از بین بردن بوی بد یخچال با 3 روش عالی و بدون دردسر!
از بین بردن بوی بد یخچال یکی از معضلات بزرگ برای خانم های خانه است. در این مقاله قصد داریم سه روش عالی برای از بین بردن بوی بد یخچال به شما معرفی کنیم. با ما همراه شوید

از بین بردن بوی بد یخچال با نوشابه و قهوه

اگر دمای یخچال به هر دلیلی تغییر کند یا بوی بدی در یخچال پخش می‌شود یا غذاها یخ می‌زنند. البته برخی از غذاها از خود بوی بدی دارند و بهتر است خوراکی‌هایی مثل، سیر، پیاز، کلم و... را در ظرف‌های بدون در داخل یخچال قرار ندهید. قطعا هر چه یخچال تمیزتر باشد، کمتر بوی نامطبوع به خود می‌گیرد. اگر می‌خواهید یخچال شما دچار بوی بد نشود، کافی است هفته‌ای یک‌ بار آن را تمیز کنید. این تمیز کردن می‌تواند مرتب کردن خوراکی‌ها باشد یا حتی شستن یخچال؛ البته منظور از شستن یخچال این نیست که آن را با آب و مواد شوینده بشویید، یخچال یک وسیله الکترونیکی است و اگر در معرض آب قرار بگیرد، خراب می‌شود. برای تمیز کردن داخل یخچال، می‌توانید پارچه‌ای را به مواد پاک کننده آغشته و درون هر قفسه را تمیز کنید و سپس خوراکی‌ها را بچینید‌.
 

بیشتر بدانید : بوی بد یخچال تان را با قهوه و وانیل از بین ببرید

از بین بردن بوی بد یخچال با قهوه

یکی از روش‌های رفع بوی بد یخچال، استفاده از قهوه است. قهوه یک دانه بسیار معطر بوده که برای رفع بوی بد موثر است. شما می‌توانید دانه یا پودر قهوه را داخل یخچال بگذارید و پس از یک روز مشاهده کنید که تمام بوهای بد از بین رفته و حتی بوی دلپذیر قهوه درون یخچال شما پخش شده است.

از بین بردن بوی بد یخچال با جوش‌ شیرین

جوش‌ شیرین هم یک ماده جذب کننده بو مانند قهوه است اما قوی تر؛ این ماده تمام بوها را به خود جذب می‌کند و حتی در زندگی روزمره برای رفع بوی نامطبوع پا یا حتی بدن ازآن استفاده می‌کنند. برای استفاده کردن از این روش اصلا لازم نیست که جوش شیرین را درون آب بریزید، کافی است که تمام مواد غذایی را خارج کنید و سپس دانه‌های جوش شیرین را درون یخچال پخش کنید تا آن‌ها کار خود را شروع کنند. زمانی که جوش شیرین را درون یخچال پخش کردید، برای این که بوی بد یخچال زودتر از بین برود، در را باز بگذارید تا کاملا هوای یخچال عوض شود و جوش شیرین ها هم بوی بد را به خود جذب کنند.

از بین بردن بوی بد یخچال با 3 روش عالی و بدون دردسر!
از بین بردن بوی بد یخچال با 3 روش عالی و بدون دردسر!

از بین بردن بوی بد یخچال با نوشابه

نوشابه دارای ترکیبات شیمیایی است که به دلیل گازهای موجود در آن هم سطوح را تمیز می‌کند و هم بوی بد را به خود جذب می‌کند. برای این که بوی نامطبوع یخچال‌تان با نوشابه از بین برود، کافی است آن را درون ظرفی بریزید و داخل یخچال قرار دهید. گازهای نوشابه تمام بوهای بد را به خود جذب   و حتی از خراب شدن خوراکی‌ها هم جلوگیری می‌کنند. البته در هنگام استفاده از نوشابه مراقب باشید که از ظرف داخل یخچال نریزد، چون نوشابه حاوی قند است، باعث می‌شود یخچال شما کثیف شود و کمکی هم به رفع بوی بد یخچال نکند.
بیشتر بدانید : بوی بد یخچال را چگونه از بین ببریم؟

بیشتر بدانید : از بین بردن بوی بد توالت با چند راه موثر

بیشتر بدانید : برای خانه تکانی یخچال فریزر را چگونه تمیز و بوزدایی کنیم؟

بیشتر بدانید : نکته های مهم یخچال داری، از نگهداری مواد غذایی تا بو زداییگردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.om