ست کردن پیراهن و کراوات برای شیک پوشی مردانه
انتخاب پیراهن و کراوات یکی دیگر از اصول برای تبدیل شدن به یک مرد شیک پوش است. در مقاله هفته پیش اصول انتخاب کت و شلوار را به شما آموزش دادیم. به همین بهانه در این مقاله اصول انتخاب پیراهن و کراوات را آموزش می دهیم.

چگونه پیراهن و کراوات را انتخاب کنیم؟

 

Wear-a-Suit-Step-5-Version-2.jpg

کت خود را به همراه یک پیراهن با کیفیت بپوشید

اگر چه از قدیم چیزهای متفاوتی را در مورد انتخاب پیراهن گفته اند، اما یک پیراهن با کیفیت نه تنها بهتر به نظر می رسد بلکه با انتخاب آن به احساس بهتری نیز دست خواهید یافت. با پوشیدن پیراهن با کیفیت احساس راحتی خواهید کرد و همچنین مدت دوام آن بیشتر خواهد بود. در هنگام خرید حتما به با کیفیت بودن پارچه دقت کنید و به دنبال پیراهنی با یقه ضخیم باشید و دوخت تمیز آن را نیز در نظر بگیرید.

اگر بلوز شما دارای سرشانه دو طرفه است که این قسمت از دو تکه پارچه متفاوت تشکیل یافته است و در یک زاویه دوخته شده است، پس احتمالا بهتر دیده می شوید.

 

بیشتر بدانید : آموزش انواع گره زدن کراوات

Wear-a-Suit-Step-5-Version-3.jpg

در خرید پیراهن مردانه به دنبال استایل کلاسیک باشید

می توانید از پیراهن های استایل کلاسیک استفاده کنید تا کت شما در هر رنگی که می خواهد باشد بهتر جلوه کند و شخصیت شما را نشان دهد. با این وجود، به سراغ طرح هایی با سایه های روشن نروید.
یک بلوز به رنگ تند بعید است به درد یک شغل رسمی بخورد. در عوض، از رنگ های سفید، آبی، بنفش روشن، صورتی و خاکستری استفاده کنید.
اگر می خواهید زیر پوش بپوشید، از پیراهن مردانه یقه بسته استفاده کنید تا چیزی که زیر یقه شماست مشخص نشود.

 

 

عرض و طول کراوات را در نظر بگیرید

عرض و طول کراوات را در نظر بگیرید

قانون استاندارد این می باشد که عرض کراوات باید متناسب با عرض یقه برگردان کت باشد. بنابراین اگر یقه برگردان دو سوم اینچ باشد، پس کراوات شما هم باید دو سوم اینچ باشد. هم چنین باید مطمئن شوید که کراوات شما نسبتا سگک کمربند را پوشیده باشد.

 

 

Wear-a-Suit-Step-5-Version-5.jpg

بستن گره کراوات

رایج ترین گره برای یک کراوات، گره ویندسور می باشد. این نوع گره با هر کتی زیبا دیده می شود و برای هر نوع لباسی معمول است. می توانید هم از گره نیم ویندسور و هم از گره ویندسور کامل استفاده کنید. اگر چه ممکن است عجیب به نظر برسد، یک روش خوب برای استفاده از این گره این می باشد که با اندازه سر خود پیش بروید. برای لباس هایی که  کمتر رسمی می باشند، گره چهار در دست را امتحان کنید.

 

آموزش 3 مدل گره کراوات ویندسور

آموزش 3 مدل گره کراوات ویندسور

 

 

آموزش گره کراوات چهاردست

آموزش گره کراوات چهاردست

 

 

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ

 

Save

Save