اشتباهات در تمیز کردن لوازم برقی که آنها را خراب می کند!
 لوازم برقی یکی از پرمصرف ترین لوازم در خانه است که از تلویزیون گرفته تا لپ تاپ و کامپیوتر نیاز به تمیز کردن دارد. اما در این بین اشتباهاتی در تمیز کردن وجود دارد که لوازم برقی تات را خراب می کند. با ما همراه شوید تا این اشتباهات را به شما بگوییم

اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقی

لوازم برقی و تکنولوژیک احتمالا یکی از پرمصرف‌ترین وسایل هر خانه‌ای هستند. چقدر از گوشی هوشمند، تبلت یا کامپیوتر خود استفاده می‌کنید؟ پس باید به تمیز کردن آنها نیز اهمیت بدهید. در این مطلب به اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقی اشاره می‌کنیم که باید از آنها اجتناب شود.

بیشتر بدانید : نحوه تمیز کردن لوازم برقی

تمیز کردن صفحه نمایش با اسپری یا دستمال مرطوب

هیچ گاه مایع تمیز کننده را به طور مستقیم روی صفحه نمایش محصولات تکنولوژیک استفاده نکنید زیرا تصویر آن را خراب می‌کند. در عوض از دستمال میکروفایبر برای LCDهای حساس، پلاسما یا دیگر صفحه‌های نمایش استفاده کنید و لکه‌های روی صفحه را با دستمال‌هایی که از قبل مرطوب شده به خصوص آنها که مخصوص لوازم برقی هستند، تمیز کنید.

درزها و شکاف‌ها را تمیز نمی‌کنید

هر گاه خواستید صفحه کیبورد را تمیز کنید، آن را پشت و رو کرده تا دانه‌هایی که لابه‌لای دکمه‌ها هستند، خارج شوند سپس آن را دستمال کنید. همین کار را در خصوص تستر هم انجام دهید.

تیغه‌ها را جداگانه تمیز نمی‌کنید

اغلب افراد نمی‌دانند باید تیغه‌های مخلوط‌کن را بیرون آورده و تمیز کنند. این کار از باقی ماندن چرک و آلودگی در دستگاه جلوگیری می‌کند. پس بعد از استفاده از مخلوط‌کن، تیغه‌های آن را بیرون آورده و با آب گرم و مایع شستشو بشویید، همین کار را در خصوص غذاساز و دربازکن برقی نیز انجام دهید.

تمیز نکردن ریموت کنترل

ریموت کنترل ابزاری است که توسط تمام افراد خانواده مورد استفاده قرار گرفته و در دست همه قرار می‌گیرد. حداقل هفته‌ای یکبار با دستمال حاوی مواد ضدعفونی آلودگی‌های روی ریموت کنترل را از بین ببرید.

قسمت‌های جدا شونده هندزفری را تمیز نمی‌کنید

بسیاری از افراد نمی‌دانند که اغلب هندزفری‌ها پوشش جد اشونده دارند. این پوشش‌ها را بیرون آورده و با شوینده ملایم و آب بشویید، کامل آب کشیده و خشک کنید، سپس آن را سر جای خود بگذارید.

تنها سطح لوازم برقی را تمیز می‌کنید

ممکن است تنها آلودگی‌های روی سطوح لوازم برقی به چشمتان بیاید اما به خصوص در مورد لوازم برقی آشپزخانه لازم است داخل آنها را نیز خوب تمیز کنید. پس از هر بار استفاده، دانه‌های قهوه را از داخل قهوه‌ ساز بیرون آورده و هر ماه قهوه‌ ساز خود را کامل تمیز کنید.

لوازم برقی را به سرعت از برق می‌کشید

می‌خواهید سریع لوازم برقی خود را بعد از استفاده در جای خود بگذارید. اما برای امنیت بیشتر، سعی کنید این کار را به سرعت انجام ندهید. باید بعد از خاموش کردن وسیله برقی حداقل پنج دقیقه منتظر بمانید سپس آن را از برق بکشید.


بیشتر بدانید : با چند مواد پاک کننده طبیعی آشنا شوید !

بیشتر بدانید : جرم گیری وسایل برقی

بیشتر بدانید : آون تستر را چگونه تمیز کنیم؟ + فیلم


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : kavyab.com