گلشیفته فراهانی یکی از بازیگرانی است که در جشنواره فیلم مراکش شرکت کرده بود. به همین بهانه مدلی لباس او را در این مقاله گردآوری کرده ایم

مدل لباس های گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش 2019

بیوگرافی گلشیفته فراهانی

گلشیفته فراهانی با نام شناسنامه‌ای «رهاورد فراهانی» (زاده ۱۹ تیر ۱۳۶۲ در تهران) هنرپیشه، خواننده و نوازنده اهل ایران است. او در ۳۵ فیلم نقش داشته است که بسیاری از آنها در جهان شناخته شده اند. در جایزه سزار ۲۰۱۴، برای بازی در سنگ صبور نامزد دریافت جایزه امیدبخشترین بازیگر زن شد و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره سه قاره را برای بازی در بوتیک دریافت کرد. او در فیلم درام درباره الی (۲۰۰۹) درخشید، فیلمی که جایزه بهترین روایت جشنواره فیلم ترایبکا ۲۰۰۹ و خرس نقره‌ای را از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین دریافت کرد، پس از این فیلم، او هرگز در ایران کار نکرده است. وی هم‌اکنون در پاریس، فرانسه زندگی می کند. همچنین او از اعضای آکادمی اسکار است.

فراهانی نقش های برجسته ای در فیلم های کارگردان های مشهوری همچون اصغر فرهادی،‌ بهمن قبادی، رسول ملاقلی‌پور، جیم جارموش، ریدلی اسکات، یواخیم رانینگ و اسپن سندبرگ داشته است.

جشنواره فیلم مراکش

 جشنواره فیلم مراکش جمعه کارش را با حضور شماری از چهره‌های مشهور روی فرش قرمز و نیز سخنان تاثیرگذار تیلدا سوینتون رییس هیات داوران امسال، شروع کرد.

بازیگر برجسته گلشیفته فراهانی در مراسم ادای احترام به کارگردان فرانسوی برتران تاورنیه Bertrand Tavernier در هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم مراکش ، در اول دسامبر 2019 شرکت کرد.

هیئت داوران هجدهمین بخش FIFM از 9 شخصیت مشهور جهان تشکیل شده است که از هشت کشور مختلف و پنج قاره متفاوت هستند.

این جشنواره که از سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرده، جایگاهی استراتژیک در پیوند فرهنگ‌های مختلف و همراه کردن استعدادهای فیلمسازی از چهار گوشه جهان دارد و هر سال فیلم‌های پرفروش هالیوودی تا فیلم‌های هنری احساس برانگیز را در کنار هم به نمایش درمی‌آورد.

هیئت داوران جوایز مختلف جشنواره را اعطا می کنند. مراسم اختتامیه این رویداد در تاریخ 7 دسامبر ، Golden Star 2019 به بهترین فیلم این مسابقه جایزه ای اهدا می کند.

رئیس هیئت داوران این جشنواره در سال 2019 ، تیلدا سوینتون ، بازیگر برنده اسکار اسکاتلندی است. سوینتون در بیش از 70 فیلم سینمایی ظاهر شده است. وی همچنین از سال 2005 تاکنون فیلم های سینمایی و مستند را تولید و همکاری کرده است.

مدل لباس گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش 2019 از برند دیور Dior - عکس شماره 1
مدل لباس گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش 2019 از برند دیور Dior - عکس شماره 1

مدل لباس گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش 2019 از برند دیور Dior - عکس شماره 2
مدل لباس گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش 2019 از برند دیور Dior - عکس شماره 2

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/news
اختصاصی سیمرغ

 
 

پربیننده های این بخش

 
X