مقایسه جالب مراسم ازدواج دختر ترامپ و دختر کلینتون
ایوانکا ترامپ Ivanka Trump دختر ترامپ در تاریخ 25 تاریخ 2006 و چلسی کلینتون Chelsea Clinton دختر کلینتون حدود یک سال بعد ازدواج کردند. این دو سالهای بسیاری با هم دوست بودند و در برگزاری مراسم عروسی شان اشتراکات بسیاری با هم داشتند. در ادامه این دو مراسم عروسی را با هم مقایسه می کنیم.

مقایسه‌ مراسم ازدواج ایوانکا ترامپ، دختر ترامپ و چلسی کلینتون

لباس عروس هر دوی آنها از برند ورا ونگ Vera Wang بود. از سیاست‌های والدین‌شان که بگذریم، ایوانکا ترامپ Ivanka Trump، دختر ترامپ و چلسی کلینتون Chelsea Clinton  سال‌ها با هم دوست بوده‌اند و اشتراکات زیادی با هم داشتند، از جمله سلیقه مشابه در عروسی.

بیشتر بدانید : مراسم عروسی مجلل کارن کارپتیان، پسر ثروتمندترین مرد روسیه + عکس

ورا ونگ Vera Wang طراح لباس

ورا ونگ Vera Wang طراح لباس

 

ایوانکا ترامپ Ivanka Trump که یک تاجر و نویسنده است، در 25 اکتبر 2009 با جرد کوشنر Jared Kushner - یک توسعه‌ دهنده‌  املاک، سرمایه‌گذار و ناشر New York Observer ازدواج کرد. کمتر از یک سال بعد، چلسی کلینتون Chelsea Clinton  - معاون موسسه‌ خیریه والدینش به نام بنیاد کلینتون - با مارک مزوینسکی Marc Mezvinsky ، مدیر صندوق پوشش ریسک ازدواج کرد. مقایسه‌ مراسم ازدواج آنها را در زیر ببینید.

 

لباس عروس ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ و چلسی کلینتون Chelsea Clinton

 

لباس عروس ایوانکا ترامپ Ivanka Trump

لباس عروس ایوانکا ترامپ Ivanka Trump

ایوانکا ترامپ در لباس عروسی مارک ورا ونگ، مانند همیشه زیبا به نظر می‌رسید. ترامپ، یک لباس ورا ونگ سفارشی برای عروسی‌اش به تن کرد و از جواهرات کالکشن خودش استفاده نمود. پیراهن او با الهام از لباسی که گریس کِلی در ازدواجش در سال ۱۹۵۶ پوشیده بود، دوخته شد و شامل آستین‌ها و لایه‌های توری Chantilly  و  Lyon بود. ونگ در سال ۲۰۰۹ با اشاره به اینکه عروس قبل از عروسی به یهودیت ارتودوکس گروید، گفت « لباس او ساده و باسلیقه است. او در واقع می‌خواست لباسش تا اندازه‌ای پوشیده باشد و بنابراین من، فرصتی بدست آوردم تا لباسی طراحی کنم که باز و هالیوودی نباشد. »

لباس عروس ایوانکا ترامپ، دختر ترامپ

لباس عروس ایوانکا ترامپ، دختر ترامپ

 

لباس عروس چلسی کلینتون Chelsea Clinton

لباس عروس چلسی کلینتون Chelsea Clinton

لباس عروس چلسی کلینتون Chelsea Clinton ، یک بالاتنه بدون بند و یک دامن ارگانزای پف‌دار داشت. کلینتون هم برای مراسم عروسی‌اش، نزد ورا ونگ رفت. او برای مراسم اش، ۲ لباس از این برند پوشید : یک پیراهن ارگانزای بدون بند از جنس سیلک با یک کمربند نگین دار براق برای خود مراسم و یک پیراهن سیلک الهام گرفته از یونان به رنگ عاج فیل با یک کمربند مشکی برای مهمانی. ونگ هم یکی از مهمانان این عروسی بود.

 

محل برگزاری مراسم عروسی

 

محل برگزاری مراسم عروسی ایوانکا ترامپ Ivanka Trump

محل برگزاری مراسم عروسی ایوانکا ترامپ Ivanka Trump

ترامپ و کوشنر، در یک مراسم یهودی ارتودوکس در کلوپ ملی گلف ترامپ در بدمینستر نیوجرسی ازدواج کردند.

 

 

مراسم عروسی چلسی کلینتون Chelsea Clinton

مراسم عروسی چلسی کلینتون Chelsea Clinton

مراسم عروسی چلسی کلینتون در یک کاخ ییلاقی در منطقه‌ی راینبک برگزار شد و بیل کلینتون - رئیس جمهور سابق و پدر چلسی - همراهی‌اش کرد.
چلسی در یک مراسم بین‌الادیانی (میان دینی) در Astor Courts Estate در راینبک نیویورک، به داماد بله گفت. عروس، مراسم مربوط به متودیست و داماد مراسم یهودی را اجرا کرد. طبق گزارش USA Today، این عمارت ۱۳ هزار فوتی، مُشرف به نماهای زیبایی از رودخانه‌ی هادسون است و در یک زمین ۵۰ هزار هکتاری واقع شده است.

 

مهمانان مراسم عروسی

باربارا والترز، یکی از مهمانان برجسته‌ای است که در مراسم عروسی ترامپ - کوشنر حضور داشت. جشن ترامپ - کوشنر شامل ۵۰۰ نفر از دوستان و اعضای خانواده و افرادی نظیر ناتالی پورتمن، باربارا والترز، راسل کرو، روپرت مرداک و رجیس فیلبین بود.

باربارا والترز در مراسم عروسی ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ

باربارا والترز در مراسم عروسی ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ

 

بازیگران، تد دانسون و ماری استینبرگن، جزء مهمانان مشهور در عروسی کلینتون بودند. به گفته‌ی People، حدود ۴۰۰ نفر در مراسم عروسی کلینتون - مزوینسکی شرکت داشتند اما تعداد مهمانان مشهور مراسم از آنچه حدس زده می‌شد، کمتر بود. مهمانان برجسته شامل مادلین آلبرایت - وزیر سابق دولت - ورا ونگ و بازیگران تد دانسون و ماری استینبرگن بودند.

 

حلقه ازدواج ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ و چلسی کلینتون Chelsea Clinton، دختر کلینتون

 

حلقه ازدواج ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ

حلقه ازدواج ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ

الماس درخشان 5/22 قیراطی حلقه‌ ایوانکا ترامپ Ivanka Trump، دختر ترامپ، قطعا تمام چشم‌ها را خیره کرد. کوشنر به کمک یکی از طراحان جواهرات ایوانکا ترامپ، یک الماس 5/22 قیراطی برای عروس اش طراحی کرد. ترامپ به Elle گفت «من عاشق چیرهای ظریف هستم و می‌خواستم حلقه‌ام تا حد ممکن نازک باشد.»

 

حلقه ازدواج چلسی کلینتوت Chelsea Clinton ، دختر کیلنتون

حلقه ازدواج چلسی کلینتون Chelsea Clinton ، دختر کلینتون

هیچ ویژگی برجسته‌ای در حلقه‌ی کلینتون وجود ندارد اما همانطور که در عکس بالا می‌بینید، قطعا بسیار زیباست!

 

کیک‌ مراسم عروسی ایوانکا Ivanka Trump دختر ترامپ و چلسی کلینتون Chelsea Clinton دختر کلینتون

 

کیک مراسم ازدواج ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ

کیک مراسم ازدواج ایوانکا ترامپ Ivanka Trump ، دختر ترامپ

سیلویا وینستاک، طراح کیک مشهور، کیک عروسی ترامپ را طراحی کرد. سیلویا وینستاک، طراح کیک معروف، کیک ۱۳ طبقه‌ای برای مراسم عروسی کوشنر و ترامپ را طراحی کرد که ارتفاع آن حدود ۶ فوت بود. آن کیک شامل انواع طعم‌ها مانند شکلات، هویج، بادام و ... بود. وینستاک در سال ۲۰۰۹ به People گفت «هر طبقه با گل، احاط شده بود. ما از گل‌های لیس آنتوس،رُز، پائونیا، گل برف و نفس کودک در رنگ‌های سفید، کرم، صورتی روشن و ... استفاده کردیم.

 

کیک مراسم ازدواج چلسی کلینتون Chelsea Clinton ، دختر کلینتون

کیک مراسم ازدواج چلسی کلینتون Chelsea Clinton ، دختر کلینتون

کیک ۹ طبقه‌ای کلینتون در عین حال که چشمگیر بود اما با بلندی ۴ فوت، ارتفاع کمتری نسبت به کیک ترامپ داشت. این کیک ۵۰۰ پوندی بدون گلوتن که توسط La Tulipe Desserts درست شده بود، طعم وانیلی داشت و داخلش با موس شکلات تلخ پر شده بود.

 

آنچه والدین‌شان گفتند

 

ایوانکا ترامپ، دختر ترامپ به همراه همسرش جرد کوشنر در 2011 Comedy Central Roast

ایوانکا ترامپ، دختر ترامپ به همراه همسرش جرد کوشنر در 2011 Comedy Central Roast

دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۹ به People گفت «آن، یک عروسی عالی بود و من بسیار خوشحالم. آنها براستی یک زوج زیبا و باهوش هستند. من فکر می‌کنم در سال‌های آینده، خبرهای خوب زیادی در مورد آنها خواهید شنید.»

 

چلسی کلینتون در کنار همسرش، مارک مزوینسکی و والدینش بیل و هیلاری کلینتون

چلسی کلینتون در کنار همسرش، مارک مزوینسکی و والدینش بیل و هیلاری کلینتون

هیلاری و بیل کلینتون در بیانیه‌ای در سال ۲۰۱۰ گفتند «ما امروز با غرور و هیجان بسیار، شاهد عروسی چلسی و مارک در یک مراسم زیبا در Astor Courts با حضور اعضای خانواده و دوستان نزدیک‌شان بودیم. ما نمی‌توانستیم مراسم کامل‌تری را برای جشن شروع زندگی آنها تصور کنیم و بسیار خوشحالیم که به مارک برای ورود به خانواده‌مان خوشامد بگوییم. ما از طرف عروس و داماد از اهالی راینبک بخاطر استقبال از ما  و از همگی بخاطر دعاهای خیرشان برای این روز خاص، تشکر می‌کنیم.

 

 

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ