مراحل طراحی و ساخت جدیدترین کلکسیون زیورآلات برند Dior دیور
 کلکسیون Tete de Mort جدیدترین کلکسیون زیورآلات برند دیور توسط ویکتور د کاستلان Victoire de Castellane مدیر خلاق دیور طراحی شد. این حلقه ها در سه رنگ طلایی، نقره ای و زرگلد طراحی و ساخته شده است. در ادامه تصاویری از ساخت این کلکسیون زیبا را گردآوری کرده ایم

 مراحل ساخت و طراحی کلکسیون Tete de Mortبرند دیور Dior

کریستیان دیور Christian Dior زادهٔ ژانویهٔ ۱۹۰۵ - درگذشتهٔ ۲۳ اکتبر ۱۹۵۷، طراح مد فرانسوی بود، که به‌عنوان یکی از معروفترین بنیانگذاران خانهٔ مد در دنیا شناخته می‌شود و با نام «دیور» نیز معروف است.

کریستین دیور در گرانویل، یک شهر ساحلی در سواحل نرماندی فرانسه به‌عنوان دومین فرزند از پنج فرزند موریس دیور به دنیا آمد. پدرش ثروتمند و یک تولید کننده کود بود و همسر او، ایزابل کاردامونه نام داشت.

دیور پس از تولد تا سن ده سالگی در نورماندی فرانسه ماند و در ده سالگی به همراه والدین خود به پاریس رفت. در سال ۱۹۲۸، پس از تحصیل در علوم سیاسی، در ارتش به خدمت پرداخت. او طراحی لباس را تا سال ۱۹۳۵ شروع نکرده بود، در این سال او به پاریس برگشت و شروع به فروش طرحهای اولیه خودش کرد. رابرت پیگرت، طراح لباس، او را در سال ۱۹۳۸ استخدام کرد.

در طول جنگ جهانی دوم، دیور در جنوب فرانسه خدمت می‌کرد. سپس در سال ۱۹۴۱ دوباره به پاریس بازگشت و در سالن طراحی بزرگتری برای لوسین للونگ مشغول به کار شد. دیور در سال ۱۹۴۶ با پشتیبانی مارشال پوشاک، صاحب کارخانهٔ منسوجات، سالن مد خود را افتتاح کرد.

دیور کمک کرد تا پاریس محاصره‌ شدهٔ پس از جنگ، مجدداً به پایتخت و مرکز مد تبدیل شود. هر کدام از مجموعه‌های او در سراسر این دوره دارای موضوعی خاص بودند. در بهار سال ۱۹۴۷، مانکنی با نام پیشنهادی کارول یا "شکل ۸" ارائه کرد که مدل جدیدی بود با شانه‌های برجسته، رانهای مشخص و برجسته و کمری باریک. در مجموعه بهار سال ۱۹۵۳، با نام لاله، تعداد زیادی تصویرهای پر گل و نقشدار را به نمایش گذاشت. مدل " خط اِی " بهار سال ۱۹۵۵، با کمری نامشخص و نیمرخی صاف که بر روی رانها و پاها پهن و عریض می‌شد، به حرف اِی بزرگ شباهت داشت. بعضی از طرحهای دیور به زمان امپراطوری دوم و سایر سبکهای تاریخی شباهت داشت و از روی آن‌ها شبیه‌ سازی شده بود، البته او لباسهای مردانه را نیز طراحی می‌کرد و آن‌ها را در بخشی از مدل‌های قفسه مدرن قرار می‌داد.

دیور به همراه شریک خود جکووس رووت، در ایجاد قراردادهای کاری در تجارت مد، پیش قدم بود. در سال ۱۹۴۸، او قراردادهای پر سودی در معامله برای لباسهای خز دار، جورابهای زنانه ساق بلند و عطر ترتیب داد، که نه تنها برای او ایجاد درآمد می‌کرد، بلکه او را به یک نام آشنا تبدیل کرد. در حالی که سالن مد دیور امروزه هنوز درحال پیشرفت است.

دیور، درحالی‌ که در مونتکاتینی ایتالیا تعطیلات خود را سپری می‌کرد، در ۲۳ اکتبر سال ۱۹۵۷ درگذشت. برخی از گزارشها می‌گویند که او از حملهٔ قلبی پس از خفگی بر اثر گیر کردن استخوان ماهی در گلویش درگذشته‌ است.

مجله تایم اعلام کرد که او در اثر حمله قلبی در گذشته‌ است. به  هر حال تاکنون مرگ وی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و علت درگذشت دیور همچنان صراحتاً اعلام نشده‌ است. مرگ نابهنگام دیور در سال ۱۹۵۷ دنیای مد را از یک رهبر بزرگ صاحب سبک محروم کرد. کریستین دیور تنها یک دهه تحت نام تجاری خود طراحی کرد، اما تأثیر او در مد، تا سال‌ها پس از مرگش باقی ماند.

کلکسیون Tete de Mort جدیدترین کلکسیون زیورآلات برند دیور توسط ویکتور د کاستلان Victoire de Castellane مدیر خلاق دیور طراحی شد. این حلقه ها در سه رنگ طلایی، نقره ای و زرگلد طراحی و ساخته شده است. در ادامه تصاویری از ساخت این کلکسیون زیبا را گردآوری کرده ایم.

بیشتر بدانید : عکس هایی از برند دیور Dior که تا به حال ندیده اید، از لباس تا مدل های این برند!!

مرحله اول ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
1_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله دوم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
2_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله سوم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
3_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله چهارم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
4_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله پنجم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
5_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله ششم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
6_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله هفتم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
7_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله هشتم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
8_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله نهم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
9_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله دهم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
10_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله یازدهم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
11_slideshow_tetedemort.jpg

مرحله دوازدهم ساخت و طراحی کلکسیون زیورآلات Tete de Mort دیور Dior
12_slideshow_tetedemort.jpg


بیشتر بدانید : زیورآلات نقره سیاه شده را چگونه تمیز کنیم؟

بیشتر بدانید : 12 مدل لباس برتر در دنیای مد که توسط دیور طراحی شده است

بیشتر بدانید : 10 عطر برتر برند دیور Dior برای خانم های مشکل پسند و شیک پوش!!


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ