تاج در خانواده های سلطنتی جایگاه بسیار خاصی داشته و دارد و از یک ملکه به ملکه های دیگر به ارث می رسد. در این مقاله گران ترین و زیباترین تاج های خانواده سلطنتی را گردآوری کرده ایم.

زیباترین و معروف ترین تاج های خانواده سلطنتی

 

تاج دختران بریتانیا و ایرلند

تاج دختران بریتانیا و ایرلند

این تاج در اصل، یک هدیه عروسی برای ملکه مری  در سال 1893 نام خود را به دست می آورد، زیرا توسط دختران بریتانیا و ایرلند برای عروسی او داده شده است. ملکه مری آن را به ملکه الیزابت دوم به عنوان کادو عروسی در سال 1947 داد.

 

تاج جورج چهارم

تاج جورج چهارم

این تاج برای پادشاه جورج چهارم در سال 1821 ساخته و توسط ملکه ویکتوریا و ملکه ماری استفاده شد و از آن زمان در خانواده باقی مانده است.. این تاج 1333 الماس دارد.

 

تاج یاقوت سرخ

تاج یاقوت سرخ

این تاج روز عروسی ملکه است و تقریبا از 100 یاقوت سرخ و الماس ساخته شده است.

 

تاج هلالی

تاج هلالی

این تاج توسط کارتیه در سال 1936 ساخته شد و توسط همسرش قبل از عروسی به ملکه مادر داده شد. ملکه مادر، این تاج را  در روز تولد 18 سالگی الیزابت دوم به او اهدا کرد و از آن زمان این تاج  شاهزاده مارگارت (چپ) و دوشس کمبریج استفاده شد.

 

تاج گرد آسیایی

تاج گرد آسیایی

این تاج ظریف توسط پرنس آلبرت برای ملکه ویکتوریا طراحی شده است. این تاج مورد علاقه ملکه مادر بود که به دخترش ملکه الیزابت دوم داد.

 

تاج برزیلی

تاج برزیلی

این تاج درست شده از زمرد کبود که ملکه آن را سفارش داده است.

 

تاج  حاشیه دار ملکه مری

تاج  حاشیه دار ملکه مری

این تاج در سال 1919 برای ملکه مری ساخته شده است، اما معروفیت آن به دلیل استفاده ملکه الیزابت و دخترش شاهزاده خانم در روز عروسی شان است .یکی از ویژگی های این تاج این است که همچنین می تواند به عنوان یک گردنبند از آن استفاده کرد.

 

تاج  ولادیمیر

تاج  ولادیمیر

این تاج متعلق به ولادیمیر بزرگ دوشس روسیه بود و توسط ملکه ماری خریداری شد. او آن را به ملکه الیزابت دوم نوه خود منتقل کرد.

 

تاج ملکه الکساندرا

تاج ملکه الکساندرا

این تاج خیره کننده یک هدیه از خانمهای جامعه در سالگرد عروسی پادشاه ادوارد هفتم و ملکه الکساندرا در سال 1888 بود. در نهایت این تاج  به ملکه الیزابت دوم منتقل شد.

 

تاج گره کمبریج

تاج گره کمبریج

این تاج اغلب اوقات توسط شاهزاده دایانا استفاده می شد. این تاج برای ملکه ماری در اوایل 1900 قبل از اینکه به ملکه الیزابت دوم منتقل شود، ساخته شد. این تاج به شاهزاده دیانا به عنوان هدیه عروسی داده شد و همچنین در دوشس کمبریج دیده می شود.

 

تاج گل لوتوس ( گل نیلوفر )

تاج گل لوتوس ( گل نیلوفر )

دوشس کمبریج نیز از این تاج که در اصل متعلق به ملکه مادر بود استفاده میکند. این تاج از گردنبندی که شوهرش ( شوهر ملکه مادر ) به او داده بود، ساخته شده است.  این قطعه اغلب توسط شاهزاده مارگارت استفاده می شده و در روز عروسی دخترش سرنا استن هوپ، به او قرض داده شد.

 

تاج Greville

تاج Greville

این تاج متعلق به دیم مارگارت هلن گرینول Dame Margaret Helen Greville ، که آن را به ملکه مادر داد. او پس از ازدواج با شاهزاده چارلز به دوشس کورنال قرض داده شد و اغلب او را می پوشد.

 

تاج Durbar دهلی

تاج Durbar دهلی

این تاج برای ملکه مری در سال 1911 ساخته شده است و از آن زمان تغییر یافته است. آن را به ملکه الیزابت دوم منتقل کرد، که به تدریج به دوشس کرنوول واگذار شد. همانطور که می بینید، این یکی از بزرگترین تاج های خانواده است.

 

تاج پیچ و خم دار

تاج پیچ و خم دار

این تاج در اصل به ملکه الیزابت دوم به عنوان یک هدیه از مادرش داده شد. الیزابت سپس آن را به دخترش داد و اجازه داد دخترش زارا فیلیپس آن را در روز عروسیش بپوشاند.

 

تاج خانوادگی اسپنسر Spencer

تاج خانوادگی اسپنسر Spencer

این تاج، در حقیقت تاج خانوادگی اسپنسر است که هر دو خواهر اسپنسر در روز عروسی شان و همچنین پرنسس دایانا از آن استفاده کرد

 

تاج Poltimore ( نام یک روستا در انگلستان )

تاج Poltimore ( نام یک روستا در انگلستان )

این تاجا در اصل در سال 1870 ساخته شده بود و توسط مادر ملکه برای دخترش شاهزاده مارگارت (خواهر ملکه الیزابت دوم) به روز عروسی او در اورد. این تاج در سال 2006 به مبلغ 926.400 پوند فروخته شد.

 

تاج پادشاهی جورج ششم از یاقوت کبود

تاج پادشاهی جورج ششم از یاقوت کبود

پدر ملکه الیزابت جواهرات یاقوت کبود خود را (که قبلا توسط جرج ششم خریداری شده بود) به عنوان هدیه عروسی در سال 1947 به ارمغان آورد . او یک تاج پادشاهی ساخته شده از یاقوت کبود در دهه 60 بود.

 

 

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X