفتن گرد و غبار، سلول های مرده پوست و چربی سنگین تر می شود. رطوبت عرق موجب ایجاد کپک درون تشک و در نتیجه آلرژی های بالقوه می شود. کپک می تواند بر تنفس و سلامت شما به طور بالقوه اثر گذار باشد. دکتر سیگل می گوید: پیدا کردن کپک به عنوان عامل یک آلرژی سخت است، انواع مختلفی از کپک وجود دارد اما فرد می تواند به آن آلرژی جدی پیدا کند و یا ممکن است نسبت به آن حساس شود.

شما می توانید درد گردن و ناحیه پشت را تجربه کنید

هر چه تشک قدیمی تر باشد، نرم تر می شود که این عامل باعث می گردد فشار بیشتری به ستون فقرات و مهره های کمر و گردن بیاید و در حفظ حالت مناسب بدن هنگام خواب، چالش ایجاد می‌کند.

بیشتر بدانید : گردن درد را با 3 حرکت ساده از بین ببرید

استرس تان بیشتر می شود

مطالعه ای کیفیت خواب و رابطه آن با نشانه های استرس بین افرادی که در تشک های قدیمی و تشک های جدید می خوابند را مقایسه می کند. نتیجه اینکه: مناسب بودن تشک جدید کیفیت خواب را افزایش می دهد و ناراحتی های کمر را کاهش می دهد و در نتیجه موجب کاهش استرس می شود. استرس، بسیاری از بزرگسالان را از داشتن خواب راحت محروم می کند زیرا کمبود خواب باعث افزایش استرس می شود. بنابراین، اگر تشک قدیمی شما خواب را برای شما سخت تر کند، سطح استرس شما نیز افزایش می یابد.

بیشتر بدانید : با وجود استرس و فکر و خیال چگونه راحت بخوابیم؟

حافظه شما تضعیف می شود

اگر مشکلات خواب در یک تشک قدیمی وجود داشته باشد، حافظه شما نیز می تواند دچار چالش شود، چون یکی از فواید خواب تثبیت حافظه است. اگر تشک شما نامناسب باشد خواب شما به میزان مطلوب صورت نمی گیرد.
در مطالعه ای دو گروه از افراد یک کار را انجام دادند. نیمی از گروه پس از تکمیل کار دوباره مجبور به خواب شدند. کسانی که خوابیده بودند قادر بودند کار را در بار دوم بهتر انجام دهند، زیرا اطلاعات اولیه را حفظ کرده بودند. کم خوابی و خواب ناکافی می تواند منجر به تضعیف حافظه شود.

خواب آلودگی روزانه

کیفیت ضعیف خواب به هر دلیلی موجب خواب آلودگی روزانه، مشکل غلظت خون، بیماری قلبی، فشار خون بالا، سکته مغزی، دیابت، افسردگی و افزایش وزن می شود. در عین حال داشتن خواب کافی دارای مزایای سلامتی فراوانی از جمله تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از دیابت نوع 2 و کنترل وزن است. زمان خواب به بهبود بدن شما کمک می کند پس از راحتی خوابتان مطمئن شوید. اگر تشک قدیمی خواب شما را به هم میریزد، قطعاً خرید تشک جدید ارزشش را دارد.


بیشتر بدانید : با 5 نکته آسان، عمر تشک خوش خواب تان را بیشتر کنید

بیشتر بدانید : ویژگی تشک خوب و نحوه نگهداری از آن


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : زندگی ایده آل