در اینجا ما نکات کلیدی را برای بهترین انتخاب برای شما گردآوری کرده ایم:
انتخاب لباس عروس شاید به نظر خیلی سخت باشد، با آن همه مدل های موجود در بازار اگر ندانید چه چیزی مناسب شماست نمی توانید انتخاب درستی داشته باشید، در اینجا ما نکات کلیدی را برای بهترین انتخاب برای شما گردآوری کرده ایم:
_ اول از همه بودجه خود را برای خرید لباس عروس تعیین كنید
قبل از تعیین بودجه، هرگز سراغ لباس‌های گران قیمت نروید چون بعدا یا مجبور می‌شوید پول خیلی زیادتری خرج كنید یا از خرید خود راضی نخواهید بود.

_ مجلات مختلف عروس، مزون‌های لباس عروس، سایت‌های مخصوص عروسی و... همه را نگاه كنید تا یك ایده خوب در رابطه با لباس‌تان پیدا كنید

در قدم اول شما باید بدانید چگونه لباسی می‌خواهید: یك لباس كلاسیك یا مدرن آستین‌دار یا...

_ در این مرحله شرایط اتاق عقد خود را نیز در نظر بگیرید، یادتان نرود زمان و فصل عروسی شما نیز در مدل لباس شما موثر است.

_ اندام خود را در نظر بگیرید
مهم نیست كه شما لاغر هستید یا چاق! قد كوتاه هستید یا قد بلند!‌ به هر حال مدل مناسب شما یافت خواهد شد كه شما را زیبا و جذاب كند. مهم این است كه قبل از اقدام به خرید به این موضوع فكر كنید كه معمولا چه مدل لباس هایی با اندام شما تناسب دارند؟ هنگام خرید، این موارد را با فروشنده در میان بگذارید.

_ رنگ پوست خود را در نظر بگیرید
طرح های كلاسیك در رنگ های سفید، كرم،‌ نباتی و ... وجود دارند. اخیرا رنگهایی مثل قرمز و آبی نیز وارد بازار می شوند. پس اصرار به انتخاب رنگ سفید خالص نداشته باشید. مخصوصا اگر رنگ پوست شما هم سفید است. از فروشنده بخواهید به شما در انتخاب رنگ مناسب كمك كند. لباسی انتخاب كنید كه شما را سرخ و گرم نشان دهدنه مانند یك روح!

_ قبل از اینكه به خیاط خود سفارش لباس عروسی دهید، حتما به همراه یك دوست یا مادرتان نمونه لباس عروس‌های خیاط را ببینید
حتما چه در مرحله پرو چه در مرحله انتخاب خیاط از نظرات فرد دیگری مثل مادر یا دوست مشورت بخواهید.

_ هنگام انتخاب لباس مدل‌های مختلف را حتما پرو كنید؛ ممكن است مدلی را كه فكر می‌كنید به شما نمی‌آید، وقتی می‌پوشید فوق‌العاده زیبا باشد.

_ در تصمیم‌گیری به هیچ وجه عجله نكنید
اگر از لباسی خوش‌تان آمد، برای خرید آن عجله نكنید. بهتر است یك یا 2 روز درباره آن فكر كنید و بعد لباس را بخرید.

_ اگر لباس ایده‌آل خود را پیدا كردید و خریدید به هیچ وجه دیگر لباس‌ها را پرو نكنید. بعد از خرید لباس می‌توانید به سراغ خرید كفش و... بروید.
 
چنانچه این نكات را در نظر بگیرید ، قطعا بهترین و مناسب ترین لباس را انتخاب خواهید كرد. توجه به این نكات فارغ از اینكه قصد دارید لباس عروسی خود را به خیاط سفارش دهید و یا اینكه حاضر و آماده بخرید ، كمك زیادی به شما خواهد كرد.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : jamnews.ir