از بین بردن لکه عرق از روی لباس با چند پاک کننده طبیعی
لکه عرق یکی از سمج ترین لکه های لباس است. در این مطلب، در دسترس‌ ترین لکه‌ برهای عرق از روی لباس و راه‌ های پاک کردن آن را به شما معرفی می‌کنیم که در ادامه خواهید خواند

از بین بردن لکه عرق از روی لباس

یکی از مواردی که هنگام شستن لباس‌ها برای خانم‌ها دردسرساز می‌شود، لکه‌های مانده از عرق روی لباس است. این لکه‌ها به راحتی و با شستن ساده در ماشین‌ لباس شویی از بین نمی‌ رود و معمولا بسیار سر سخت است.

بیشتر بدانید : چند ترکیب جادویی برای از بین بردن لکه های عرق از روی لباس

از بین بردن لکه عرق با جوش شیرین

برای از بین بردن لکه‌های عرق از روی لباس و همچنین بوی بد آن‌ها از جوش‌شیرین استفاده کنید. برای این منظور مخلوط لکه بری از چهار قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک لیوان آب تهیه کنید. سپس این مخلوط خمیری شکل را با یک مسواک به روی لکه بمالید و اجازه دهید یک ساعت روی آن بماند. پس از خشک شدن، لباس را با آب سرد بشویید و در آفتاب خشک کنید.
 

از بین بردن لکه عرق با مایع‌ ظرفشویی

به نسبت یک به ۲ از مایع ظرفشویی و آب اکسیژنه ترکیب کنید و لباس را به مدت یک ساعت در محلول قرار دهید.

از بین بردن لکه عرق با نمک

مقداری نمک را در آب داغ حل کنید و با اسفنج روی لکه‌ها بمالید یا قسمت لک شده را یک ساعت در آن قرار دهید تا لکه‌ها از بین برود.

از بین بردن لکه عرق از روی لباس با چند پاک کننده طبیعی
از بین بردن لکه عرق از روی لباس با چند پاک کننده طبیعی

از بین بردن لکه عرق با سرکه

روش دیگر استفاده از محلول آب و سرکه سفید است که برای از بین بردن لکه زرد روی پارچه سفید بسیار مفید است. آب و سرکه را به مقدار مساوی با هم مخلوط و لباس‌تان را در آن خیس کنید و پس از نیم ساعت کاملا آب کشی و در هوای آزاد خشک کنید.

از بین بردن لکه عرق با بکینگ پودر

با چهار قاشق غذاخوری بکینگ پودر و ۱/۴ فنجان آب گرم  خمیر درست کنید. خمیر را روی لکه‌های زرد عرق لباس قرار دهید و بگذارید کاملاً به داخل لباس نفوذ کند، در حدود ۲ ساعت بعد وقتی که خمیر خشک شد، لباس را آب کشی کنید.بیشتر بدانید : از بین بردن لکه از روی لباس سفید با 3 روش ساده

بیشتر بدانید : رفع تیرگی زیر بغل برای همیشه با مواد طبیعی در خانه!

بیشتر بدانید : توصیه‌های طب سنتی برای كم كردن عرق و از بین بردن بوی بد بدن

بیشتر بدانید : چگونه لکه وایتکس را از روی لباس پاک کنیم؟گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com