رنگ سال 97 ایران اعلام شد
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در هفتمین جشنواره مد و لباس فجر، رنگ سال 97 را معرفی کرد.

رنگ سال 97 ایران توسط جشنواره مد و لباس معرفی شد

دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس از انتخاب رنگ زیتونی در هفتمین جشنواره مد و لباس فجر برای استفاده در طراحی و تولید لباس در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

حمید قبادی درباره انتخاب رنگ سال توضیح داد: در بخش مسابقه زنده هفتمین جشنواره مد و لباس فجر از رنگ زیتونی در پارچه‌ها استفاده کردیم. بر اساس نظرات کارشناسان، زیتونی یکی از رنگ‌هایی است که به بخش‌هایی از اقلیم ایران نزدیک است و می‌توان از آن برای نمونه‌های عمومی استفاده کرد. از طرفی زیتونی قابلیت ترکیب و تلفیق با بسیاری از رنگ‌ها در حوزه مد و لباس را دارد.

او با بیان اینکه ایران در دنیا به برخی از رنگ‌ها شهرت دارد، گفت:  در دو سال گذشته از رنگ‌های آبی فیروزه‌ای و طیف رنگ‌های زرد و خانواده کویری استفاده کردیم. اصولا در دنیا، ایران را به این دو رنگ مهم می‌شناسند و  بسیاری از طراحان دنیا توصیه‌هایشان در طراحی با مخاطب ایرانی استفاده از این دو رنگ است. در معماری  و کویر ایران نیز گونه‌های مختلفی به این دو رنگ دیده می‌شود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس افزود : در دوره‌های قبل بحث‌های گسترده‌ای درباره رنگ و نوع پارچه صورت گرفت. ضمن اینکه این بار، پارچه‌های پیشنهادی مورد استفاده در جشنواره مد و لباس تولید ایران بودند و قابلیت تولید در سطح عمومی را نیز دارند.

قبادی درباره اینکه استفاده از رنگ مُد سال در ایران چگونه به طراحان و تولید کنندگان پوشاک ابلاغ می‌شود، بیان کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس تا کنون به شکل آزمون و خطا پیش رفته و اینکه به صورت حرفه‌ای مقدمات اولیه‌ی آن فراهم شود و پیش از استفاده در لباس وارد پارچه یا نخ شود یا درباره آن اطلاع رسانی گسترده صورت بگیرد، انجام نمی‌دهیم.

او با بیان اینکه در حال حاضر نیز از رنگ جهانی پیروی نکردیم، اظهار کرد: گرچه ممنوعیت و مخالفتی در این حوزه نیز نداریم. زمانی که در ویترین مغازه‌ها لباس‌هایی با رنگ‌های خردلی و اُخرایی عرضه می‌شود حاصل کار کارشناسان، فعالان و طراحان مد و لباس در جشنواره‌هاست. ما طراحان را محدود به یک رنگ نکردیم بلکه طیفی از رنگ‌ها را برای کار آنها در نظر گرفتیم. اما این طور نیست که رنگ خاصی را مد نظر بگیریم و بگوییم همه از آن پیروی کنند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: به عقیده کارشناسان، تولید کنندگان و فعالان این حوزه، جهت دادن در این زمینه می‌تواند در مسیر طراحی و تولید لباس آقایان، بانوان، کودکان و نوجوانان موثر و کمک کننده باشد.

بیشتر بدانید : رنگ سال 2022 انتخاب شد + عکس

بیشتر بدانید : رنگ سال 2019 اعلام شد + عکس

می توانید از رنگ سبز زیتونی در لباس پوشیدن تان هم به صورت رسمی و هم غیر رسمی استفاده کنید.

ست کردن پیراهن مردانه به رنگ سبز زیتونی

ست کردن پیراهن مردانه به رنگ سبز زیتونی

ست کردن پیراهن زنانه به رنگ سبز زیتونی

ست کردن پیراهن زنانه به رنگ سبز زیتونی

ست کردن کت و شلوار رسمی به رنگ سبز زیتونی

ست کردن کت و شلوار رسمی به رنگ سبز زیتونی

ست کردن بارانی زنانه به رنگ سبز زیتونی

ست کردن بارانی زنانه به رنگ سبز زیتونی

ست کردن کت و شلوار اسپرت به رنگ سبز زیتونی

ست کردن کت و شلوار اسپرت به رنگ سبز زیتونی

همچنین می توانید از این رنگ در دکوراسیون داخلی قسمت های مختلف منزل تان استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کودک به رنگ سبز زیتونی

دکوراسیون اتاق خواب کودک به رنگ سبز زیتونی

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سبز زیتونی

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ سبز زیتونی

دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ سبز زیتونی

دکوراسیون اتاق نشیمن به رنگ سبز زیتونی

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع :  isna.ir