دناتلا ورساچی یکی از طراحان ثروتمند و برجسته جهانی است. او در حال حاضر نایب رئیس گروه ورساچی و رئیس طراحان شعبه فشن ورساچی است.
    
دناتلا ورساچی طراح ثروتمند و برجسته جهانی

دناتلا ورساچی یکی از طراحان ثروتمند و برجسته جهانی است. او در حال حاضر نایب رئیس گروه ورساچی و رئیس طراحان شعبه فشن ورساچی است. او صاحب 20 درصد از سهام کل ورساچی است.

کودکی
دناتلا در دوم می 1955 در کالابریا ایتالیا متولد شد. او به همراه دو برادر بزرگتر خود ، جییانی و سانتو، در کنار پدر و مادرش در این شهر پرورش یافت. او جوانترین فرزند خانواده خود بود. پدر آنها یک متخصص مالی طبقه اشراف ایتالیایی بود و مادرشان خیاط زنانه بود. دناتلا که ده سال از برادر خود جییانی کوچکتر بود، همیشه تحت تاثیر برادر شیفته فشن خود قرار می گرفت. 
 
او در اکتبر 1998 در مصاحبه ایی با مجله ووگ گفت که زمانی که 11 ساله بوده است، قسمت جلوی موهای خود را بلوند کرده بود و لباس هایی را می پوشید که جییانی مخصوص او می دوخت.
 
 
ورود به دنیای فشن
زمانی که جییانی در اواسط دهه 70 به فلورانس نقل مکان کرد تا شغلی را در طراحی لباس های کشباف آغاز کند، دناتلا دریافت که او هم مانند برادر خود به دنیای فشن اشتیاق دارد.
 
او در حالی که مشغول تحصیل ادبیات ایتالیایی در دانشگاه بود، در تعطیلات آخرهفته جییانی را در کارگاه هنری اش ملاقات می کرد. او پس از اینکه فارغ التحصیل شد، به همراه برادرش به میلان رفت. دناتلا تصمیم داشت تا به عنوان روابط عمومی برای برادر خود کار کند، اما زمانی که جییانی شرکت خود را در سال 1978 تاسیس کرد، دریافت که دناتلا برای او بیش از یک منتقد و کارشناس ارزش دارد. جییانی در دهه 80 عطری را با نام Blonde راه اندازی کرد که آن را به دناتلا اختصاص داد و مسولیت مارک ورسوز را به او داد.
 
ریاست سالن ورساچی
پس از به قتل رسیدن جییانی در در 15 جولای سال 1997، در مقابل عمارت بزرگ خود در فلوریدا میامی، دناتلا و سایر بزرگان خانواده ورساچی به طور موقت به مکان امن و خصوصی در جزایرکارایب منتقل شدند. بنابراین مجموعه بهار- تابستان 1998 آنها برگزار نشد.
 
دناتلا پس از مرگ برادرش، ریاست سالن طراحی ورساچی را برعهده گرفت. سه ماه پس ازمرگ جییانی، دناتلا به طور شگفت آوری یک مجموعه آماده- پوشیدن را ارائه کرد که ووگ آن را «فراتر از باورکردنی» توصیف کرد. او پس از آن، کارمستقل خود را با مجموعه ای در بهار 1998 ادامه داد.
 
پیشرفت و موفقیت
دناتلا در جولای 1998، یک سال و سه روز پس از مرگ جییانی، نخستین مجموعه طراحی زنانه سطح بالای خود را برای سالن ورساچی در هتل ریزا پاریس به نمایش گذاشت.
 
 او راهروی نمایش خود را بر روی استخر شنای هتل ایجاد کرد، همانطور که برادرش همیشه انجام می داد، اما این بار از شیشه محض استفاده کرد.
 
گفته می شود که دناتلا نخستین طراحی است که به جای استفاده از مدلهای ناشناس و غیرمعروف، از افراد مشهور و برجسته استفاده کرد تا لباس های او را بر راهروهای نمایش و سایر رسانه های عمومی مانند تبلیغات، به دنیا نشان بدهند.
 
دناتلا برخی از دوستان خوب خود مانند مدونا و دمی مور را انتخاب کرد تا آنها را در مرتبه بالایی در بخش تبلیغات ورساچی قرار بدهد و آنها و سایر افراد مشهور درجه یک را به تصویر و شخصیت ورساچی بدل کند.

او در حال حاضر تولید یک دوجین مجموعه را در طول سال اداره و مدیریت می کند. او همچنین به خاطر دوستان مشهور و میهمانی های درخشان خود معروف است. میهمانان همیشگی او لیز هرلی، کاترین زتا جنز و کیت موس هستند.
 
وارث خانواده ورساچی
دناتلا با پل بک، مدل مرد سابق، ازدواج کرده است و از او صاحب یک پسر به نام دانیل و دختری به نام آلگرا (متولد 30 ژوئن 1986) است، که دناتلا هر دو آنها را به مدارس انگلیسی در میلان فرستاده است. بک مسول تبلیغات ورساچی است.

 آلگرا که در زمان مرگ دایی خود 11 ساله بود، وارث بیشترین بخش ثروت جییانی شد که شامل 45 درصد از سهام تجارت خانواده ورساچی است. 
 
یکی از نمادهای خانواده ورساچی، بلندترین هتل دنیا، برج العرب در دبی است، که به مجموعه وسیعی از مبلمان و تخت های ورساچی در اتاق های لوکس و گرانقیمت خود می بالد.
دناتلا به طور دائمی در یک مکان زندگی نمی کند، بلکه دائما از جایی به جایی دیگر سفر می کند.
دناتلا اجراهای کوتاهی در بسیاری از فیلم هایی که به فشن و این صنعت مرتبط می شود، انجام داده است.
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:pmezon.com
 
مطالب پیشنهادی:
پر درآمدترین مانکن های جهان
آنجلینا جولی و براد پیت در مراسم فیلم کن همه را شگفت زده کردند!
کریستین دیور بر بحران اقتصادی غلبه کرد
طرح‌های مد و لباس هنرمندان طراح، ثبت می‌شود
مانگو و بازار پوشاک ایران 
 
 
 

X