نکاتی راجع به لباس هایی که از جنس نایلون هستند ، ! مانند نحوه ی شستشو ، نگهداری ، و... اگر مایل هستید لباس هایتان که از جنس نایلون هستند ، دیرتر از بین بروند ، پس با ما در این مقاله همراه شوید :

 

در ابتدا به این موضوع می پردازیم که نایلون چیست ؟ 
نایلون یک ترکیب مصنوعی است که معمولا با بافت های دیگر ترکیب می شود تا کامل کننده ی آنها باشد ولی البته نایلون به تنهایی نیز می تواند وجود داشته باشد ، نایلون برای اولین بار در سال 1935 مورد استفاده قرار گرفت و  فردی به نام کاروتر آن را به کمک فعل و انفعالات شیمیایی به دست آمد . اولین بار نایلون و این جنس را برای ساخت بورس دندان مورد استفاده قرار دادند و بعدا از آن لباس ، وسایل ورزشی و ضمائم دیگر درست کردند .
 
مزیت و حسنی که نایلون دارد : نایلون به دلیل خاصیت جذب خیلی پایینی که دارد ، سریع و زود خشک می شود ، این بافت را بیشتر در نساجی ها با الیاف و بافت های دیگر ترکیب می کنند زیرا خاصیت انعطاف پذیری زیادی دارد ، و دارای بافتی مستحکم است ، و نایلون را بیشتر برای لباس های ورزشی استفاده می کنند زیرا خیسی و نمناکی لباس را خیلی زود می گیرد و خاصیت خشک شدن خیلی بالایی دارد . این بافت را به علت دسترسی سریعی که به آن وجود دارد زیاد مورد استفاده قرار می دهند ، و لباس های زیبایی را با جنس نایلون می سارند و شیمیدانان بر روی جنس و بافت نایلون در حال کار هستند تا کیفیت آن را بالا ببرند .
 
نگه داری و شست و شوی بافت های نایلونی باید به چه ترتیبی باشد ؟ لباس های از جنس نایلون می توانند با استفاده از ماشین لباس شویی شسته و هم چنین خشک شوند و برنامه های شست و شویی آن می تواند متفاوت باشد ، با درجه های مختلف و هم چنین برای شستن می توانید به دستور روی اتیکت لباس نیز دقت داشته باشید . و معمولا لباس هایی را با جنس نایلون اتو نمی کنند ، در حقیقت این بافت اتو نمی خواهد و اتویی را لازم ندارد . اگر هم تمایل دارید که لباستان را اتو بکشید ، بهتر است درجه ی اتو خیلی کم باشد زیرا لباس های از جنس نایلون در برابر گرمای زیاد مقاومتی ندارند .و باعث می شود که بافت های آنها از بین برود . برای نگه داری از لباس های با جنس نایلون بهتر است که هنگامی که کثیف می شوند ، در وحله ی اول آنها را در قسمت جداگانه ای قرار دهید و هنگامی که می خواهید آنها را بشویید با لباس های دیگر و جنس و بافت های مختلف نشویید . و هم چنین مراقب باشید که نخ کش نشوند .
 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
 چه کمربندی برای من مناسب است؟
 چطور یک کفش پاشنه‌دار را انتخاب کنیم؟
چگونه کت و شلوار را با کراوات هماهنگ کنیم ؟
نکاتی برای خرید لباس برای آقایان
چگونه يك پیراهن مردانه مناسب انتخاب كنيم
 
 
 
 

X