ست کردن لباس بارداری به سبک مهناز افشار
مهناز افشار یکی از محبوب ترین بازیگران زن است که به تازگی دارای فرزند دختری شده است. به همین بهانه ست کردن لباس دوران بارداری را به سبک مهناز افشار برای تان گردآوری کرده ایم.

مهناز افشار در دوران بارداری اش چگونه لباس می پوشید؟

در سال‌های اخیر مهناز افشار روی موج خبرهای داغ سوار بوده است؛ ابتدا خبر ازدواجش و بعد خبر بارداری‌اش باعث شد در سال 93 یكی از خبرسازترین ستاره‌های سینما باشد. اما ماه‌های بارداری باعث نشد مهناز افشار از جمع‌های سینمایی دوری كند یا از فعالیتش بكاهد. فیلمبرداری مجموعه «عشق تعطیل نیست» و فیلم «نهنگ عنبر» در روزهای بارداری در جریان بود. حفظ نبض همیشگی زندگی در 9 ماه بارداری از رازهای مهناز افشار است حتی در مقوله‌ای مثل لباس پوشیدن.

بیشتر بدانید : مدل لباس بارداری به سبک مگان مارکل، عروس جنجالی خانواده سلطنتی

 

ماه های اول بارداری مهناز افشار و پوشش کولی وار

ماه های اول بارداری مهناز افشار و پوشش کولی وار

در نگاه كلی‌تر و قبل از روزهای بارداری، سبك لباس پوشیدن مهناز افشار را كولی‌وار می‌توان اعلام كرد. او ترجیح می‌دهد در ست‌هایش به جای چند تكه اصلی مثل مانتو، شلوار، روسری و. . . اجزای متعددی را با هم تركیب كند به همین دلیل اغلب سراغ دامن، بلوز، جلیقه، كت و. . . می‌رود. برهمین اساس باید گفت سبك لباس پوشیدن رویای فیلم «برف روی كاج‌ها» مثل دیگر بخش‌های زندگی‌اش در دوران بارداری هم تغییری نكرد. او شیوه لباس پوشیدنی را انتخاب كرده كه به‌راحتی در روزهای افزایش وزن ناشی از بارداری هم قابل استفاده است.

نپوشیدن لباس‌های مرسوم روز مثل مانتوهای كتی، شلوارهای فیت‌كات و. . . این اجازه را به او داد تا حداقل در ماه‌های اول بارداری‌اش بتواند از همان لباس‌های همیشگی‌اش كمك بگیرد. این عكس متعلق به سی و سومین جشنواره فیلم فجر است كه بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد. در این زمان چند ماهی از بارداری دخترك معصوم «شور عشق» می‌گذشت و او یكی از همان ست‌های مخصوص خودش را پوشیده است؛ تركیبی چند لایه از دامن، بلوز، كت، روسری به اضافه شال.

 

بارداری مهناز افشار با لباس مسوم و رایج بارداری

بارداری مهناز افشار با لباس مرسوم و رایج بارداری

در ماه‌های بارداری مهناز افشار كسی او را با لباس‌های مرسوم و رایج بارداری ندید؛ به جز یك‌بار و یك‌جا. عكسی كه می‌بینید، روی جلد مجله استایل در شماره نوروز است. لاله آشفته فیلم «سعادت‌آباد» در این عكس، پیراهنی از بالا چین‌خورده به تن دارد؛ مدلی راحت و آزاد كه برای خانم‌های باردار پیشنهاد می‌شود. چین‌های ریز و یكسره‌ای كه از بالای سینه این پیراهن شروع می‌شود، به خانم‌های باردار با وزن‌های مختلف اجازه می‌دهد، این لباس را به‌راحتی در ماه‌های مختلف بارداری استفاده كنند.

به تجویز پزشكان بهتر است این پیراهن از جنس الیاف طبیعی لطیف باشد؛ البته پیراهن‌های بارداری با تنوع بسیاری در فروشگاه‌ها موجود است اما مهناز افشار یكی از ساده‌ترین و كلاسیك‌ترین طرح‌ها را انتخاب كرده كه برای روزهای گذرا و ناپایدار بارداری منطقی است. البته تلاش او برای ارائه چهره‌ای مادرانه در این تصویر هم نکته قابل توجهی است . استفاده از شال سفید به ایجاد این فضا کمک کرده است.

 

 

بارداری مهناز افشار و استفاده از شال های بلند بجای لباس های گشاد

بارداری مهناز افشار و استفاده از شال های بلند بجای لباس های گشاد

در این عكس‌ها كه متعلق به یك برند ساعت‌سازی است، بیشتر از ساعت‌هایی كه به مچ دست او بسته شده، نحوه استفاده از شال به چشم می‌آید. خانم مهندس «آتش‌بس» در این پروژه تبلیغاتی خود، از شال‌های بزرگ و پهنی بهره برده و آنها را به شیوه‌ای متفاوت بسته است؛ ترفندی كه باعث شده بارداری او هم پشت همین شال‌ها پنهان بماند. البته مهناز افشار هم در صفحه اینستاگرامش به این موضوع اشاره كرده و گفته بیشتر دیده شدن شال‌ها، سلیقه مدیران تبلیغاتی این شركت بوده و ربطی به او ندارد.

به نظر خود او ضرورتی برای این همه شال پیچی نبوده است. البته اصل این اتفاق که برندی سوئیسی برای معرفی ساعت‌های خود از چهره‌ای ایرانی استفاده کرده، قابل توجه است. عکاسی این تبلیغات در پاریس انجام شده است. به هر حال این نكته ریز به خانم‌های باردار یاد می‌دهد كه استفاده از شال‌های بلند، جایگزین خوبی برای لباس‌های گشاد و بلند است.

 

 

بارداری مهناز افشار در اروپا

بارداری مهناز افشار در اروپا

دوران بارداری مهناز افشار به دو بخش تقسیم می‌شود؛ داخل ایران و خارج از ایران. او ماه‌های اول بارداری در ایران حضور داشت و همزمان با نوروز به اروپا سفر كرد. در مدت زمانی كه از حضور او در كشورهای آلمان، فرانسه و سوئیس می‌گذرد، او فعالیت‌های خودش را ادامه داده است؛ البته در حوزه تبلیغات. او در مطلبی كه در صفحه شخصی اینستاگرامش گذاشته بود، نوشته: «كمی دقت با عزت نفس، طبع آسوده و بلند و جست‌وجو به همه‌مون این آگاهی را خواهد داد كه تبلیغات هم جزء كار بازیگرهاست كه متاسفانه در كشور ما تا مدتی اجازه داده نشده بود كه خدا رو شكر این مدت اخیر امكان آن ایجاد شده. . .».

مهناز افشار در روزهای اقامت در اروپا، فرصت بازدید از نمایشگاه سالانه ساعت سوئیس را داشت. او در بازدید خود پیراهنی مشكی به تن داشت كه مدل كلوش آن بسیار مناسب برای روزهای بارداری است. شاید از نظر روانی، پوشیدن لباس‌های رنگ روشن برای این روزهای انتظار بهتر باشد ولی با توجه به هوای همچنان سرد سوئیس در این فصل سال، استفاده از رنگ تیره برای ایجاد تن‌پوشی گرم‌تر معقول به نظر می‌رسد.

 

مهناز افشار و ست کردن رنگ های خفته

رنگ‌هایی كه مهناز افشار در ست لباس‌هایش استفاده می‌كند، نمونه‌هایی است كه كارشناسان به نام خفته معرفی می‌كنند. این رنگ‌ها تندی و برق چندانی ندارند به همین دلیل كنار هم چیدن آنها به مراتب كاری ساده‌تر است و زیبایی بصری ست را مخدوش نمی‌كند. تصور كنید رنگ سبز شاد چمنی، قرمز تند و تیز گوجه‌ای در بستری از رنگ زرد قناری با هم تركیب شوند، شاید در نگاه اول جسورانه و جذاب به نظر برسد اما خیلی زود ایجاد تشویش و دلهره می‌كند اما كافی است به جای اینها از رنگ سبز ارتشی، قرمز تیره در بستر خاكستری استفاده شود، ستی فاخر و شیك خلق می‌شود. مهناز افشار هم از این راز ست كردن باخبر است و آن را در ست لباس‌هایش به كار می‌برد.

 

 

مهناز افشار و حس مادری

مهناز افشار، پیش از این، دو بار در نقش‌های ضدمادر ظاهر شده بود؛ یك‌بار در فیلم «دعوت» بازیگری بود كه بچه‌دار شدن را مانع رشد شغلی‌اش می‌دانست و بر اثر اتفاقی بچه‌اش را از دست داد و دیگری در سعادت‌آباد كه بدون اطلاع همسرش، بچه در شكمش را از بین برده بود و این موضوع زمینه‌ساز اختلاف‌شان شد ولی او این روزها حس خوبی دارد و بی‌پرده این حس تازه را در شبكه‌های اجتماعی با دیگران قسمت می‌كند.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : مجله سیب سبز