برخی از اشتباهات در انتخاب لباس و ست کردن آنها وجود دارد که شما را بدتیپ و دمده نشان می دهد. این اشتباهات شایع عبارتند از ...

مراقب این اشتباهات در لباس پوشیدن تان باشید

تقلید کورکورانه از لباس پوشیدن ستاره‌

چشم‌ بسته از مدل لباس و مو و آرایش ستاره‌ها پیروی كردن، اشتباه شماره یک به شمار می‌آید. چون ممكن است آن لباس به شما نیاید و با فرم بدنی و شخصیت شغلی و اجتماعی شما مطابقت و هماهنگی نداشته باشد و آن مدل لباس پوشیدن در دنیای معمولی جالب و دلنشین نباشد. بهتر است به جای آن لباس‌هایی بپوشید كه به شما بیاید و مطابق میل و سلیقه شما باشد و در آن احساس راحتی كنید و خود خودتان باشید.
 

پوشیدن شلوارهای خیلی بلند یا خیلی كوتاه

اگر سری به فروشگاه‌های لباس بزنید، انواع شلوارهای جین و پارچه‌ای را خواهید یافت كه بعضی خیلی بلند و بعضی خیلی كوتاه‌اند. متناسب با قدتان باید شلوار مناسب‌تان را انتخاب كنید. اگر دوست دارید خوش تیپ به نظر بیایید، شلوارهای خیلی بلند را با كفش‌های صاف جور نكنید چون هم جلوه زیبایی ندارد و هم لبه شلوار در تماس با زمین فرسوده و كهنه می‌شود. شلوارهایی كه كوتاه‌تر از مچ پا می‌ایستند نیز مناسب نیستند چون قدتان را كوتاه‌تر نشان می‌دهند. بهترین قد شلوار، شلواری است كه تا قوزك پایتان را بپوشاند. آن را با هر كفشی جور كنید، زیبا خواهد شد، دقت كنید پایین شلوار باید اندكی روی كفش‌تان بیفتد.
 

استفاده از زیورآلات زیادی

یك خانم خوش‌ تیپ همیشه از زیورآلات اندكی در میهمانی‌های زنانه استفاده می‌كند. این روزها استفاده از طلا و جواهرات اصلی و بدلی مانند قدیم رواج ندارد. شما تا می‌توانید زیورآلات كمتر، ساده‌تر و ظریف‌تر را انتخاب كنید.
اگر به یك میهمانی در طول روز دعوت شدید، یك گوشواره‌ حلقه‌ای یا دكمه‌ای كفایت می‌كند.
در میهمانی‌های بعد از ظهر از گوشواره‌های بلندتر می‌توانید استفاده كنید.
اگر زیورآلات زیادی ندارید یا تهیه آنها برایتان دشوار است، به سراغ خرید ساعت‌هایی بروید كه طرح‌های نگین‌دار یا مروارید دار دارند و علاوه بر ساعت بودن نقش زیورآلات را هم انجام می‌دهند.
 

پوشیدن لباس اسپرت با لباس رسمی‌ و برعكس

اگر محل كارتان تا ایستگاه مترو فاصله زیادی دارد و شما نمی‌توانید با كفش رسمی ‌این مسافت را طی كنید، به فكر نیفتید كه با كت و شلوار، كفش اسپرت بپوشید. این خطای شماره چهار تیپ زدن است. هیچ‌وقت لباس اسپرت را با لباس و كفش رسمی‌ نپوشید. شلوار پارچه‌ای، كفش چرمی ‌مردانه و كت و شلوار پارچه‌ای از شما یك تیپ رسمی‌ می‌سازد كه مناسب جلسات اداری  و مهمانی‌های رسمی‌تر است ولی اگر می‌خواهید همراه همسرتان در تعطیلی آخر هفته به سینما یا پارك بروید و یا در یك مهمانی خانوادگی خودمانی شركت كنید، شلوار جین، كفش اسپرت و یك دست پیراهن اسپرت هم می‌تواند مناسب باشد.
 

پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ یا خیلی گشاد

اینكه شما لباسی از بهترین ماركی كه در بازار است، بخرید و بپوشید و یا اینكه لباسی مطابق آخرین مد روز بپوشید حتی اگر برایتان خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد، شما را گرفتار خطای شماره پنج لباس پوشیدن می‌کند. بهترین لباس، لباسی است كه جوری به تن شما بنشیند كه گویی برای شما دوخته شده است. فرم بدنی‌تان را هنگام خرید لباس به‌ یاد داشته باشید و لباسی نخرید كه به تن‌تان زار بزند و یا نقص‌های احتمالی بدن شما را بیشتر نشان دهد.
 

همیشه یك تیپ لباس پوشیدن

فکر می‌كنید فقط یك رنگ و مدل روسری به شما می‌آید و دست از روسری شالی و یا یک رنگ خاص بر نمی‌دارید و یا فكر می‌كنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان كه عمری شما را با تیپ رسمی دیده‌اند به شما با تعجب نگاه خواهند كرد، دست بردارید، قالب‌های قدیمی‌را بشكنید. مدل‌ها و رنگ‌های دیگر را تجربه كنید. شاید بیشتر به شما بیایند. اگر همیشه از یك مغازه خرید می‌كنید، شجاعت به خرج دهید و این بار برای خرید لباس به فروشگاه‌های دیگر سر بزنید. به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان، محل كار، مجلات یا تلویزیون دقت كنید و ایده‌های جدیدی برای لباس پوشیدن بگیرید.
 

پوشیدن رنگ‌هایی كه به شما نمی‌ آید

رنگ سال بنفش است؟ مشكی است؟ زرد است؟ اصرار دارید حتی اگر این رنگ‌ها به پوست شما نمی‌آیند آنها را بپوشید؟ بهترین رنگ لباس رنگی است كه با رنگ پوست شما مكمل باشد. اگر شما لباسی به رنگی كه با پوست‌تان هماهنگی ندارد بپوشید، ممكن است چین و چروك‌ها و خط و خطوط چهره‌تان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوست‌تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس‌هایتان را در رنگ‌هایی انتخاب كنید كه در آن با طروات و سالم به نظر برسید.
 

رنگارنگ لباس پوشیدن

در انتخاب تعداد رنگ‌هایی كه در لباس و كفش و روسری مانتو و شلوار و كت‌تان به كار می‌برید، دقت كنید. جوری لباس نپوشید كه وقتی كسی به شما نگاه می‌كند، یاد رنگین كمان بیفتد. استفاده از حداکثر 3 رنگ لباس در یک سر تا پا مناسب است.
 

پوشیدن كفش‌های كثیف

شاید خیلی به نظر پیش پا افتاده بیاید ولی پاپوش تمیز یكی از اصل‌های مهم در خوش‌تیپی است. كفش چرمی ‌خاكی و واكس نخورده و یا كفش اسپرت گلی، حسابی شما را از چشم می‌اندازد. به یاد داشته باشید پاكیزگی ركن اول خوش‌تیپی است.
 

پوشیدن جوراب با صندل

این خطا را اصلا مرتكب نشوید چون حسابی شما را بدتیپ می‌كند. باید صندل‌های تابستانی را بدون جوراب بپوشید. صندل‌ها هم برای خنك‌تر و سالم‌تر بودن پاها در تابستان ساخته شده‌اند. جوراب مخصوص پوشیدن در كفش است. هیچ‌ وقت كفش رسمی‌ را بدون جوراب نپوشید‌ و فراموش نكنید .


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع  : fashionbest.mihanblog.com 
 
 

پربیننده های این بخش

 
  1. ٧ سین
  2. تخم مرغ
  3. شیرینی
  4. خانه تکانی
سبزه عید : مدلهای مختلف سبزه عید را چگونه درست کنیم؟ سبزه عید : مدلهای مختلف سبزه عید را چگونه درست کنیم؟

با نزدیک شدن به ایام عید نوروز و شروع سال جدید بسیاری از خانواده ها خود به سبز کردن سبزه برای سفره هفت سین خود اقدام می کنند. در این مطلب قصد داریم…

نمونه های زیبا از تخم مرغهای رنگ شده برای هفت سین نمونه های زیبا از تخم مرغهای رنگ شده برای هفت سین

تزیین تخم مرغ هفت سین یکی از رسوم به یادماندنی ما ایرانیان است. به نمونه های پیشنهادی ما توجه فرمایید

شیرینی نوروزی امسال را به شکل حاجی فیروز درست کنید شیرینی نوروزی امسال را به شکل حاجی فیروز درست کنید

با این شیرینی های نوروزی خوشمزه و زیبا که به شکل حاجی فیروز است، به استقبال عید نوروز بروید

شستن پرده های سفید در خانه تکانی با چند نکته ساده شستن پرده های سفید در خانه تکانی با چند نکته ساده

شستن پرده های سفید و حریر شاید سخت ترین قسمت خانه تکانی باشد. اگر دوده و گرد و خاک پرده های سفید به خورده پرده های تان رفته نگران نباشید و به راحتی…

 
X